ویتامین ها و مکمل ها

نحوه و زمان مصرف ال آرژنین برای تقویت قوای جنسی و نعوظ

بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای نعوظ

اگر به مقالات علمی و نتایج پژوهش‌ها نگاهی گذرا بیاندازید متوجه خواهید شد که برای داشتن بدنی سلامت، که ضامن داشتن روح و روان سالم نیز هست، بر روز چند عامل تأکید فراوانی وجود دارد. داشتن یک برنامه‌ی تغذیه‌ای سالم با مقدار زیادی از سبزی‌ها و میوه‌ها، خواب عمیق، کافی و منظم، پیروی کردن از یک برنامه‌ی ورزشی و پرهیز از بی‌تحرکی جزء مهم‌ترین این عوامل مؤثر بر سلامتی بدن انسان هستند. اما یکی از عوامل دیگری که شاید بتوان گفت هم‌ارز با چند عامل شمرده شده است، با این حال توجه چندانی به خود جلب نمی‌کند رضایت جنسی است. داشتن یک شریک عاطفی و جنسی که با او بده‌بستان عواطف و احساسات داشته باشید، از گذراندن اوقات کنار او لذت ببرید و رابطه‌ی جنسی منظم و لذت‌بخش داشته باشید، همه جزء مهمی از رضایت جنسی هستند.

می‌توان دلایل زیادی برای نبود رضایت جنسی در رابطه‌ی زوج‌ها شمرد، اما یکی از علت‌هایی که به گواهی آمار بسیار شایع به نظر می‌رسد، اختلال در نعوظ است. خوشبختانه این مشکل با راه‌های ساده‌ای قابل حل است. در این مقاله از وبلاگ داروخانه آنلاین دارو به یکی از این راه‌ها یعنی مصرف مکمل ال آرژنین خواهیم پرداخت. همچنین خواهیم گفت که بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای نعوظ بهتر کدام است.

ال آرژنین چیست؟

بدن انسان را می‌توان به یک مجموعه‌ی بسیار بزرگ تشبیه کرد که در هر دقیقه و ساعت با انجام گرفتن چند صد و حتی هزاران فرآیند فیزیکی و شیمیایی پیش می‌رود و به حیات خود ادامه می‌دهد. هر یک از این فرایندها به مواد و امکانات مخصوص به خود نیازمند هستند. اسیدهای آمینه و پروتئین‌ها بخش مهمی از بی‌شمار فرآیند در حال انجام در بدن ما هستند. اسیدهای آمینه در واقع واحد‌های سازنده‌ی پروتئین‌ها هستند.

ال آرژنین چیست؟

ال آرژنین یا آرژنین هم یکی از همین اسیدهای آمینه است که در دسته‌ی نیمه ضروری‌ها قرار می‌گیرد. یعنی این آمینو اسیدها به طور عادی برای بدن ضروری و لازم نیستند اما در بعضی از شرایط خاص مانند ابتلاء به بعضی بیماری‌ها بدن به آن‌ها نیاز دارد. در چنین مواقعی می‌توان با خوردن خوراکی‌های حاوی ال آرژنین و یا مصرف مکمل ال آرژنین این نیاز را برطرف کرد.

مکمل‌ های بدنسازی و ورزشی زیادی در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها قابل خرید و مصرف است. پروتئین وی، کراتین، کافئین، گلوتامین و ال آرژنین بخشی از معروف‌ترین این مکمل‌‌ها هستند. اما مقاله‌ی حاضر از وبلاگ داروخانه آنلاین دارو، به ال آرژنین خواهد پرداخت. دانستن این که ال آرژنین چیست، چه کاربردی دارد، موارد مصرف و عوارض احتمالی آن چیست و پاسخ سؤالات بسیار دیگر درباره‌ی این مکمل، پیش از شروع مصرف آن ضروری است.

آرژنین پیش‌ساز اکسید نیتریک یا همان NO2 نیز هست. مصرف ال آرژنین می‌تواند عروق را گشادتر و فرآیند خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها و اندام‌ها را نیز تقویت کند که خصوصاً برای بدنسازان بسیار اهمیت دارد.
یکی دیگر از وظایف ال آرژنین در بدن ما تحریک کردن ترشح هورمون رشد است. این وظیفه برای ورزشکاران و بدنسازانی که به دنبال عضله سازی و حجم دهی هستند و برای کودکان و نوجوانان در سنین رشد بسیار اهمیت دارد.
یکی دیگر از کارکردهای ال آرژنین که نسبت به دیگر وظایفش در سال‌های اخیر بیشتر به آن توجه شده، نقش این آمینو اسید در درمان ناباروری زنانه و مردانه است. ما در این مقاله به این موضوع و بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای نعوظ به طور مفصل و کامل خواهیم پرداخت.

معنی لغوی نعوظ

هنگامی که یک مرد یا کسی که دارای آلت جنسی مردانه است، از نظر جنسی تحریک می‌شود، رگ‌های خونی آلت تناسلی شل و باز می‌شوند و اجازه می‌دهند که خون آن‌ها را پر کند. خونی که تحت فشار بالا به دام افتاده است، نعوظ ایجاد می‌کند. انزال یک عمل بازتابی است که توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می‌شود.

نحوه مصرف ال آرژنین برای نعوظ چگونه است؟

همان طور که در بالا نیز گفته شد، دلیل استفاده از قرص یا کپسول ال آرژنین برای کمک به درمان اختلال نعوظ این است که می‌تواند رگ‌های خونی را تا حدی باز و گشاد کنند و به این ترتیب خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی را به اندام جنسی مردانه تسهیل و تسریع کنند. اگرچه درباره‌ی این اثر استفاده از مکمل ال آرژنین بحث و نظرات متفاوت زیاد است، اما تحقیقاتی که این موضوع را تایید می‌کنند می‌گویند مصرف بین ۱/۵ تا ۵ گرم مکمل ال آرژنین می‌تواند اثر لازم را داشته باشد. همچنین بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای نعوظ و همچنین برای بیشترین اثرگذاری مانند اکثر آمینو اسیدها، خوردن آن‌ها همراه با وعده‌‌ی غذایی است.

ال آرژنین برای قوای جنسی مردان

مصرف کردن مکمل ال آرژنین خوراکی ممکن است عملکرد جنسی و قوای جنسی مردانه را در آقایانی را که مبتلاء به اختلال نعوظ به دلیل یک علت فیزیکی هستند، بهبود بخشد. زمانی که ال آرژنین به صورت خوراکی یا انفوزیون (چکانشی) برای مدت کوتاهی مصرف شود، می‌تواند علائم و جریان خون را در افراد مبتلا به بیماری شریانی محیطی (PAD; Peripheral Arterial Disease) نیز بهبود بخشد. در واقع اختلال در نعوظ یکی از علائم اصلی بیماران مبتلاء به بیماری شریانی محیطی است که با مصرف مکمل ال آرژنین با مشورت و تحت نظر پزشک، تا حد قابل قبولی بهبود می‌یابد.

ال آرژنین برای قوای جنسی مردان

آیا مصرف ال آرژنین عملکردی شبیه به ویاگرا دارد؟

از آن جایی که مکمل های ال آرژنین رگ‌های خونی را شل می‌کند، ممکن است به مردانی که از اختلال نعوظ (ED; Erection Dysfunction) رنج می‌برند، برای داشتن نعوظ بهتر و عملکرد بهتر در رابطه‌ی جنسی کمک کند. زیرا جریان خون در مبتلایان به این اختلال ضعیف است. همچنین مصرف کردن مکمل ال آرژنین همراه با سیلدنافیل (ویاگرا) ممکن است اثربخشی سیلدنافیل (ویاگرا) را هم افزایش بدهد. گرچه دانستن این نکته ضروری است که مصرف ال آرژنین همراه با دارویی مثل ویاگرا برای افراد مبتلاء به ED می‌تواند باعث کاهش بیش از حد فشار خون و سرگیجه شود.

آیا قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

آرژنین یا همان ال آرژنین در کنار مکمل هایی مثل پروتئین وی در رده‌ی پرمصرف‌ترین و محبوب‌ترین مکمل‌های مورد علاقه‌ی ورزشکاران حرفه‌ای و بدنسازان قرار می‌گیرد. نه فقط ورزشکاران، بلکه بسیاری دیگر از افراد که حتی ورزشکار نیستند، برای مقاصد دیگری مانند درمان اختلال نعوظ، از مکمل ال آرژنین کمک می‌گیرند. با مصرف کردن مکمل ال آرژنین می‌توان توده‌ی ماهیچه‌ای عاری از هر چربی ساخت. این توده‌ی عضلانی علاوه بر این که باعث می‌شود شما در جلسات ورزشی هم عملکرد خوبی داشته باشید، انجام امور معمول روزمره را نیز آسان‌تر خواهد کرد. در واقع همین تأثیر ال آرژنین می‌تواند در کاهش وزن و داشتن اندام متناسب هم به شما کمک کند، زیرا ماهیچه درست عکس بافت چربی حتی زمانی که فعالیت فیزیک ندارید و مشغول استراحت هستید هم انرژی می‌سوزانند و متابولیسم (سوخت و ساز)  شما را نیز بالا می‌برند. با خواندن این توضیحات بدون شک اکنون دیگر می‌دانید که مصرف ال آرژنین باعث کاهش وزن می‌شود و اضافه کردن وزن جزء عوارض آن نیست‌.

مصرف چه میزان ال آرژنین در روز مجاز است؟

در منابع معتبر پزشکی و نتایج تحقیقاتی که بر روی مکمل ال آرژنین انجام شده است، دوز مجاز مصرف ال آرژنین بین ۶ تا ۳۰ گرم در هر روز است. اما دوز ال آرژنین مصرفی بیش از ۹ گرم در روز به صورت عادی توصیه نمی‌شود زیرا شانس بروز عوارض جانبی احتمالی مانند تهوع و اسهال را بالا می‌برد. همین دوز از ال آرژنین نیز بهتر است به چند وعده‌ مصرف با دوز پایین‌تر تقسیم شود که مجموع آن‌ها از دوز در نظر گرفته شده برای هر روز بیشتر نباشد. ممکن است بعضی از افراد برای توجیه مصرف بیش از حد مجاز ال آرژنین بگویند که این کار در تحقیقات و محیط‌های بالینی انجام می‌گیرد، اما نباید فراموش کنیم که زندگی واقعی و معمولی ما شباهت چندانی با شرایط پژوهشی ندارد.

عوارض جانبی قرص ال آرژنین

خوشبختانه این آمینو اسید و مکمل‌ های حاوی آن به طور کلی در دسته‌ی بدون خطرها قرار می‌گیرند. همچنین این مکمل همان طور که گفته شد می‌تواند در بهبود بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات مثل فشار خون بالا و اختلال در نعوظ اثرگذار باشد.ا این وجود حتی درباره‌ی مکمل تقریباً بدون خطری چون ال آرژنین هم نباید بی‌گدار به آب زد.برای مثال اگر شما با فشار خون بالا درگیر هستید و به تجویز پزشک خود دارویی برای پایین آوردن فشار خون مصرف می‌کنید، نباید خودسرانه ال آرژنین مصرف کنید. سردرد، نفخ، اسهال، دردهای شکمی، التهاب مسیر هوایی، تشدید علائم آسم، تهوع و استفراغ از جمله‌ی مهم‌ترین و پرتکرارترین عوارض ثبت شده برای مکمل ال آرژنین است.

قرص ال آرژنین برای افزایش سایز آلت تناسلی

کافی است به چند منبع علمی یا کتاب معتبر مراجعه کنید و درباره‌ی ال آرژنین و اثرات آن بخوانید تا متوجه شوید که افزایش قطر یا طول آلت تناسلی در فهرست بلند بالای مزایای مصرف ال آرژنین و بیماری‌ها و اختلالاتی که ال آرژنین می‌تواند به آن‌ها کمک کند، نیست. هر نام تجاری تولیدکننده‌ی مکمل که ادعا می‌کند ماده‌ای در مکمل خود دارد که به طور دائم قطر و یا طول آلت تناسلی را افزایش می‌دهد، متاسفانه اطلاعات نادرستی ارائه می‌دهد و مشغول فریب دادن مصرف‌کنندگان به دلیل ناآگاهی آنان است. مصرف کردن ال آرژنین به طور بالقوه جریان خون به آلت تناسلی را تحریک و اضافه می‌کند. این می‌تواند به دلیل افزایش جریان خون، آلت تناسلی را کمی بزرگ‌تر نشان دهد. در چنین شرایطی ممکن است فکر کنید آلت تناسلی شما بزرگ‌تر یا بلندتر شده است، اما واقعیت این است که فقط گردش خون شما بهبود یافته است.
متأسفانه، هیچ ورزش یا قرص یا کپسولی اندازه‌ی آلت تناسلی شما را افزایش نمی‌دهد. تنها راه ثابت شده برای افزایش واقعی اندازه‌ی آلت تناسلی، کاشت آلت تناسلی سیلیکونی است. این جراحی تنها گزینه شما برای افزایش واقعی و همیشگی آلت تناسلی است. مانند بسیاری از مسائل در زندگی، هیچ درمان سریع و آسانی برای افزایش سایز آلت تناسلی وجود ندارد. دانستن این نکات و اطلاعات می‌تواند پول و سلامتی شما را از گزند شیادان و کلاهبرداران در اما نگه دارد.

قرص ال آرژنین برای افزایش سایز آلت تناسلی

برای اختلال نعوظ ال آرژنین یا ال سیترولین کدام بهتر است؟

ال سیترولین یکی از انواع آلفا آمینو اسیدها است. مکمل های ال سیترولین ممکن است علائم اختلال نعوظ خفیف تا متوسط ​​(ED) را کاهش دهند. پژوهشگران معتقدند ال سیترولین به اندازه‌ی داروهای مانند ویاگرا در درمان ED اثر ندارد، با این حال، به نظر می‌رسد یک گزینه‌ی مطمئن است که ارزش امتحان کردن را دارد.

شما می‌توانید ال سیترولین را هنگام بیدار شدن از خواب و قبل از رفتن به رختخواب مصرف کنید. مکمل های ال سیترولین بسته به نیاز شما می‌توانند در دوزهای مختلف برای شما مفید باشند. سن، جنسیت و مدت زمان مصرف نیز می‌تواند بر شدت اثرات مکمل سیترولین تأثیر بگذارد. اگرچه تحقیقات نشان داده است که هم آرژنین و هم سیترولین باعث افزایش سطح اکسید نیتریک در بدن می‌شوند، اما تحقیقات تازه‌تر نشان می‌دهد که ال سیترولین در مقایسه ال آرژنین برای اختلال نعوظ فواید بیشتری دارد. سیترولین رگ‌های خونی را به میزان بیشتری نسبت به آرژنین منبسط می‌کند.

اختلال نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ یا ED می‌تواند به دلیل مشکلات در هر مرحله از فرآیند نعوظ رخ دهد. نعوظ در نتیجه‌ی افزایش جریان خون در آلت تناسلی اتفاق می‌افتد. معمولاً با افکار جنسی یا تماس مستقیم با آلت تناسلی، این جریان خون تحریک می‌شود.

اختلال نعوظ چیست؟

وقتی فردی که آلت تناسلی مردانه دارد از نظر جنسی تحریک می‌شود، ماهیچه‌ای در رگ های خونی آلت تناسلی منبسط می‌شود. این انبساط اجازه می‌دهد تا جریان خون از طریق شریان‌های آلت تناسلی افزایش یابد و دو حفره‌ی درون آلت تناسلی پر شود. همان طور که این دو فضا از خون پر می شود، آلت تناسلی سفت می‌شود. وریدهای آلت تناسلی نیز برای کمک به باقی ماندن خون در آلت تناسلی و حفظ حالت نعوظ منقبض می‌شوند. نعوظ زمانی به پایان می‌رسد که ماهیچه‌های رگ‌های خونی منقبض شوند و خون انباشته شده بتواند از طریق سیاه‌رگ‌های آلت تناسلی به بیرون راه یابد.

اختلال نعوظ (ED; Erection Dysfunction) ناتوانی در ایجاد یا ثابت نگه داشتن نعوظ به اندازه‌ی کافی، برای داشتن رابطه‌ی جنسی است. گاهی اوقات از اختلال نعوظ با نام «ناتوانی جنسی» حرف می‌زنند، اما خوشبختانه این اصطلاح اکنون کمتر استفاده می شود. اختلال نعوظ یا ED ممکن است گاه به گاه اتفاق بیافتد یا مکرر و همیشگی باشد، دانستن این نکته از آن جهت مهم است که بدانید ED گاه به گاه غیر معمول و نگران‌کننده نیست.

داشتن استرس و فشار عصبی، تغییرات تازه در برنامه‌ی غذایی یا تغییر در سبک زندگی می‌توانند از عواملی باشند که باعث ED گاه به گاه می‌شوند. با این حال، مواجه شدن با ED مکرر احتمالاً نشانه‌ای از مشکلات سلامتی است که نیاز به درمان دارد. اختلال نعوظ یا ED همچنین ممکن است نشانه‌ای از مشکلات عاطفی یا مشکلی در روند روابط عاطفی شما باشد که احتمالاً با مراجعه و مشورت یک متخصص می‌توانید آن را برطرف کنید.

دلایل اختلال نعوظ

عوامل فیزیکی و روانی متعددی ممکن است باعث بروز اختلال نعوظ یا ED شود. در بخش قبلی این مقاله‌ درباره‌ی بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای نعوظ با شما صحبت کردیم. در این بخش با چند عامل متداول و رایج که باعث اختلال نعوظ ED می‌شود نیز آشنا خواهید شد و راه‌هایی برای مقابله با آن نیز خواهید آموخت.

۱. اضطراب:

در هنگام نعوظ، استرس و اضطراب می‌تواند نحوه‌ی ارسال پیام‌های مغز به آلت تناسلی را برای جریان خون اضافی _که باعث نعوظ می‌شود_ مختل کند. استرس و اضطراب نه فقط در اختلال نعوظ گاه به گاه کمک می‌کند، بلکه ممکن است باعث اختلال دائمی در نعوظ شود. تجربه‌ی اختلال در نعوظ نیز خود می‌تواند منجر به تغییرات رفتاری شود که منجر به اضطراب شود و باعث بروز دوباره‌ی ED شود؛ یک چرخه‌ی بی‌پایان.

۲. دیابت

اختلال نعوظ که ممکن است به ناتوانی در ایجاد یا حفظ نعوظ به اندازه‌ی کافی برای رابطه‌ی جنسی اشاره داشته بادش، در مردان مبتلا به دیابت، خصوصاً دیابت نوع ۲، شیوع نسبتاً زیادی دارد. آسیب به اعصابی که تحریک و پاسخ جنسی را کنترل می‌کنند، می‌تواند توانایی فرد دیابتی را برای رسیدن به نعوظ و برقراری رابطه‌ی جنسی مختل کند. از طرف دیگر کاهش جریان خون از این رگ‌های خونی آسیب‌دیده نیز می‌تواند به اختلال نعوظ یا ED کمک کند.

۳. افزایش سن

خطر ابتلا به ED یا اختلال نعوظ می‌تواند با افزایش سن بالا برود، زیرا با افزایش سن، کاهش سطح هورمون تستوسترون معمول و طبیعی است. با این حال، اگر با اختلال نعوظ مواجه هستید، نباید آن را لزوماً مرتبط با کاهش سطح هورمون تستوسترون و سن مربوط بدانید. زیرل بیشتر عللی که باعث بروز ED یا اختلال نعوظ می‌شوند، ارتباط مستقیمی با سن ندارند، بلکه به سایر مسائل سلامتی مربوط می‌شود.

خطر ابتلا به ED یا اختلال نعوظ می‌تواند با افزایش سن بالا برود

۴. مصرف دخانیات

تعجبی ندارد اگر بگوییم مصرف دخانیات باعث ایجاد اختلال در نعوظ یا ED می‌شود، زیرا سیگار کشیدن می‌تواند به رگ‌های خونی شما آسیب برساند و ED اغلب اوقات، نتیجه‌ی جریان خون شریانی ضعیف به آلت تناسلی است. خوشبختانه، اگر سیگار را ترک کنید، احتمال به دست آوردن کامل سلامت، بهبود و به حالت عادی برگشتن عملکرد جنسی و عملکرد عروق بسیار بالا است.

۵. صرع

افراد مبتلا به بیماری صرع، افزایش بسیار کمتری در جریان خون ناحیه تناسلی خود نسبت به دیگر افراد دارند و این افزایش جریان خون عامل کلیدی در تحریک جنسی آقایان است. مردان مبتلاء به صرع در معرض خطر بیشتری برای اختلال نعوظ هستند. نتایج یک نظرسنجی نشان داده است که ۵۷ درصد از مردان مبتلاء به صرع اخیراً اختلال نعوظ را تجربه کرده‌اند، در حالی که این میزان در مردان دیگر ۱۸ درصد بوده است.

۶. اختلالات خواب:

کمبود خواب ناشی از آپنه (توقف تنفس) در خواب ممکن است باعث کاهش سطح هورمون تستوسترون در مردان شود و اکسیژن‌رسانی را محدود کند. تستوسترون و اکسیژن هر دو برای نعوظ سالم عواملی مهم هستند. محققان همچنین می‌گویند که استرس و خستگی ناشی از کمبود خواب ممکن است مشکلات جنسی را شدت دهد.

۷. اختلالات غده‌ی تیروئید

طبق گفته‌ی انجمن بین‌المللی پزشکی جنسی، کم‌کاری تیروئید (تیروئید کم‌کار) و پرکاری تیروئید (تیروئید پرکار) هر دو ممکن است باعث اختلال در نعوظ شوند، زیرا علائمی از جمله خستگی، بدخلقی و کاهش میل جنسی ایجاد می‌کنند.

کمبود خواب باعث کاهش تستوسترون در مردان

منابع غذایی سرشار از ال آرژنین

یکی از راه‌های بسیار خوب برای تأمین کردن ال آرژنین بدن، گنجاندن غذاهای غنی از این ماده در وعده‌های غذایی روزانه است. اگر می‌خواهید بدانید که چه غذاهایی حاوی ال آرژنین هستند و چه قدر ال آرژنین دارند، در ادامه جدولی خواهید دید که همین اطلاعات را در بر دارد:

نام ماده‌ی غذایی وزن/ حجم میزان ال آرژنین
بادام درختی ۱ پیمانه ۳/۸ گرم
نخود ۱ پیمانه پخته ۳/۸ گرم
مغز تخمه‌ی هندوانه ۱ پیمانه ۵/۲ گزم
بادام زمینی ۱ پیمانه ۴/۴ گرم
گوشت سینه‌ی بوقلمون ۱ عدد متوسط ۱۶/۲ گرم
موز ۱ عدد متوسط ۰/۵ گرم
کنجد ۱۰۰ گرم ۲/۲ گرم
مغز تخمه‌ی آفتاب‌گردان ۱۰۰ گرم ۱/۹۹ گرم
گوشت ماهی سالمون ۱۰۰ گرم ۱/۲ گرم

آرژنین چطور به تقویت نعوظ و بالا بردن قوای جنسی کمک می‌کند؟

طبق آمار تقریباً نیمی از مردان ۴۰ تا ۷۰ ساله از نوعی نعوظ رنج می‌برند. گرچه این نوع از اختلال عملکرد جنسی بر جوان‌ترها نیز تأثیر می‌گذارد. اختلال نعوظ می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله اضطراب، افسردگی و کمبود جریان خون ایجاد شود. ال آرژنین باعث گشاد شدن رگ‌های خونی در بدن شما می‌شود. وریدها و شریان‌ها پهن‌تر می‌شوند و اجازه می‌دهند خون بیشتری به آن‌ها وارد شود و به سوی اندام‌های مختلف بدن از جمله اندام تناسلی حرکت کند. آرژنین یک آمینو اسید و یکی از واحد‌های ساخت پروتئین در بدن است. ال آرژنین همچنین برای ایجاد یک ماده شیمیایی به نام اکسید نیتریک، که باعث گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود، بسیار مهم است. هر چه اکسید نیتریک بیشتر باشد، جریان خون نیز بهتر خواهد بود.

فواید آرژنین یا ال آرژنین

در بخش‌های اول این مقاله از وبلاگ داروخانه آنلاین دارو به طور کامل و دقیق توضیح دادیم که ال آرژنین چیست، آیا مصرف کردن آن در عملکرد جنسی و نعوظ آلت تناسلی مردانه اثر دارد و بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای نعوظ کدام است. در این بخش از مقاله‌ی «بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای نعوظ» به شما از چند فایده‌ی دیگر مصرف ال آرژنین خواهیم گفت که نسبت به دیگر فواید این مکمل کمتر شناخته شده هستند.

– کاهش خطر دیابت نوع ۲:

از آن جایی که ال آرژنین می‌تواند باعث کاهش قند خون کمک شود، ممکن است به کنترل قند خون در افراد مبتلاء به دیابت هم کمک کند. نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ میلادی نشان داد که مصرف ال آرژنین احتمالاً خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد یا آن را به تأخیر می‌اندازد.

– درمان بیماری شریانی محیطی:

به دلیل اثرات ال آرژنین در گشاد شدن عروق خونی، می‌تواند به بیماران مبتلاء به بیماری شریان محیطی کمک کند.

– درمان عوارض بارداری:

ال آرژنین می‌تواند به درمان عوارض بارداری، از جمله پره اکلامپسی و فشار خون بارداری کمک کند.

-بهبود عملکرد ورزشی:

نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ میلادی نشان می‌دهد که مکمل های ال آرژنین می‌توانند تأثیر مثبتی بر عملکرد ورزش‌های هوازی و بی‌هوازی داشته باشند.

اثر ال آرژنین بر نعوظ

به دلیل این که مصرف ال آرژنین عروق خونی را منبسط و همزمان به تولید نیتریک اسید کمک می‌کند، اگر شما با اختلال نعوظ درگیر باشید، به شما کمک خواهد کرد. این کمک به خصوص زمانی بیشتر خواهد بود که اختلال نعوظ در اثر یک مشکل فیزیکی رخ بدهد و عامل روانی مانند افسردگی نداشته باشد. مصرف ال آرژنین به صورت خوراکی چه از طریق مکمل و چه از طریق غذاهای غنی از ال آرژنین با افزایش خون‌رسانی، باعث می‌شوند نعوظ بهتری داشته باشید.

معرفی چند محصول برای تقویت نعوظ

– کپسول جینسینگ و آرژنین سندروس

در طب سنتی ایرانی اعتقاد بر این است که گیاهانی که طبع گرم داشته باشند، از جمله دارچین، بر تقویت قوای جنسی اثر مثبتی دارند. جینسینگ نیز خود گیاهی است که نه تنها در طب سنتی ایرانی دارای طبع گرم محسوب می‌شود، بلکه در طب سنتی چینی نیز مقوی ضعف بدن و تقویت میل و نیروی جنسی شمرده می‌شود. اگر از ابتدای این مقاله با ما همراه بوده باشید، اکنون می‌دانید که ال آرژنین چگونه به حل اختلال نعوظ کمک می‌کند. کپسول جینسینگ و آرژنین سندروس با ترکیب کردن این ۳ ماده که آثار اثبات‌شده بر بهبود عملکرد جنسی دارند، به شما در رفع مشکل ED کمک می‌کند.

-قرص اسپریژن نانوحیات

اگر بخواهیم در یک جمله قرص اسپریژن نانوحیات را توصیف کنیم باید بگوییم که این مکمل هر چه را خوبان همه دارند، یکجا دارد. کافی است نگاهی به فهرست بلندبالای محتویات این قرص بیاندازید تا ببینید انواع مواد معدنی، مواد مغذی و ویتامین چگونه در آن گنجانده شده است تا به شما کمک کند قوای جنسی و نعوظ خود را تقویت کنید و از رابطه‌ی جنسی لذت ببرید. از ویتامین‌های گروه B و آهن تا منیزیم و آل آرژنین در این قرص یافت می‌شود که همه به عملکرد جنسی بهتر آقایان کمک می‌کنند.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره نادیا غفاری

زنی معمولی به شکلی بسیار غیرمعمولی. نوشتن برای من عادتی جنون‌آمیز است. من حتی وقتی نمی‌نویسم، در حال نوشتن‌ام. اما اینجا می‌نویسم تا از شما و با شما یاد بگیرم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید