مراقبت از مو

رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو

بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو

ممکن است در نظر بسیاری از افراد ریزش مو عارضه‌ی چندان مهمی نباشد، زیرا تنها جنبه‌ی ظاهری و زیبایی دارد. با این حال باید گفت که چنین طرز فکری چندان صحیح نیست. حتی اگر ریزش مو را یک مشکل صرفاً ظاهری نیز در نظر بگیریم هم، نمی‌توانیم منکر پیامدهای آن شویم. تأثیر این مشکل در روابط فردی و اجتماعی، اعتماد به نفس گاه در مواردی زندگی فرد را به طور کامل مختل و از روال عادی خارج می‌کند. علاوه بر این، ریزش مو را نمی‌توان تنها یک مسأله‌ی ظاهری قلمداد کرد. خلاف آن چیزی که تصور می‌شود، در بسیاری از موارد، ریزش مو خبر از یک مشکل جدی داخلی می‌دهد.

خواه این مشکل اضطراب و استرس باشد، کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در رژیم غذایی یا به هم ریختن تعادل هورمونی، می‌تواند ما را از یک مشکل درون بدن‌مان آگاه کند. ریزش موی هورمونی این روزها یکی از شایع‌ترین عارضه‌ها بین خانم‌ها و آقایان است. به نظر می‌رسد پیشرفت تکنولوژی و تغییراتداساسی در سبک زندگی مهم‌ترین دلیل شیوع ریزش موی هورمونی باشد. اما برای این که مطمئن شوید عامل ریزش موی شما دقیقاً چیست، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و تعدادی آزمایش نیز انجام دهید. پس از این کارها و پس از تشخیص ریزش موی هورمونی شما تخت درمان با دارو قرار خواهید گرفت. خوشبختانه ریزش موی هورمونی در اکثر مواقع قابل جبران و بازگشت است.

اما می‌توان با بعضی از محصولات، از جمله مکمل‌ها این روند را تسریع کرد. گرچه مهم است که مصرف این محصولات نیز تحت نظر پزشک معالج باشد تا تداخلی در روند درمان ایجاد نکند. رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو در مواردی است که به هم ریختگی هورمونی عامل ریزش شناخته شود. این محصول اثرگذاری بسیار زیاد و درصد رضایت بالایی دارد. اگر می‌خواهید درباره‌ی این محصول بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله از وبلاگ داروخانه آنلاین دارو همراه ما باشید.

قرص برای ریزش مو چیست؟

در حال حاضر محصولات ضد ریزش و تقویت کننده مو بسیار زیادی در بازار موجود است. این محصولات با تقویت میزان گردش خون، اکسیژن رسانی و همچنین تامین مواد مغذی مورد نیاز فولیکول های مو، از ریزش موها جلوگیری می کنند. پس از استفاده از ضد ریزش ها، نیازی به شستشوی موها وجود ندارد و حس چربی بر روی موها ایجاد نمی شود.

اگر در داروخانه یا حتی یک وب سایت محصولات داروخانه‌ای مثل داروخانه آنلاین دارو چرخی بزنید، متوجه خواهید شد که چه تعداد زیادی قرص و کپسول برای درمان ریزش مو وجود دارد. اما آیا این قرص‌ها و کپسول‌ها واقعاً و در عمل اثر بر روی ریزش مو دارند؟ و اگر پاسخ مثبت است، مکانیسم اثر آن‌ها چگونه است؟ به طور کلی می‌توان گفت که ۲ مکانیزم اثر مختلف در قرص‌ها و کپسول‌های ریزش مو وجود دارد.

اول آن که سعی دارد با تامین کمبودهای ویتامین، املاح، مواد معدنی و … را جبران کند و به بدن میزانی کافی از این مواد برساند تا بتوانند فولیکول و ریشه‌ی مو را تقویت کنند و نه تنها از ریزش جلوگیری، بلکه موها را به رویش مجدد وادار کنند. اما برخی دیگر از این کپسول‌ها و قرص‌ها تمرکز خود را بر روی عوامل اساسی‌تر می‌گذارند. یعنی فعالیت هورمونی را به نام DHT کاهش می‌دهند یا آن را بالکل متوقف می‌کنند.

قرص برای ریزش مو چیست؟

این هورمون عاملی شناخته شده برای ریزش مو با الگوی مردانه است. گاهی نیز پیش می‌آید که قرص یا یک کپسول عملکردی دوگانه داشته باشد، به این معنی که هم مواد مغذی را به فولیکول موها برساند تا آن‌ها را تقویت کند و هم با بعضی ترکیبات خاص فعالیت هورمون DHT را کاهش دهد تا باعث توقف ریزش مو شود. وقتی می‌گوییم رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو، از این جهت است که می‌توان آن را در دسته‌ی سوم قرار داد. یعنی ترکیبات طبیعی این محصول هم به تقویت فولیکول مو کمک بزرگی می‌کند و هم باعث متوقف شدن فعالیت هورمون رشد می‌شود.

قرص ضد ریزش مو رینفولتیل گیاهی بوده و اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده آن چای سبز است. چای سبز یکی از سالم‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های غنی از آنتی اکسیدان در سراسر جهان است. بیشتر آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز از ترکیباتی به نام فلاونول‌ها به دست می‌آیند. این مواد ریزش مو را به حداقل خواهند رساند. همچنین این ماده رشد مو را تقویت می‌کند، مطالعات مختلف نشان می‌دهد که چای سبز می‌تواند از رشد موی سالم حمایت کند. این ماده می‌تواند با تحریک فولیکول‌های مو و جلوگیری از آسیب به سلول‌های مو و پوست، رشد مو را در افرادی که ریزش موی مرتبط با هورمون دارند، افزایش دهد. همچنین می توانید با توجه به ترکیبات موثر در این مکمل با بهترین زمان مصرف قرص رینفولتیل نیز آشنا شوید.

قرص ویتامین مو چیست؟

هر کدام از تارهای موی ما موجودی زنده است و به تغذیه شدن نیاز دارد. وقتی که به هر دلیلی ما از رژیم غذای غنی و کامل پیروی نکنیم، مواد مغذی به اعضاء مختلف بدن از جمله موهای ما نمی‌رسند. آمینو اسیدها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب و پروتئین جزء مهم‌ترین مواد مغذی لازم برای سلامتی و رشد موها است. از بهترین منابع پروتئین که برای موها نیز واحب و مفید است می‌توان به گردو بادام، کنجد یا ارده، کره‌ی بادام زمینی و تخم مرغ اشاره کرد.

اگر به هر دلیلی این مواد در بدن شما به اندازه‌ی کافی وجود نداشته باشد، می‌توانید با تقویت رژیم غذایی و استفاده از مکمل‌های تخصصی سلامت پوست و ریزش مو کمبودشان را جبران کنید. رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو است که می‌توانید در بازار به سادگی آن را بیابید.

عوامل مؤثر در ریزش موی سر

همان طور که گفتیم ریزش موی سر در خانم‌ها و آقایان می‌تواند در اثر عوامل بسیار مختلفی اتفاق بیافتد. در ادامه درباره‌ی چند مورد از متداول‌ترین عامل‌های ریزش مو به شما توضیح خواهیم داد:

۱. بالا رفتن سن

مو از رشته های پروتئینی ساخته شده است. هر تار مو حدود دو تا هفت سال عمر طبیعی دارد. موها به طور متوسط ۱/۲ سانتی‌متر در ماه و ۱۵ سانتی‌متر در سال رشد می‌کنند. با افزایش سن، طول عمر تار مو کوتاه شده و موهای کوتاه‌تر و ظریف‌تر می‌ریزند. این مو معمولاً با موهای جدید و ظریف‌ جایگزین می‌شود. با این حال، با گذشت زمان و افزایش سن تقریباً همه‌ی افراد دچار ریزش مو می‌شوند. زنان و مردان با افزایش سن به دلایل مختلفی مانند ویژگی‌های ارثی، اختلالات غدد درون‌ریز، اختلالات تیروئید و کمبودهای تغذیه‌ای، ریزش مو را تجربه می‌کنند.

۲. اختلالات هورمونی

وقتی سطح دو هورمون استروژن و پروژسترون کاهش می‌یابد، موها کندتر رشد می‌کنند و بسیار نازک می‌شوند. کاهش این هورمون‌ها همچنین باعث افزایش تولید آندروژن یا گروهی از هورمون‌های مردانه می‌شود. آندروژن‌ها فولیکول‌های مو را کوچک می‌کنند و در نتیجه باعث ریزش موی سر می‌شوند.

۳. وراثت

افراد درگیر با ریزش موی الگوی مردانه معمولاً عضوی در خانواده‌ی خود با همان نوع ریزش مو دارند. داشتن یک خویشاوند نزدیک با طاسی الگوی مردانه، خطر ابتلاء به این عارضه را افزایش می‌دهد. عموم مردم گمان می‌کنند که ریزش موی ارثی از طرف خانواده‌ی مادری به افراد می‌رسد.

۴. رژیم غذایی نامناسب

کمبود آهن، روی، پروتئین، سلنیوم و اسیدهای چرب ضروری همگی با ریزش مو مرتبط هستند. ثابت شده است که رژیم‌های غذایی با کالری بسیار کم نیز باعث ریزش مو می‌شوند. به همین دلیل تأکید می‌شود اگر قصد کاهش وزن دارید، از راه اصولی به آن برسید.

عوامل مؤثر در ریزش موی سر

۵. استرس

در تلوژن افلوویوم، استرس قابل توجه، تعداد زیادی از فولیکول‌های مو را وارد فاز استراحت می‌کند. در عرض چند ماه، موهای آسیب‌دیده ممکن است هنگام شانه زدن یا شستن آن‌ها به طور ناگهانی ریزش کنند.

استفاده از قرص رینفولتیل برای ریزش موها چه قدر مؤثر است؟

سابقه‌ی وب سایت داروخانه آنلاین دارو حدود ۳ سال است، اما سابقه‌ی گروه ما در اداره‌ی داروخانه بسیار بیشتر است. طبیعی است که در سال‌های فعالیت خود رضایت یا نارضایتی مشتریان زیادی را از محصولات مختلف دیده باشیم. محصولات رینفولتیل از کمپانی فارمالایف کشور ایتالیا همواره جزء پرفروش‌ترین محصولات ما با درصد رضایت بسیار بالا بوده است.

همین آمار انگیزه‌ای شد تا بر روی این ۳ محصول تخفیفی استثنائی در نظر بگیریم که همه‌ی مشتریان را ترغیب کنیم برای یک بار هم که شده این محصولات را امتحان کنند. همچنین با نگاهی به وب‌سایت‌های خارجی یا ایرانی و خواندن نظرات مصرف‌کنندگان می‌توانید از خرید خود مطمئن باشید. پس از مصرف این محصولات و دیدن نتایج شما هم تأیید خواهید کرد که رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو است.

درمان ریزش موی سر

همان طور که در بخش‌های پیشین این مقاله اشاره شد، ریزش مو می‌تواند دلایل فراوانی داشته باشد و گاه حتی زنگ خطری باشد که حواس ما را به سوی یک مشکل داخلی معطوف می‌کند. ما در طول روز با مراجعین زیادی سر و کار داریم که راه حلی برای توقف ریزش موی خود از ما می‌خواهند. اما نکته‌ای که آن‌ها در نظر نمی‌گیرند این است که بدون مشخص شدن علت ریزش مو نمی‌توان با آن مقابله کرد.

همچنین باید اطمینان حاصل شود که بیماری یا اختلال خاصی عامل این ریزش مو نیست. پس قدم اول است که به یک پزشک عمومی حاذق یا پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. در چنین مواردی چند آزمایش برای شما تجویز می‌شود که نتایج آن‌ها علت ریزش مو را معلوم می‌کند. علت‌هایی که از کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن تا اختلالاتی مثل سندرم تخمدان پلی کیستیک در میان آن‌ها پیدا می‌شود.

پزشک پس از تشخیص علت به درمان عارضه می‌پردازد که خود کمکی برای رویش مجدد موها هستند. اگر پزشک شما تشخیص داده است که علت ریزش مو اختلال هورمونی است، می‌توانید با مشورت و تحت نظر ایشان از محصولات رینفولتیل استفاده کنید. این که بسیاری از پزشکان پوست و مو نیز در نسخه‌های خود محصولات رینفولتیل را تجویز می‌کنند، خود دلیل دیگری بر این است که رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو در آقایان و خانم‌ها است. استفاده از محلول رینفولتیل درمان ریزش مو هورمونی را سرعت می‌بخشد و کمک می‌کند سریع‌تر موهای سالم و زیبای خود را به دست بیاورید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو

تنوع بسیار زیاد مکمل‌ و محصولات موضعی مقابله با ریزش مو ممکن است هر کسی را که قصد خرید دارد، گیج و مردد کند. اما رعایت چند نکته به شما کمک می‌کند که بتوانید بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو را انتخاب، تهیه و مصرف کنید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو

۱. یک مکمل باکیفیت مواد اضافی مثل نمک، شکر، تخم مرغ و گلوتن ندارد. این مواد نه تنها مضر هستند و می‌توانند اثرگذاری مکمل را کاهش دهند، بلکه ممکن است باعث ایجاد حساسیت نیز بشوند. پس حتماً فهرست مواد تشکیل‌دهنده را با دقت بخوانید.
۲. کافی است به توضیحات روی بسته‌بندی مکمل‌ های معتبر نگاه کنید. خواهید دید که همه‌ی آن‌ها تأکید دارند مصرف مکملی که در دست دارید برای پیشگیری، تشخیص یا درمان هیچ بیماری یا عارضه‌ای کاربرد ندارد. مکمل‌ هما نطور که از نام آن هم می‌توان فهمید، کاستی‌های احتمالی رژیم غذایی شما را جبران می‌کند. پس اگر مکملی ادعای بزرگی کرد، به آن شک کنید.
۳. مکمل خود را از داروخانه و فروشگاه معتبر بخرید. نسخه‌ی تقلبی مکمل یا حتی مکمل اصل که تاریخ مصرف آن گذشته باشد یا در محیط نامناسبی نگهداری شده باشد، نه تنها اثر ندارد، بلکه ممکن است مضر نیز باشد. در داروخانه آنلاین دارو می‌توانید از اصالت، تاریخ به روز و نگهداری صحیح هر مکمل مطمئن باشید.
۴. گول کلماتی مثل طبیعی و ارگانیک را نخورید. بسیاری از مواد مضر هم می‌توانند کاملاً گیاهی باشند‌.
۵. سه دسته از مکمل‌ها به دلیل تقاضای بالا احتمال وجود تقلب زیادی نیز دارند؛ مکمل افزایش میل جنسی، مکمل کاهش وزن و مکمل بدنسازی. اگر قصد خرید هر یک از این محصولات را دارید، دقت خود را بیشتر از قبل کنید.

نکته: با توجه به موارد مصرف مکمل ضد ریزش و تقویت کننده موی رینفولتیل باید به هسته مرکزی و مهم استفاده از آن بپردازیم و آن چیزی نیست جز دقیق شدن بر موضوع نحوه مصرف قرص رینفولتیل که به اندازه مرغوبیت این مکمل مهم و ضروری است.

برای ریزش مو چه قرصی بخوریم؟

چه در داروخانه آنلاین دارو و چه در فروشگاه‌های دیگر کپسول و قرص برای مقابله با ریزش مو فراوان است. اما اگر می‌خواهید بدانید کدام یک از آن‌ها بهترین تعادل را بین قیمت مناسب و کیفیت عالی برقرار کرده‌اند، در وب سایت داروخانه آنلاین دارو بیشترین فروش و بالا ترین رضایت را دارند و در یک کلام بهترین قرص ریزش مو است باید بگوییم: رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو است. هریک از ترکیبات به کار رفته در فرمول این مکمل اثری عالی بر توقف ریزش مو دارند. در ادامه به بعضی از این مواد تشکیل‌دهنده و خواص آن برای موی شما اشاره خواهیم کرد:

– مس:

عنصر مس علاوه بر افزایش ضخامت و رشد مو، می‌تواند به تقویت کلاژن و الاستین و افزایش سلول‌های چربی روی پوست سر نیز کمک کند. ما از همه‌ی این‌ها استقبال می‌کنیم زیرا افزایش سلول‌های چربی روی پوست سر می‌تواند به دلیل تقویت و محافظت از فولیکول‌های مو، رشد مو را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

– ال سیستئین:

ال سیستئین یکی از معدود اسیدهای آمینه است که توانایی تشکیل پیوندهای دی سولفیدی را در بدن دارد. این پیوندهای دی سولفید رشته‌های کراتین موجود در مو را به هم پیوند می‌دهند. همچنین خاصیت فیبری مو که رطوبت را حفظ می‌کند و از خشکی مو جلوگیری می‌کند نیز نتیجه‌ی وجود این پیوندها است.

– سلنیوم:

سلنیوم یک آنزیم مهم برای بازسازی آنتی اکسیدان های مهم در بدن _مانند ویتامین C_ را فعال می‌کند. این آنزیم‌ها با از بین بردن رادیکال‌های آزاد باعث رشد بهتر مو و رشد مجدد موهای ریخته می‌شوند.

– عصاره‌ی چای سبز:

اپی گالوکتشین گالات (EGCG) موجود در چای سبز می‌تواند با مهار فعالیت هورمون‌هایی که باعث ریزش مو می‌شوند و با تحریک فولیکول‌های مو، از ریزش مو جلوگیری کند.

– ویتامین ث:

فواید ویتامین C برای موهای شما ناشی از یک خاصیت مهم در این ویتامین است که نوعی پروتئین تولید می‌کند. این پروتئین در بین مردم با نام کلاژن شناخته می‌شود. ویتامین C باعث افزایش سلامت مو، کاهش ریزش مو و بهبود رشد مو می‌شود. کمبود ویتامین C همچنین می‌تواند منجر به خشکی مو و موخوره شود.

ویال ضد ریزش مو رینفولتیل چیست؟

کمپانی فارمالایف کشور ایتالیا ۳ محصول مختلف برای مقابله و درمان ریزش مو تولید کرده است. در پاراگراف‌های قبل این مقاله با رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو، ترکیبات و خواص آن آشنا شده‌اید. در این بخش با دو محصول دیگر رینفولتیل نیز آشنا خواهید شد. کمپانی فارمالایف ۲ نوع ویال محلول ضد ریزش مو رینفولتیل تولید کرده است. یک از این ویال‌ها مخصوص استفاده‌ی آقایان و دیگری مخصوص استفاده‌ی خانم‌ها است. از آن جایی که تعادل هورمونی در بدن زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است و عصاره های گیاهی مختلف می‌توانند بر آن اثرات متفاوتی داشته باشند، ترکیبات و فرمولاسیون این دو محصول یکسان نیست.

محلول رینفولتیل تقویت کننده موی سر آقایان

این محصول با توجه به نیاز بدن آقایان و تعادل هورمونی بدن آن‌ها تولید می‌شود. نحوه‌ی استفاده از این محلول به این صورت است: در هر بار مصرف باید همه‌ی محتویات یک عدد از ویال‌ها به طور کامل و با استفاده از اپلیکاتور مخصوص درون بسته‌بندی به پوست کف سر زده شود. پس از آن پوست کف سر را به خوبی ماساژ دهید تا کاملآ جذب شود. تا چند ساعت بعد از استفاده نباید موها را بشویید.

استفاده از این محصول اگر یا استفاده از شامپو ضد ریزش رینفولتیل همراه شود اثر بیشتری خواهد داشت. با نگاهی به فهرست ترکیبات این دو نوع ویال متوجه می‌شوید بعضی از ترکیبات در آن‌ها مشابه و بعضی اختصاصی و متفاوت است. از ترکیبات اختصاصی به کار رفته در ویال محلول ضد ریزش رینفولتیل برای آقایان می‌توان به عصاره‌ی گل لادن و عصاره‌ی برگ چای سبز اشاره کرد.

محلول رینفولتیل تقویت کننده موی سر بانوان

این محصول مطابق با نیاز و تنظیمات هورمونی بدن خانم‌ها فرموله شده است. برای استفاده از آن هر بار باید محتویات یکی از ویال‌ها را به طور کامل به وسیله‌ی اپلیکاتور مخصوص (درون بسته‌بندی) به پوست کف سر بمالید. دقت کنید که محتویات هر ویال برای یک بار مصرف است و نباید چیزی از آن را برای دفعات بعد نگه دارید. وقتی محلول را به همه‌ی نواحی پوست سر زدید، با انگشتان خود پوست سر را ماساژ دهید تا محلول جذب بشود.

این کار را ۲ تا ۳ بار در هر هفته انجام دهید. تا چند ساعت پس از مصرف کردن محلول ضد ریزش رینفولتیل موها را نشویید تا تأثیر کامل خود را بگذارد. استفاده از شامپو ضد ریزش رینفولتیل در کنار این ویال ضد ریزش، اثر دو محصول را بیشتر خواهد کرد. بعضی از ترکیبات ویال محلول ضد ریزش رینفولتیل زنانه و مردانه با هم یکی است. برای مثال عصاره‌ی گیاه نخل اره‌ای، عصاره‌ی ریشه‌ی جینسینگ و آلمانی در هر دو فرمولاسیون دیده می‌شود. از ترکیبات اختصاصی ویال ضد ریزش موی زنانه رینفولتیل می‌توان به عصاره‌ی گیاه مریم گلی، عصاره‌ی فلفل دلمه‌ای و عصاره‌ی برگ کاملیا اشاره کرد.

درمان ریزش مو هورمونی با قرص رینفولتیل

به دلیل ترکیبات گیاهی مفید و پرخاصیتی مثل عصاره‌ی نخل اره‌ای و عصاره‌ی برگ چای سبز، رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو است. وجود عناصری مثل مس، سلنیوم و زینک در کنار ویتامین‌هایی مثل ویتامین ث و بیوتین می‌تواند فولیکول مو را تقویت کند و باعث شود موهایی که در اثر اختلال هورمونی ریخته‌اند دوباره رشد کنند.

بسیاری از مشکلات سلامتی مانند دیابت و سندرم تخمدان پلی کیستیک یا گذراندن دوره‌هایی مانند بلوغ، یائسگی، بارداری و شیردهی می‌تواند تعادل هورمون‌ها را در بدن به هم بریزد. البته که در چنین مواردی بایستی به پزشک مراجعه کرد و تحت درمان قرار گرفت. مکمل‌ و محلول‌هایی مثل رینفولتیل وقتی در کنار درمان دارویی قرار بگیرد کمک می‌کند ریزش مو کم و سپس متوقف شود.

بهترین قرص و ویتامین ها برای ریزش مو

رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو است. اگر به فهرست ترکیبات طولانی این مکمل ضد ریزش موی ایتالیایی نگاه کنید، می‌بینید که با یک محصول بسیار غنی مواجه هستید. وجود عنصرهای زینک، مس، سلنیوم به علاوه‌ی ویتامین‌های ث و بیوتین و آمینو اسید به نام لیزین (یکی از آمینو اسیدهای BCAA که در مقالات پیشین وبلاگ به آن پرداخته‌ایم) باعث می‌شود ریشه‌ی موهای مستحکم شود. در چنین موقعیتی موها به سادگی نمی‌ریزند و موهایی که ریخته است نیز با رویش موهای جدید جایگزین می‌شود.

ویتامین های مورد نیاز برای جلوگیری از ریزش مو

در این بخش از مقاله درباره‌ی ۴ ویتامین ضروری برای داشت موهای سالم و زیبا به شما خواهیم گفت. همچنین توضیح خواهیم داد که هر یک چه کمکی به رشد و سلامت مو می‌کنند:

– ویتامین A:

ویتامین A به پوست کمک می‌کند تا نوعی چربی طبیعی به نام سبوم تولید کند که که پوست سر را مرطوب و سالم نگه می‌دارد. این ماده به مو اجازه‌ی رشد می‌دهد. به همین دلیل بدن شما برای داشتن موهای سالم به ویتامین A نیاز دارد.

– بیوتین:

یکی از ویتامین‌های گروه B است. بیوتین برای سلامت مو حیاتی است و مطالعات کمبود بیوتین را با ریزش مو در ارتباطی مستقیم می‌دانند. بیوتین که به عنوان ویتامین B7 نیز شناخته می‌شود، تولید کراتین را در مو تحریک می‌کند و سرعت رشد فولیکول‌ها را نیز افزایش می‌دهد. بیوتین برای مدت طولانی مدت در بدن ذخیره نمی‌شود به همین دلیل برای اینکه مؤثر باشد باید به طور مرتب مصرف شود. بادام زمینی، زرده‌ی تخم مرغ، هویج، عدس، جو پرک، گردو و اسفناج از بهترین و غنی‌ترین منابع بیوتین در خوراکی‌ها هستند.

ویتامین های مورد نیاز برای جلوگیری از ریزش مو

– ویتامین C:

ویتامین C به تولید کلاژن کمک می‌کند، که می‌تواند به تقویت تارهای مو کمک کند. همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است که از تارهای مو در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند.

– ویتامین D:

این ویتامین در پوست ما تولید می‌شود. این سلول‌های پوستی هستند که کراتین، پروتئینی در مو، ناخن و پوست را پردازش می‌کنند. وقتی بدن ویتامین D کافی نداشته باشد، کراتینوسیت‌های موجود در فولیکول‌های مو در تنظیم رشد مو با مشکل مواجه می‌شوند و موها می‌ریزند.

بهترین مکمل های درمان ریزش مو

از دید ما در داروخانه آنلاین دارو، رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو است. اما می‌توان با قیمتی کمتر مکمل های ضد ریزش موی دیگری نیز تهیه کرد. برای مثال مکمل فولیکوژن نانو حیات که تولید کشور خودمان است با داشتن ترکیبات ارزشمند و مفیدی مثل روی، مس، ویتامین E، B5 و B6 یک انتخاب خوب با قیمتی نسبتاً مناسب است. از دیگر مکمل‌ های تقویت مو با قیمت نسبتاً ارزان می‌توان به قرص خیر نوتری از برند کارن اشاره کرد. سیستئین، اسید فولیک، سلنیوم، آهن و پانتوتنیک اسید از جمله‌ی مهم‌ترین محتویات این قرص مکمل ضد ریزش مو است.

آیا بیوتین برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو مفید است؟

بدن انسان در حالت طبیعی و معمول بسیاری از مواد مغذی و معدنی و یا ویتامین ها را از مواد خوراکی دریافت کرده و جذب می کند. بیوتین هم یکی از مواد مهم و دارای اهمیت برای بدن است. بیوتین یکی از سیزده ویتامین دسته بندی شده از خانواده گروه  Bو انواع محلول در آب هست که با عنوان ویتامین B7 و یا H نیز شناخته می شود. این ویتامین به تجزیه چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها در بدن کمک کرده و مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کند. در مقاله ای از وبلاگ آنلاین دارو به قرص بیوتین برای ریزش مو پرداختیم.

خرید بهترین مکمل ریزش مو از آنلاین دارو

شما می‌توانید برای تهیه کردن انواع مکمل ضد ریزش مو به داروخانه آنلاین دارو مراجعه کنید. کافی است با چند کلیک به وب سایت ما سری بزنید و از بین تنوع فراوانی از مکمل ضد ریزش مو و محصولات موضعی ضد ریزش مو، متناسب با میزان بودجه و نیازتان یکی را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از مشاوران متخصص ما درباره‌ی خرید مکمل ضد ریزش مو مشاوره‌‌ی صد در صد رایگان بگیرید. بد نیست بدانید هر ۳ محصول رینفولتیل را می‌توانید با اطمینان از اصل بودن و یک تخفیف عالی از داروخانه آنلاین دارو بخرید.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره نادیا غفاری

زنی معمولی به شکلی بسیار غیرمعمولی. نوشتن برای من عادتی جنون‌آمیز است. من حتی وقتی نمی‌نویسم، در حال نوشتن‌ام. اما اینجا می‌نویسم تا از شما و با شما یاد بگیرم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید