مراقبت از مو

کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو در زنان می شود؟

کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می‌ شود؟

بدن ما برای حفظ سلامتی خود در هر سنی نیاز به مقادیر قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی و مینرال دارد. هم برای حفظ سلامتی عمومی بدن و ایمنی و هم برای هریک از ارگان های بدن یک ماده مغذی مورد نیاز است. برخی از ارگان های بدن متناسب با دیگر اعضا از حساسیت بیشتری برخوردارند و کمبود برخی از این مواد مغذی و ویتامین ها مستقیما بر روی سلامتی آن تاثیر می گذارند.

مو یکی از این ارگان های حساس در بدن است که مهم است بدانیم کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود و در بدبینانه ترین حالت به طاسی منجر می شود. فولیکول های مو بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و ممکن است تحت شرایطی مثل برخی بیماری هایی که با عفونت بالا و تب همراه هستند دچار شوک شده و شروع به ریزش کنند برای همین است که بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که حتما در صورت ابتلا به اینگونه بیماریها از ویتامین ها استفاده کنند.

چرا که بدن برای حفظ ایمنی و بقای خود تمامی مواد ضروری را مصرف می کند و ممکن است برای بازیابی برخی از این آسیب ها ذخایر مناسبی در بدن وجود نداشته باشد با مصرف برخی از این ویتامین ها می توان تا درصد بسیاری از وقوع ریزش مو جلوگیری کرد و یا موهای از دست رفته را بازگرداند. در این متن از داروخانه آنلاین دارو به این موضوع مهم پرداخته ایم که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟

کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می‌ شود؟

ریزش مو می ‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. می‌تواند ارثی یا هورمونی باشد اما در اثر تغذیه‌ ی نامناسب و کمبود ویتامین نیز رخ می‌دهد. خوشبختانه ریزش موی ناشی از کمبود ویتامین در مراحل اولیه قابل بازگشت است. با این حال بهتر است از وقوع آن خود داری کنید و در صورت مشاهده ریزش به سرعت وارد درمان شوید.

کافی است که بدانید کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می ‌شود؟ و یا آن را در رژیم غذایی خود حفظ کرده یا از مکمل های ویتامینی کمک بگیرید. کمبود برخی ویتامین ها باعث ریزش مو می شود در موارد زیر به آنها اشاره می کنیم که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟

  • ویتامین های خانواده B
  • ویتامین A
  • ویتامین C
  • ویتامین D
  • ویتامین E
  • آهن
  • روی
  • پروتئین

رابطه بین کمبود ویتامین و ریزش مو

مکانیزم بدن ما طوری طراحی شده است که در زمان کمبود انواع مواد مغذی قسمت‌ هایی که اهمیت بقای بدن را به خطر نمی اندازند و اهمیت زیادی ندارند را از لیست تامین این مواد حذف می ‌کند تا قسمت‌ های مهم و حیاتی ‌تر بتوانند بدون مشکل به کار خود ادامه دهند مثل قلب، ریه، کلیه ها و غدد.

متاسفانه موها اولین جایی هستند که در لیست سیاه قرار می ‌گیرند و کم‌کم حجم مواد مغذی که از طریق خون به آن‌ ها می ‌رسد کاهش پیدا خواهد کرد و خونرسانی به این منطقه نیز کمتر خواهد شد. یکی از اصلی‌ ترین دلایل ریزش موها همین است و باید هرچه زودتر به آن رسیدگی کنید.

علاوه بر این عوامل دیگری همچون مسائل ژنتیکی، افزایش سن، استرس، تغییرات هورمونی وجنسیت عوارض ناشی از برخی بیماری‌ ها یا داروها نیز می‌ توانند باعث ریزش مو شوند. نکته مهم این است که تا زمانی که شما موهای قوی داشته باشید، آسیب کمتری به آن‌ها می ‌رسد و کمتر تحت تاثیر این موارد قرار می‌ گیرند.

به همین دلیل بهتر است ابتدا به فکر تامین یک غذای خوشمزه و مقوی برای موهای خود باشید و بعد اگر مشکلی به وجود آمد بدون دغدغه برای حل آن اقدام کنید. در این متن که سعی داریم به علت ریزش مو در زنان بپردازیم و اینکه کمبود چه ویتامین هایی باعث ریزش مو می شود؟ در مقاله ریزش مو در زنان نشانه چیست؟ مفصل به این مبحث پرداخته ایم برای تکمیل بخش تکمیلی این مبحث می توانید به این مقاله رجوع کنید.

وعده اصلی غذایی برای موهای ما ویتامین‌ ها هستند که بخش زیادی از ساختار مو را تشکیل می ‌دهند و در استحکام و درخشندگی آن‌ ها نقش بسزایی دارند. با توجه به همین موضوع شناخت اینکه کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو در زنان می شود؟ بسیار مهم و حائز اهمیت است.

چه ویتامین هایی از ریزش مو جلوگیری می کنند؟

پس تا به اینجا در این متن از داروخانه آنلاین دارو به ضرورت ویتامین ها برای حفظ سلامتی مو و ریشه مو پی بردیم. در ادامه به این می پردازیم که چه ویتامین هایی از ریزش مو جلوگیری می کنند و دقیقا چه کاری انجام می دهند؟

چه ویتامین هایی از ریزش مو جلوگیری می کنند؟

ویتامین E

ویتامین E بیشتر به دلیل خواص آنتی اکسیدانی‌ شناخته شده است که به کاهش آسیب رادیکال های آزاد و محافظت از سلول‌ های بدن کمک می ‌کند. یکی از ویژگی‌ های آنتی اکسیدان‌ ها این است که گردش خون را در بدن و پوست سر بهبود می‌ بخشد. بنابراین، افزایش گردش خون، تارهای مو را از ریشه تا ساقه بهبود می‌ بخشد. همچنین، ویتامین E فولیکول‌ های خشک و آسیب دیده مو را ترمیم کرده و باعث رشد موهای سالم خواهد شد.

روی

روی نقش مهمی در رشد و باز سازی مو دارد. همچنین به غدد چربی اطراف فولیکول ها کمک می کند که درست کار کنند. ریزش مو یک نشانه بارز کمبود روی است. مطالعات نشان می دهد مصرف مکمل حاوی روی ریزش موی ناشی از کمبود روی را بهبود می دهد. البته شواهد نشان می دهد مصرف دوز های بالای مکمل روی می تواند باعث ریزش مو شود به همین علت بهتر است روی مورد نیازتان را از منابع غذایی دریافت کنید و یا از مولتی ویتامین های مخصوص مو استفاده کرده که میزان مشخصی از این ماده را برای برطرف کردن نیاز بدن در خود دارند.

ویتامین های خانواده B

ویتامین های B برای رشد مجدد مو حیاتی هستند و مصرف این ویتامین ها بیشتر اوقات در درمان های ریزش مو تجویز می شود. محصولات مبارزه با ریزش مو که اغلب با ویتامین های B جفت می شوند تا توانایی و شانس رشد مجدد مو افزایش یابد. ویتامین های گروه B به ساخت گلبول های قرمز کمک می کند. گلبول های قرمز اکسیژن و مواد غذایی را به فولیکول های مو و پوست سر می رسانند. این فرایند برای رشد مو ضروری است.

ویتامین C

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد را دفع می کند. به علاوه بدن به ویتامین C نیاز دارد تا پروتئینی به نام کلاژن تولید کند. کلاژن بخش مهمی از ساختار مو است. ویتامین C به جذب آهن در بدن کمک می کند، آهن یک ماده ضروری معدنی است که به رشد مو کمک می کند.

ویتامین D

اگر بدن مستقیما در معرض آفتاب قرار بگیرد ویتامین D تولید می کند. مطالعات نشان می دهد ویتامین D به تشکیل فولیکول های جدید کمک می کند. فولیکول ها منافذ ریزی روی پوست سر هستند که مو از داخل آن رشد می کند.

آهن

آهن ماده معدنی مهمی است که در عملکرد های بدن و رشد مو نقش موثری دارد. کمبود آهن، کم خونی یا آنمی، شایع ترین علت ریزش مو است و در زنان بیشتر از مردان دیده می شود. آهن به گلبول های قرمز کمک می کند تا اکسیژن را به سلول های بدن برساند.

روی

روی به غدد چربی اطراف فولیکول ها کمک می کند که درست کار کنند. مصرف مکمل روی، ریزش موی ناشی از کمبود روی را بهبود می دهد.

پروتئین

ساختار مو از پروتئین تشکیل شده است. بنابراین میزان قابل توجهی از این ماده برای سلامت و حیات مو ضروری است. آمینو اسیدها نقش مهمی در تقویت موها دارند. پروتئین از آمینو اسیدها تشکیل شده است و مصرف پروتئین کافی برای رشد مو بسیار ضروری است. برای اطلاع بیشتر از این موضوع می توانید مطلب آیا کمبود اسیدهای آمینه باعث ریزش مو می شود؟ را مطالعه بفرمایید.

آیا کمبود ویتامین د (ویتامین D) باعث ریزش مو می شود؟

ویتامین D یک ماده مغذی مهم است که برای سلامت ما ضروری می باشد. ویتامین د، سیستم ایمنی را تقویت می کند، استخوان ها را قوی و پوست را سالم نگه می دارد، رشد سلول را تحریک می کند و به تشکیل فولیکول های جدید مو کمک می کند. کمبود ویتامین د با آلوپسی معروف به طاسی نقطه ای و تعدادی از بیماری ها ارتباط دارد.

آیا کمبود ویتامین د باعث ریزش مو می شود؟

این بیماری ها شامل نرمی استخوان، کم شدن تراکم استخوان، استئوآرتریت، بیماری قلبی و سرطان می باشد. یکی از نقش های ویتامین دی در بدن، تحریک فولیکول های قدیم و جدید مو است. وقتی ویتامین د در بدن ما کافی نباشد، رشد موهای جدید به تعویق می افتد. قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب یا استفاده از وسایل ضدآفتاب، جذب ویتامین د را محدود می کند که این می تواند منجر به کمبود ویتامین د شود. برخی غذاها به طور طبیعی غنی از ویتامین د هستند مثل ماهی ها، روغن ماهی و چربی های حیوانی جزو منابع ویتامین د هستند.

کمبود کدام ویتامین ب باعث ریزش مو می شود؟

در راستای مطالعات بر روی اینکه کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ ویتامین های گروه ب جزو حیاتی ترین ها هستند از جمله بیوتین یا ویتامین H یا B7. احتمال اینکه به کمبود بیوتین دچار شوید، بسیار کم است. کمبود بیوتین معمولاً به دلیل شرایط ارثی، مانند کمبود بیوتین در رژیم غذایی مادر در دوران بارداری، یا شیردهی رخ می دهد.

بیوتین یک ویتامین محلول در آب است. اگر شما بیوتین کافی دریافت نکنید، ممکن است دچار ریزش مو یا بثورات پوستی فلسی شکل شوید. آزمایش خون می‌تواند سطح این ویتامین را در خونتان نشان بدهد. در صورت لزوم، آزمایش‌ های خون بیشتر و تخصصی ‌تر انجام می‌ شوند تا سایر فاکتور‌ها سنجش شوند.

طبق این اعداد، می‌ توان تشخیص داد کمبود بیوتین دارید یا نه. گاهی پایین بودن سطح بیوتین، نتیجه‌ ی یک عارضه یا اختلال دیگر است. پس از درمان سستی ریشه موها بیوتین به استحکام پیاز مو کمک کرده و به سرعت رشد موها کمک می کند.

کپسول هیالورون سائور پلاس کلاژن و بیوتین یوروویتال ۳۰عددی

در ترکیبات این محصول از هیالورونیک اسید، کلاژن، بیوتین و ویتامین C استفاده شده است. به عبارت دیگر می‌توان اینطور بیان کرد که این محصول، یک ترکیب کامل از تمام چیزهایی است که بدن ما به آن نیاز دارد.

اسید فولیک

برای دانستن اینکه کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ اسید فولیک یا ویتامین B9 یکی از آنهاست که از خانواده ویتامین های ب است. اسید فولیک نسخه دست ساز فولات بوده و در مکمل ها یافت می شود. وظیفه اسید فولیک نقش در تولید پروتئین در بدن است. کمبود اسید فولیک عوارض طولانی مدت آن در یک فرد بالغ ،کم خونی، متورم وقرمز شدن زبان، اختلالات گوارشی مانند اسهال واختلالات روحی چون افسردگی است و همچنین به علت تشدید کم خونی باعث ریزش مو نیز می شود.

اسید فولیک وقتی که به ‌طور منظم و به مقدار کافی مصرف شود، موجب سلامتی موها می‌شود. تحقیقات علمی ثابت می کنند که این ویتامین سبب افزایش رشد سلول‌های سالم می‌شود پس درنتیجه محرک بسیار مناسبی برای رشد طبیعی مو در مردان و زنان به‌شمار می‌رود. یکی از تحقیقات اخیر، نشان می ‌دهد سطح فولات در افراد مبتلا به آلوپسی یا طاسی منطقه‌ای، پایین بوده است.

کمبود اسید فولیک از علل سفیدی زودرس موها است. تغییر رنگ مو در پی کم‌ خونی رخ می‌دهد. در این اختلال تولید گلبول‌ های قرمز به شکل غیرطبیعی افزایش می ‌یابد. مصرف منظم اسید فولیک، سبب کنترل تولید بیش از حد گلبول‌های قرمز می‌شود و چون اسید فولیک به تقسیم سلولی سرعت می ‌بخشد، بنابراین به تقویت رشد مو کمک کننده است.

آیا کمبود ویتامین e باعث ریزش مو میشود؟

ویتامین e برای پوست سر یک اثر محافظتی ایجاد کرده که مانع از ریزش مو می‌ شود و موها هیدراته و سالم باقی خواهند ماند. در اثر کمبود این ویتامین بدن دچار استرس اکسیداتیو شده و در نتیجه موها می ‌ریزند. مهم ترین نقش ویتامین e در رابطه با سلامتی پوست و مو است. کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ ویتامین e یکی از آنهاست. که باید برای تامین آن از منابع غنی ویتامین e و یا مکمل غذایی آن و حتی مولتی ویتامین های ریزش مو استفاده کرد.

ترکیب ویتامین e و بیوتین می تواند نقش بسزایی در کنترل ریزش مو و در مصرف منظم آن در نهایت متوقف شدن ریزش مو شود. همچنین در بیشتر محصولات پوست و مو این ویتامین به صورت پایه قرار دارد. این ویتامین با ترکیب دیگر ویتامین ها منبع خوبی برای تقویت پوست سر و در نهایت قوای فولیکول مو است.

این ویتامین دریافت اکسیژن را بیشتر کرده و باعث گردش خون بهتر زیر سطح پوست می شود با اکسیژن رسانی به پوست و مخوصا پوست کف سر مواد مغذی بیشتری در خود به این اندام می رسد بنابراین در رشد و سلامتی مو بسیار مهم است.

آیا کمبود ویتامین ث باعث ریزش مو می شود؟

ویتامین C به جذب آهن در بدن کمک می‌ کند و از طرفی هم از ریزش مو جلوگیری کرده و با جذب بهتر آهن در بدن از عوارض احتمالی کمبود این ماده برای ریزش مو جلوگیری می شود. کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ ویتامین سی (ویتامین c) یکی از آنهاست.

آیا کمبود ویتامین ث باعث ریزش مو میشود؟

ویتامین ث شناخته شده ترین ویتامین است و در واقع همه افراد یک یا چندبار در طول زندگی از این ویتامین به طور خاص استفاده کرده اند. ویتامین سی و نقش آن در ساخت مواد مهمی است از قبیل کلاژن یا همان پروتئین ساختمانی پوست، مو، استخوان و بسیاری از بافت‌ها و اندام های بدن، ال کارنیتین و برخی از مواد شیمیایی که نقش انتقال دهنده پیام‌های عصبی را دارند.

وجود این ویتامین برای عملکرد مناسب دستگاه ایمنی ضروری بوده و بدون وجود آن فرایند بهبود زخم‌ها، به‌دلیل ساخته‌ نشدن کلاژن، اتفاق نمی‌افتد. ویتامین ث همچنین میزان جذب آهن از روده‌ها را افزایش می‌دهد. پس ویتامین سی در ساخت کلاژن بسیار مهم است و کلاژن یکی از مواد مهمی است که مو برای بقای سلامتی خود به آن نیاز دارد.

ترکیب ویتامین سی با روی و آهن نیز جذب آنها را بیشتر و سریعتر کرده سبب عملکرد صحیح آنها در بدن می شوند با عملکرد صحیح این مواد در بدن چرخه رشد و سلامتی موها به خوبی حفظ خواهد شد. در اغلب محصولات پوست و مو مقادیر مشخصی از ویتامین ث موجود است.

آیا کمبود ویتامین آ باعث ریزش مو میشود؟

ویتامین A یکی از ویتامین‌ های محلول در چربی است که برخلاف ویتامین‌ های محلول در آب، میزان اضافی آن به راحتی از بدن دفع نشده و به همین دلیل ممکن است خطراتی داشته باشد. بنابراین با بررسی کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ فورا به سراغ مصرف خودسرانه ویتامین A نروید زیرا که مازاد آن در بدن ممکن است مسمومیت و حتی ریزش مو را نیز به همراه داشته باشد.

ویتامین A خاصیت آنتی‌ اکسیدانی دارد و مشابه ویتامین‌های C و E، می‌تواند سلول‌های بدن را از استرس اکسیداتیو حفظ کند. به دلیل همین خاصیت آنتی‌اکسیدانی، ویتامین A برای مو و به‌خصوص پوست اهمیت بسیاری دارد. وجود ویتامین آ در بدن موها را مرطوب می کند و آن را سالم نگه می دارد. ویتامین A همچنین به غدد پوست کمک می کند تا یک ماده روغنی به نام سبوم ایجاد کنند.

سبوم پوست سر را مرطوب و به سلامت مو کمک می کند. رژیم های غذایی که ویتامین A کمی دارند ممکن است به مشکلات مختلفی از جمله ریزش مو منجر شوند. سیب زمینی شیرین، هویج، کدو تنبل، اسفناج و کلم پیچ همه دارای بتاکاروتن هستند که به ویتامین A تبدیل می شود. ویتامین A همچنین می تواند در محصولات حیوانی مانند شیر، تخم مرغ، روغن جگر ماهی و ماست یافت شود.

علاوه بر تمامی این مواد مقدار مشخصی از این ویتامین در مکمل های ضد ریزش مو به کار برده شده است با متوجه شدن این موضوع که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ می توانید از این مولتی ویتامین ها برای حفظ سلامتی موها که حاوی ویتامین A هستند استفاده کنید.

راه های جلوگیری از ریزش مو در زنان

برخلاف تصور بسیاری ازافراد، فقط آقایان نیستند که دچار طاسی و ریزش مو می‌ شوند. ریزش مو در خانم‌ ها نیز تا حد بسیاری شایع است. دلایل مختلف ریزش مو در زنان حدود 60 درصد از خانم‌ ها را با مشکل کم‌ پشتی و طاسی مواجه می ‌کند. این طاسی ممکن است دائمی یا موقت بوده و تدریجی یا ناگهانی باشد.راه های جلوگیری از ریزش مو در زنان

با آگاهی از این موضوع که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ تا حد بسیاری می توان راه های جلوگیری از ریزش مو در زنان را کنترل نمود. البته اگر مشکل ناشی از کمبود ویتامین ها باشد. ریزش مو در زنان معمولاً زمانی مشخص خواهد شد که فرد به طور غیرمنتظره‌ای، مقدار زیادی مو از دست داده باشد.

به طور طبیعی همه افراد روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ عدد تار مو از دست می دهند. ریزش موها بخشی از چرخه‌ ی طبیعی رشد مو است. موهای قدیمی خواهند ریخت تا جا برای موهای جدیدتر باز شود. وقتی تعادل بین رشد موهای جدید و ریزش موهای قدیمی به هم می‌ خورد با مشکل ریزش مو یا طاسی مواجه هستیم. به ریزش موی بیش از حد در علم پزشکی طاسی گفته می‌شود.

حدود نیمی از زنان، در طول زندگی خود دچار ریزش موی چشمگیر می ‌شوند. شایع‌ ترین مورد از دلایل ریزش مو در زنان، یعنی ریزش مو با الگوی زنانه یا آلوپسی آندروژنی، حدود ۳۰ درصد از آنها را درگیر می ‌کند. معمولا زنانی با شرایط زیر دچار ریزش مو می شوند:

زنان در دوران یائسگی

زنانی که تازه زایمان کرده اند

زنانی که داروهای خود ایمنی یا شیمی درمانی مصرف می کنند ( از جمله کورتون ها)

زنانی که موهای خود را خیلی محکم می بندند

زنانی که دچار اختلالات هورمونی هستند

زنانی که دچار کمبود آهن و ویتامین های ضروری در بدن هستند

با توجه به موارد بالا اول از همه باید بدانید که ریزش مو پدیده‌ی شایعی است و در هر سنی، از نوزادی تا سالمندی ممکن است اتفاق بیفتد. یکی از راه های جلوگیری از ریزش مو در زنان تغذیه سالم است. با یک تغذیه سالم می توان تا حد بسیاری از ریزش موها کاست.

چکاپ سالیانه نیز تا حد بسیاری می تواند اطلاعات جامعی در خصوص سلامتی بدن و همچنین کمبود مواد ضروری و مهم در سطح خون و بدن را مشخص کند. با توجه به اطلاع از اینکه کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ می توانید تا حد زیادی این اختلال را کنترل نمایید.

از دیگر موارد جلوگیری از ریزش مو در زنان می تواند جلوگیری از استرس باشد. اگر فردی هستید که مدام استرس دارید باید بدانید مشکل ریزش مو به زودی به سراغ شما خواهد آمد. همانطور که گفته شد فولیکول های مو بسیار آسیب پذیرند استرس یکی از مشکلات شایعی است که سبب ریزش مو می شود.

شانه زدن محکم موها یا سفت بستن آنها علاوه بر این استفاده از شوینده های نا مناسب سبب ریزش موی بسیاری از زنان است. از شستن موهای خود با آب بسیار داغ جلوگیری کنید زیرا به ریشه موها آسیب می رساند. از همه مهمتر حفظ بهداشت فردی در پوست و موهاست از شانه، حوله و بالشت مخصوص خود استفاده کنید زیرا که استفاده از این وسایل به طور مشترک به میزان قابل توجهی شیوع بیماریهای پوست و مو را بیشتر می کند و سبب طاسی می گردد.

آیا استفاده از مکمل های غذایی برای جلوگیری از ریزش مو در زنان موثر است؟

پس از اینکه متوجه شدیم کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ حال باید این نکته را مشخص کنیم که استفاده از این ویتامین ها در اشکال مکمل های پوست و مو علی الخصوص در زنان موثر واقع می شود؟

وقتی که با تشخیص پزشک علت ریزش موهای خود را بررسی کردید، یعنی به این اصل پی بردید که ریزش موهای شما ناشی از کمبود ویتامین هاست و ارثی، ژنتیکی، هورمونی و یا به خاطر استفاده از برخی داروها نیست می توانید از مکمل های غذایی حاوی مواد مغذی و معدنی برای مو استفاده کنید.

روش مصرف این مکمل ها بسیار ضروری است زیرا که استمرار در نحوه مصرف به موقع این مکمل ها رمز دستابی به نتیجه مطلوب برای شماست که ریزش مو دارید.

بهترین ویتامین برای جلوگیری از ریزش موی شدید

اگر در شناخت این موضوع که کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ دقیق شویم نمی توانیم به طور خاص فقط نام یک ویتامین را ببریم و بگوییم اگر آن را مصرف کنید حتما ریزش موی شما قطع خواهد شد. درست است که کمبود برخی از ویتامین ها به طور شاخص ویتامین خانواده ب متداول تر است اما باز نمی توان با اطمینان گفت فقط این ویتامین را مصرف کنید تا از ریزش مو ایمن بمانید.

بهترین ویتامین برای جلوگیری از ریزش موی شدید

بنابراین بهترین راه شاید این باشد که جواب این مساله را اینگونه بدهیم بهترین ویتامین برای جلوگیری از ریزش موی شدید استفاده از مولتی ویتامین های مو یا مکمل های ضد ریزش مو هستند که هم برای زنان و هم برای مردان ساخته شده است.

بهترین قرص ضد ریزش مو برای زنان

حالا که متوجه شدیم کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو می شود؟ و پی بردیم که به جای تمرکز بر روی یک ویتامین بهتر است از مکمل های مو استفاده کنیم داروخانه آنلاین دارو یکی از بهترین قرص های ریزش مو برای زنان را به شما معرفی می کند که حاوی تمامی مواد مورد نیاز موی شما در دوره ریزش مو و یا برای بازگرداندن موهای از دست رفته است. برای اطلاع بیشتر مطلب فواید قرص رینفولتیل مکمل ضد ریزش مو را مطالعه کنید.

قرص ضد ریزش مو رینفولتیل گیاهی بوده و اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده آن چای سبز است. چای سبز یکی از سالم‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های غنی از آنتی اکسیدان در سراسر جهان است. بیشتر آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز از ترکیباتی به نام فلاونول‌ها به دست می‌آیند. این مواد ریزش مو را به حداقل خواهند رساند. همچنین این ماده رشد مو را تقویت می‌کند، مطالعات مختلف نشان می‌دهد که چای سبز می‌تواند از رشد موی سالم حمایت کند. این ماده می‌تواند با تحریک فولیکول‌های مو و جلوگیری از آسیب به سلول‌های مو و پوست، رشد مو را در افرادی که ریزش موی مرتبط با هورمون دارند، افزایش دهد. همچنین می توانید با توجه به ترکیبات موثر در این مکمل با بهترین زمان مصرف قرص رینفولتیل نیز آشنا شوید.

مکمل قرص ضد ریزش مو رینفولتیل ۶۰ عددی

قرص ضد ریزش مو رینفولتیل گیاهی بوده و اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده آن چای سبز است. چای سبز یکی از سالم‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های غنی از آنتی اکسیدان در سراسر جهان است. بیشتر آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز از ترکیباتی به نام فلاونول‌ها به دست می‌آیند. این مواد ریزش مو را به حداقل خواهند رساند.

همچنین این ماده رشد مو را تقویت می‌کند، مطالعات مختلف نشان می‌دهد که چای سبز می‌تواند از رشد موی سالم حمایت کند. این ماده می‌تواند با تحریک فولیکول‌های مو و جلوگیری از آسیب به سلول‌های مو و پوست، رشد مو را در افرادی که ریزش موی مرتبط با هورمون دارند، افزایش دهد.

محلول تقویت کننده موی سر بانوان رینفولتیل ۱۰ عددی

در کنار مکمل ضد ریزش لینفولتیل می توانید از محلول تقویت کننده سر بانوان استفاده کنید. محلول تقویت کننده موی سر رینفولتیل مناسب بانوان با عملکرد چندگانه خود می تواند به بهبود وضعیت موها کمک کند.

این محلول از ریزش موهای سر جلوگیری می کند و با تحریک رشد و رویش مجدد موها، به افزایش حجم مو نیز کمک می کند. از سوی دیگر استفاده از این محصول سبب می شود تا موهای ضعیف دوباره تقویت شده و استحکام لازم را به دست بیاورند.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید