مراقبت از مو

قرص رینفولتیل باعث چاقی می‌ شود؟

قرص رینفولتیل باعث چاقی می‌ شود؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برخی افراد تا متوجه می شوند باید مکمل های تقویتی یا مولتی ویتامین مصرف کنند نگران چاقی می شوند. اما آیا این نگرانی درست است و پایه علمی دارد؟ برای مصرف مکمل های تقویتی باید وسواس اضافه وزن داشته باشیم؟ یا با بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه می توانیم نگرانی خود را بر طرف کنیم؟ قرص رینفولتیل یک مکمل تقویت کننده ساختار پوست و مو است.

اغلب کسانی که از این مکمل استفاده کرده اند هم متوجه تاثیرات این مکمل بر روی رشد مجدد موها شدند و هم تقویت ریشه موها، بنابراین نمی توان از این فواید چشم پوشی کرد چرا که ریزش موها مساله ای است که با زیبایی و ظاهر هر فرد در ارتباط است و اغلب افراد با کاهش تراکم موها در ناحیه سر موجب افسردگی و عدم اعتماد به نفس می شوند چرا که فکر می کنند این مکمل ها نه تنها کمکی به بازگشت موها نمی کند بلکه چاق کننده هم هستند اما داروخانه آنلاین دارو در این قسمت از مطالب وبلاگ به این موضوع می پردازد که آیا قرص رینفولتیل باعث چاقی می شود؟ و سپس تمامی موارد را بررسی کرده و در اختیار شما قرار خواهد داد پس در ادامه با آنلاین دارو باشید.

قرص ضد ریزش مو رینفولتیل گیاهی بوده و اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده آن چای سبز است. چای سبز یکی از سالم‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های غنی از آنتی اکسیدان در سراسر جهان است. بیشتر آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز از ترکیباتی به نام فلاونول‌ها به دست می‌آیند. این مواد ریزش مو را به حداقل خواهند رساند. همچنین این ماده رشد مو را تقویت می‌کند، مطالعات مختلف نشان می‌دهد که چای سبز می‌تواند از رشد موی سالم حمایت کند. این ماده می‌تواند با تحریک فولیکول‌های مو و جلوگیری از آسیب به سلول‌های مو و پوست، رشد مو را در افرادی که ریزش موی مرتبط با هورمون دارند، افزایش دهد.

مصرف چه دارو و مکملی باعث چاقی می شود؟

بهتر است ابتدا بدانید چه داروهایی باعث چاقی می شوند تا با یک بررسی دقیق بتوانیم همگی آنها را با مکمل های ویتامینی و تقویتی در جهت تقویت مو یا سیستم ایمنی بدن مقایسه کنیم و ببینیم چه عواملی با مصرف دارو در بدن موجب چاقی می شوند و آیا این مواد در مکمل ها موجود هستند و ما باید نگران این باشیم که قرص رینفولتیل باعث چاقی می شود؟

مصرف چه دارو و مکملی باعث چاقی می شود؟

داروهای هورمونی و استروژن

در برخی دوران ها میزان ترشح هورمون استروژن در بدن بانوان كاهش پیدا می‌ كند به همین دلیل افرد دچار علائمی چون گرگرفتگی و عرق كردن ‌های شبانه می ‌شوند. برای رفع این وضعیت پزشک معمولا هورمون درمانی با استروژن را تجویز خواهد کرد اما این روش خود باعث احتباس آب و افزایش وزن خواهد شد با افزایش وزن متابولیسم هم كند‌تر می‌ شود  بنابراین كسانی كه تحت هورمون درمانی هستند باید برنامه غذایی خود را تغییر دهند و به ‌طور منظم ورزش كنند. در مکمل های تقویتی هورمون استروژن وجود ندارد. پس در این مورد قرص رینفولتیل باعث چاقی می شود؟ باید بگوییم در این مکمل از این ماده استفاده نشده است.

داروهای روان درمانی و ضد افسردگی

داروهای روان درمانی معمولا در ابتدای مصرف باعث کاهش وزن چشمگیر و ناگهانی می شوند اما به مرور زمان سبب افزایش وزن خواهند شد. ازجمله این داروها می ‌توان به آمی تریپتیلین، دوكسپین، ایمی پرامین، نورتریپتیلین، تریمیپرامین و میرتازاپین اشاره كرد. مهاركننده‌ های بازجذب سروتونین مانند سرترالین، فلوكستین، پاروكستین و فلووكسامین نیز در تعداد كمی از افراد ابتدا باعث كاهش وزن شده و بعد از شش ماه باعث افزایش وزن می‌شوند.

لیتیوم هم در 10 تا 65درصد از افراد طی 6شش تا ده سال مصرف حدود 10كیلوگرم اضافه‌ وزن ایجاد کرده است. در این گزینه هم با توجه به نکته قرص رینفولتیل باعث چاقی می شود؟ باید بگوییم که در این مکمل ضد ریزش مو هیچ داروی ضد افسردگی و روان درمانی وجود ندارد به جز خانواده گروه B که خود از افسردگی جلوگیری می کند و به تنهایی نمی تواند چاق کننده باشد.

داروهای ضد حساسیت

آنتی هیستامین و سیتریزین یكی از تركیبات مهم در داروهای ضد حساسیت و آلرژی بشمار می ‌آید و نمی‌ توان آن را از فرمول دارو حذف كرد. این ماده فعالیت آنزیم تنظیم كننده اشتها را در بدن مختل می‌كند. داروهایی كه حاوی دیفن هیدرامین هستند نیز با افزایش خواب آلودگی باعث كاهش فعالیت بدنی می ‌شوند. بنابراین مصرف طولانی ‌مدت آنها می ‌تواند با افزایش وزن همراه باشد.

كورتون ها

داروهای کورتونی ازجمله بتامتازون، دگزامتازون، هیدروكورتیزون، تریامسینولون، كلوبتازول، فلوسینولون ها معمولا برای درمان آرتریت روماتوئید، آسم، حساسیت یا دیگر بیماری‌های خود ایمنی به كار رفته و التهابات دردناک را تسكین می ‌دهند. اما در عین حال اگر طولانی‌ مدت و در دوزهای مكرر استفاده شوند میزان جذب آب توسط بدن را افزایش خواهند داد. علاوه براین چون فرد مبتلا به این بیماری‌ ها تحرک كمتری دارد كالری كمتری سوزانده و دچار اضافه ‌وزن می‌ شود. پردنیزولون و كورتیزون نیز كه برای درمان روماتیسم ماهیچه ‌ای به‌كار می ‌روند در بیش از 50 درصد از بیماران طی یک سال اول مصرف باعث دو تا سیزده كیلوگرم اضافه‌ وزن می‌ شوند.

كورتیكواستروئیدهای استنشاقی برای درمان آسم مثل بودزوناید، سیكلزوناید و فلوتیكازون هم دارای عارضه افزایش وزن هستند. ورزش، رژیم غذایی و گاهی مصرف همزمان متفورمین می‌تواند اضافه ‌وزن حاصل از این داروها را كاهش دهد. با توجه به موارد مصرف قرص رینفولتیل و نگرانی ها در جهت اینکه قرص رینفولتیل باعث چاقی می شود؟ باید بگوییم در هیچ مکمل تقویتی مو و پوست یا مولتی ویتامین از کورتون ها استفاده نمی شود تا باعث احتباس آب در بدن گردد.

میزان اضافه‌ وزن به ‌دنبال مصرف دارو در افراد مختلف بسیار متفاوت است. البته این موضوع به نوع دارو هم بستگی دارد. بعضی‌ افراد ممكن است طی یک سال فقط یک یا دو كیلو وزن اضافه كنند درحالی كه بعضی دیگر 3 تا 10 كیلوگرم یا حتی بیشتر چاق می‌ شوند. در واقع از آنجایی كه بیشتر این داروها در دوره‌های طولانی ‌مدت و برای بیماری‌‌‌‌ های مزمن و زمینه ای مصرف می‌ شوند اضافه ‌وزن آنها محسوس تر است. عوارض داروها در همه افراد یكسان نیست. یک داروی خاص ممكن است در فردی باعث اضافه ‌وزن و در فردی دیگر باعث كاهش وزن شود بنابراین حتما در این مورد با پزشک خود مشورت كنید.

آیا مواد به کار رفته در قرص رینفولتیل چاق کننده هستند؟

در قرص تقویت کننده و ضد ریزش مو رینفولتیل ترکیباتی وجود دارد که غذای مو است و برای ساختار مو و سلامتی آن بسیار ضروری است. این ترکیبات اعم از مواد گیاهی چون عصاره چای سبز و نخل اره ای هستند بعلاوه اینکه مواد معدنی و مولتی ویتامین ها و آمینو اسیدهای ضروری در رشد موها. ویتامین‌ها ترکیبات آلی هستند که بدن برای فعالیت‌های روزانه خود به آنها نیاز دارد.

آیا مواد به کار رفته در قرص رینفولتیل چاق کننده هستند؟

برای اینکه از ضرورت مولتی ویتامین های روزانه مطلع شوید این متن مناسب شماست ۶ دلیل برای مصرف مولتی ویتامین روزانه. ویتامین‌ها در سوخت و ساز مواد غذایی و اعمال حیاتی بدن نقش دارند در صورتی که ویتامین به اندازه کافی به بدن نرسد باعث به وجود آمدن بیماری ‌های مختلف و جدی می‌شود. ویتامین‌ ها علاوه بر نقشی که در سوخت و ساز بدن دارند به جذب مواد غذایی در روده نیز به عنوان چیزی شبیه به کاتالیزرو عمل می‌ کنند.

به طور کلی هر یک از ویتامین‌ ها نقش خاصی در بدن ایفا می ‌کنند و مصرف بیش از حد و یا کمبود آنها به بدن آسیب می ‌رساند. کمبود برخی از مواد مغذی که باعث کاهش وزن می ‌شوند شامل ویتامین‌ های C و B12 و است. به نظر می‌ رسد که مصرف مولتی ویتامین‌ ها احتمالاً باعث می ‌شود تا بدن تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کند و از آنجایی که ویتامین‌ ها بر میزان سوخت و ساز بدن تأثیر می ‌گذارند بنابراین میزان دریافت ویتامین‌ ها می ‌تواند بر میزان وزن افراد هم از لحاظ لاغری و هم از لحاظ چاق شدن تأثیر بگذارد علاوه بر این برخی از ویتامین‌ها در «اشتها» نیز تأثیر می‌گذارند. بنابراین دلیل اصلی می تواند افزایش اشتها باشد.

نکته: پزشک پس از تشخیص علت به درمان عارضه می‌پردازد که خود کمکی برای رویش مجدد موها هستند. اگر پزشک شما تشخیص داده است که علت ریزش مو اختلال هورمونی است، می‌توانید با مشورت و تحت نظر ایشان از محصولات رینفولتیل استفاده کنید. این که بسیاری از پزشکان پوست و مو نیز در نسخه‌های خود محصولات رینفولتیل را تجویز می‌کنند، خود دلیل دیگری بر این است که رینفولتیل بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو در آقایان و خانم‌ها است. استفاده از محلول رینفولتیل درمان ریزش مو هورمونی را سرعت می‌بخشد و کمک می‌کند سریع‌تر موهای سالم و زیبای خود را به دست بیاورید.

قرص رینفولتیل و افزایش اشتها

به نکته مهم و پایانی مبحث آیا قرص رینفولتیل باعث چاقی می شود؟ رسیدیم در واقع مقصر اصلی در مصرف این مکمل ها چیزی نیست جز اشتها و همین نکته باعث می شود تا کالری بیش از حد مصرف کرده و چاق شویم. ویتامین‌ها و مواد معدنی در سنتز هورمون‌ های گرسنگی مانند انسولین، لپتین و کورتیزول نقش دارند. با افزایش هورمون گرسنگی در مصرف این مکمل میل به خوردن غذاهای پر کالری بیشتر شده و افزایش وزن و چاقی رخ می دهد در هیچ مکمل تقویتی مخصوصا رینفولتیل که نگرانی هایی در خصوص اینکه آیا قرص رینفولتیل باعث چاقی می شود؟ هیچ کالری وجود ندارد و به تنهایی نمی تواند مسبب چاقی در افراد باشد.

قرص رینفولتیل و افزایش اشتها

این مواد و ویتامین های درون این مکمل هستند که می تواند اشتهای شما را تحریک کرده و سبب شوند تا احساس گرسنگی کرده و کالری بیشتری در پر خوری کردن دریافت کنید. و عامل اصلی چاقی هم کالری ها هستند. برای اینکه از افزایش اشتهای ناشی از مصرف مکمل های تقویتی جلوگیری کنیم بهتر است همراه با این مکمل ها آب فراوان بنوشیم همچنین حتما این مواد را با وعده اصلی مثل صبحانه یا یک وعده غذایی در طی روز مصرف کنید تا مواد داخل این مکمل سبب تحریک اشتها و ترشح اسید معده نشود.

انواع محصولات ضد ریزش و تقویت کننده مو

در حال حاضر محصولات ضد ریزش و تقویت کننده مو بسیار زیادی در بازار موجود است. این محصولات با تقویت میزان گردش خون، اکسیژن رسانی و همچنین تامین مواد مغذی مورد نیاز فولیکول های مو، از ریزش موها جلوگیری می کنند. پس از استفاده از ضد ریزش ها، نیازی به شستشوی موها وجود ندارد و حس چربی بر روی موها ایجاد نمی شود.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید