مراقبت از مو

عوارض مصرف قرص رینفولتیل

عوارض مصرف قرص رینفولتیل

وقتی در صدد مصرف یک قرص دارویی یا یک مکمل تقویتی بر می آییم متوجه می شویم که داروسازان این قرص ها را به صورت دانه ای برای مصرف کننده ها دسته بندی کرده اند و مشخص است که هر یک از این دانه های قرص یا کپسول ها یک دوز مصرفی محسوب می شوند که دارای درصدی از مواد حساب شده و دقیق درون خود هستند. تمامی این مکمل های تقویتی و دارویی متشکل از ترکیبات حساب شده و دقیق هستند، برای همان است که درون جعبه های مکمل ها یا داروها نحوه مصرف همان دارو یعنی زمان مشخص مصرف آن، تداخلات دارویی و میزان اندازه گیری شده در هر وعده نوشته و مشخص شده است.

عوارض مصرف داروها و مکمل ها بسیار آزار دهنده هستند چرا که ما با مصرف این مواد سعی داریم در خوش بینانه ترین حالت مشکل اصلی و یا اختلال پیش آمده را درمان و برطرف کنیم اما گاهی با برخی عوارض جانبی دارویی مواجه می شویم که بسیار آزار دهنده و اذیت کننده هستند و حتی ممکن است روند زندگی روزانه ما را به علت درد یا بیماری پیش آمده با عوارض همان دارو مختل کند. قرص رینفولتیل یکی از انواع مکمل های ضد ریزش و تقویت کننده مو است که از ترکیبات گیاهی و ساختاری بدیع تشکیل شده است طی برخی پژوهش ها در این متن در داروخانه آنلاین دارو قصد داریم ببینیم عوارض مصرف قرص رینفولتیل چیست؟ و این عوارض چقدر جدی هستند.

مواد تشکیل دهنده قرض ضد ریز مو رینفولتیل

برای آنکه با عوارض مصرف قرص رینفولتیل آشنا شویم مهم است تا بدانیم ترکیبات این مکمل تقویتی چیست و کمبود یا ازدیاد بیش از حد هر کدام از این مواد در بدن چه عوارضی را به همراه خود دارد تا به درستی بتوانیم از آن استفاده کرده و آگاه شویم.

آمینو اسیدها

 سیستئین یک آمینو اسید نیمه ضروری است  زیرا بدن شما می تواند در شرایط عادی  آن را از اسیدهای آمینه دیگر، یعنی متیونین و سرین تولید کند. ال سیستئین یک آمینو اسید است که به عنوان بلوک ساختمانی پروتئین عمل می کند. آمینو اسیدها ترکیبات آلی و اجزای سازنده پروتئین هستند. دسته های مختلف اسیدهای آمینه نقش مهمی در حفظ هموستاز بدن دارند و برای حفظ سلامتی مهم  هستند که بهتر است هر دو آمینو اسید ضروری و غیر ضروری در رژیم غذایی مصرف کنید. سیستئین همچنین جزئی از کراتین است، ماده ای که موها و ناخن ها را تقویت می کند و به عنوان یک آنتی اکسیدان با آسیب رادیکال های آزاد به سلول ها نیز مبارزه می کند. این ترکیب از استرس اکسیداتیو جلوگیری کرده و پیری طبیعی پوست را کند می کند. این اسید آمینه همه کاره همچنین از کبد در فرآیند سم زدایی حمایت می کند و از مغز محافظت می کند. نکته آخر اینکه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. در عوارض مصرف قرص رینفولتیل باید دید که ازدیاد بیش از حد این ماده در بدن چه کاری را انجام می دهد؟

مصرف بیش از حد این ماده از طریق خوراکی می تواند منجر به استفراغ، اسهال، درد اپی گاستریک، سوزش سر دل، خونریزی مقعدی، سوء هاضمه و حالت تهوع شود. سوء هاضمه شامل طیف وسیعی از مشکلات گوارشی مانند نفخ، آروغ زدن، ناراحتی معده، کاهش اشتها و گاز است. اما در هر عدد ار قرص رینفولتیل دوز مشخص و تعیین شده ای از ماده وجود دارد.

ویتامین ها

شامل ویتامین ث، نیکوتینامید، کلسیم پانتوتنات و بیوتین بسیار مفید برای رشد و پرورش بافت‌ها به‌خصوص موها و مؤثر در تقویت و محافظت موها. زینک، مس و سلنیوم خاصیت آنتی‌اکسیدان دارند و روی در محافظت بافت پوستی نقش مهمی دارد. بیوتین، کلسیم پانتوتنات، نیکوتینامید و ویتامین C نقش مهمی در بیوسنتز کلاژن و سایر مواد تشکیل‌دهنده بافت همبند دارد. بیوتین برای ناخن‌های شکننده و بی‌دوام و موهای پر گره بسیار مفید و در اصلاح مؤثر است. که مهم ترین این ویتامین ها زینک است که در مطلب عوارض قرص زینک پلاس می توانید با تداخلات این ماده با مواد دیگر و فواید آن نیز آشنا شوید و همچنین قرص ریتفولتیل که از ترکیبات زینک برخوردار اسن می تواند آشنایی بهتری در مورد عوارض مصرف قرص رینفولیتل به شما دهد.

مواد تشکیل دهنده قرض ضد ریز مو رینفولتیل

عصاره گیاه نخل اره ای

عصاره خشک گیاه نخل اره ای، عصاره استرولی لیپیدیک از میوه این گیاه به دست می آید. این عصاره دارای درصدی  اسیدهای چرب توتال، و همچنین سرشار از فیتواسترول ها می باشد. این عصاره آنزیم 5آلفا ردوکتاز که مسئول تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون می باشد را متوقف و همچنین ثابت ماندن دی هیدرو تستوسترون بر روی گیرنده های خاص را کاهش می دهد. تا به امروز در مصرف عصاره این گیاه عوارضی مشاهده نشده است بنابراین در خصوص عوارض مصرف قرص رینفولتیل خوب است بدانید که در ساخت این مکمل گیاهان دارویی نقش مهمی دارند و ترکیبات گیاهی در این دوزهای مشخص شده عوارضی را به همراه نخواهند داشت.

عصاره چای سبز

چای سبز می تواند از رشد سالم و رشد مجدد مو پشتیبانی کند. عصاره خشک چای سبز و مواد موجود در این عصاره، دارای اثر وقفه دهنده بر روی  5آلفا ردوکتاز بوده که قادر است تولید و فعالیت بیولوژیکی آندروژن ها را سامان دهی و تنظیم نماید. این مواد همچنین برای کاهش چربی پوست سر و اصلاح رشد پیاز مو می تواند مؤثر و مفید باشد.  مقدار مشخص شده عصاره چای سبز در خصوص عوارض مصرف قرص رینفولتیل در این مکمل به اندازه ای نیست که مشکل ساز باشد و به راحتی سبب عوارض ها جانبی نخواهد شد.

قرص ضد ریزش مو رینفولتیل گیاهی بوده و اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده آن چای سبز است. چای سبز یکی از سالم‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های غنی از آنتی اکسیدان در سراسر جهان است. بیشتر آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز از ترکیباتی به نام فلاونول‌ها به دست می‌آیند. این مواد ریزش مو را به حداقل خواهند رساند. همچنین این ماده رشد مو را تقویت می‌کند، مطالعات مختلف نشان می‌دهد که چای سبز می‌تواند از رشد موی سالم حمایت کند. این ماده می‌تواند با تحریک فولیکول‌های مو و جلوگیری از آسیب به سلول‌های مو و پوست، رشد مو را در افرادی که ریزش موی مرتبط با هورمون دارند، افزایش دهد.

عوارض مصرف قرص رینفولتیل و تداخلات دارویی

برای مصرف هر دارو یا مکملی حتی رینفولتیل باید به عوارض مصرف قرص رینفولتیل دقت کنید. اما تا به امروز در مصرف دوز مشخص شده توسط سازندگان این مکمل هیچ یک از عوارضی جانبی دیده نشده است. خبر خوشحال کننده آن که رینفولتیل با ترکیبات گیاهی و دقیق علاوه بر اینکه می تواند سبب رشد مو، قطع شدن ریزش مو و جلوگیری از ریزش موها شود اگر در دوزهای تعیین شده مصرف گردد عوارضی را با خود به همراه ندارد.

اما چه چیز است که سبب می شود نگران عوارض مصرف قرص رینفولتیل شویم؟ مصرف هر دارو یا مکمل بیش از اندازه تعیین شده موجب برخی مشکلات در بدن می شود. مثل خواب آلودگی یا حتی معده درد و مشکلات گوارشی. این رایج ترین عوارض تمامی مکمل های تقویتی حاوی ویتامین است. برخی گوارش های حساس ممکن است که دچار سوزش معده یا اسهال و استفراغ شوند. اما این عوارض به خودی خود اتفاق نخواهد افتاد چرا که ترکیبات مکمل رینفولتیل معمولا بی ضرر است و اگر در بالا در مواد تشکیل دهنده این مکمل در عوارض مصرف قرص رینفولتیل مطالعه کرده باشید خواهید دید اگر بیشتر از دوز مشخص از این مواد به بدن برسد ممکن است مشکلات گوارشی را سبب شود. علت بروز این نوع عوارض ممکن است به حساسیت به دارو و مصرف خارج از دوز دارو مرتبط باشد. در هر ۱ قرص رینفولتیل مقدار مشخص ماده معدنی وجود دارد.

مصرف بیش از حد مواد معدنی در قالب مکمل برای بسیاری از افراد حالت‌هایی مثل تهوع، اسهال و استفراغ را به وجود می‌آورد. جهت جلوگیری از بروز این نوع عوارض پیشنهاد می‌شود که رینفولتیل را حتما در کنار یکی از وعده‌های غذایی خود میل کنید زیرا در این صورت عوارض مصرف قرص رینفولتیل و مشکلات گوارشی احتمالی به حداقل خواهد رسید. در صورت مصرف هر دارویی قبل از استفاده از هر مکملی با پزشک خود مشورت کنید اما می توانید مکمل های تقویتی را با فاصله زمانی چشمگیر بین 4 تا 5 ساعت از همان دارو نیز مصرف کنید. نکته مهم که باید دور آن را بسیار پر رنگ خط کشید این است که هیچ مکمل دارویی و تقویت کننده را در دوران بارداری و شیردهی نباید مصرف کرد مگر پزشک متخصص تجویز کرده باشد مصرف خودسرانه این مواد در زنان باردار موجب آسیب به جنین و در زنان شیرده ممکن است آسیب به کودک شیرده باشد. برای آگاهی از مصرف مکمل ها و مولتی ویتامین ها در بارداری می توانید به این مقاله بهترین زمان مصرف قرص مولتی ویتامین در بارداری چه ساعتی از شبانه روز است؟ نگاهی گذرا داشته باشید تا از اهمیت این موضوع مطلع گردید.

تداخلات دارویی قرص رینفولتیل

نحوه مصرف قرص ضد ریزش مو رینفولتیل چگونه است؟ مکمل قرص ضد ریزش مو رینفولتیل را باید بعد از غذا مصرف کرد. برای اثربخشی بهتر کافی است که روزانه ۴ عدد از این قرص در هر وعده ۲ تا از آنها را بعد از غذا استفاده کنید. همچنین مادران باردار و در دوران شیردهی نباید از آن استفاده کنند مگر در صورت تجویز پزشک.

خرید قرص رینفولتیل از نمایندگی فروش

یکی از دلایلی که سبب می شود مصرف کنندگان دچار مسومیت های دارویی یا عوارضات شدید در مصرف برخی مواد یا مکمل ها شوند اصل نبود آن مکمل دارویی است در خصوص عوارض مصرف قرص رینفولتیل واجب است بدانید که بهتر است از نمایندگی فروش این محصول، در ایمن ترین حالت این مکمل ضد ریزش مو را تهیه کنید چرا که امروزه با تولید چشمگیر مکمل های تقلبی از این دست رو به رو هستیم. مصرف مکمل های تقلبی یا هر داوری تقلبی یعنی اینکه هیچ نظارت علمی در خصوص ترکیبات بر روی آن صورت نگرفته است و مشخص نیست که از چه موادی در ساخت آن استفاده شده باشد. حتی ممکن است برخی از این مکمل ها تاریخ مصرف گذشته باشند و در افراد موجب مسمومیت دارویی شوند. پس تهیه درست هر قرص یا ماده داوریی یا تقویتی بسیار مهم و مرتبط با سلامتی است.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید