ویتامین ها و مکمل ها

فواید ال آرژنین در بدنسازی چیست؟

فواید ال آرژنین در بدنسازی

در دهه های اخیر قرص ال آرژنین یکی از مواد مهم برای بهبود عملکرد بدن شناخته شده است. ال آرژنین یک آمینو اسید است که در بدن به ساخت پروتئین کمک می کند. بدن یک انسان طبیعی معمولا ال آرژنین مورد نیاز خود را می سازد. اما در بسیاری از مواقع می توان از مکمل های این ماده مفید بهره برد. که به صورت خوراکی، موضعی و وریدی قابل استفاده است. در این متن از داروخانه آنلاین دارو به فواید ال آرژنین در بدنسازی پرداختیم.

بدنسازی و مصرف مکمل ها

در دنیای بدنسازی تعداد زیادی از مکمل های ورزشی وجود دارد که هر کدام کارکرد متفاوتی دارد. اما انتخاب مکمل بدنسازی مناسب با هدف ورزشکاران یکی از کارهای سختی است که نیاز به مشاوره با متخصص این حیطه و تحقیق دارد.

برخی از این مکمل ها با اسامی مختلف و قیمت های بالا و یا پایین برای هر قشری موجود است. اما همه ورزشکاران معمولا نمی توانند از یک نوع مکمل ثابت استفاده کنند و متناسب با نیاز بدنی و نوع ساختار فیزیکی هر فرد انتخاب این مکمل ها فرق می کند. مکمل ها به تنهایی کاری از دستشان ساخته نیست برای اثر بخشی این مکمل ها باید حتما رژیم غذایی متناسب، ورزش مرتب و زمان بندی درست داشته باشید. نظم در مصرف این مکمل ها و برنامه ریزی بسیار مهم و سود بخش است.

در حالتی که یک مکمل بدنسازی می تواند اثر بخشی عالی برای یک فرد را داشته باشد اما ممکن است برای فردی دیگر مفید نباشد یا ایجاد حساسیت کند و اینکه همه مکمل های ورزشی را نمی توان باهم مصرف کرد چون احتمال اینکه با هم تداخل داشته باشند بسیار است. برای اثر بخشی مکمل های ورزشی باید تحرک کافی، استفاده از وسایل بدنسازی مثل وزنه، محدود کردن خوراکی های مضر و در نظر گرفتن بیماریهای زمینه ای را باید در نظر داشت.

در ادامه مطلب فواید ال آرژنین در بدنسازی به تقسیم بندی انواع مکمل ورزشی میپردازیم.

بسیاری از افراد برای این به سراغ مکمل ها می روند چون حوصله غذا خوردن درست و استفاده از میوه و سبزیجات را ندارند یا میلشان به غذاهای مقوی کشیده نمی شود پس مکمل های بدنسازی به درد این گروه از افراد نمی خورد و نتیجه مطلوبی را هم در پی نخواهد داشت. در واقع از اسم این ماده مشخص است که چه کار می کند این ماده تکمیل کننده سیکل تغذیه ای و ورزشی یک ورزشکار بدنساز است و به تنهایی نمی تواند معجزه ای را رقم بزند.

مولتی ویتامین ها

ویتامین ها برای رشد و ایمنی بدن، عملکرد گوارشی بهتر و رشد سلولی بسیار اهمیت دارند. در صورتی که عملکرد فیزیکی فرد با عدم وجود هرکدام از ویتامین دچار اختلال باشد از ویتامین ها یا مولتی ویتامین ها استفاده می گردد. خوب است بدانید کمبود برخی از این مواد مفید و ضروری برای بدن می تواند پیشرفت ورزشی شما را تحت تاثیر خود قرار بدهد یا همیشه خسته و ناتوان باشید.

مکمل پروتئین

این مکمل نیز مثل همه مکمل های دیگر کامل کننده رژیم غذایی شماست که در برنامه ورزشی خود در پیش می گیرید. اگر بنا است با مصرف پروتئین های ورزشی کمتر از مواد خوراکی پروتئینی مصرف کنید سخت در اشتباهید چون هر کدام جایگاه ویزه خود را در این مسیر را دارند. استفاده از مکمل های پروتئینی سبب می شود شما در طول روز بیشتر سیر بمانید و عضله سازی بیشتری داشته باشید.

قرص مکمل ال آرژنین

ال آرژنین یک ماده ضروری برای بدن است که معمولا از ترکیبات غذایی که می خوریم دریافت می کنیم اما برای یک بدنساز مهم است مضاعف بر این مواد غذایی مقدار بیشتری از ال آرژنین را برای عملکرد بهتر بدنی مصرف کند. در اصل ال آرژنین عروق را باز می کند و در نتیجه خون، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به سلول ها و بافت های بدن می رسد از این جهت برای تولید انرژی بیشتر در حین ورزش استفاده می گردد.

قرص مکمل ال آرژنین

مکمل بدنسازی کراتین

پژوهش ها نشان می دهند که استفاده از کراتین در طول تمرینات مقاومتی می تواند حجم عضلات ضعیف را افزایش دهد و مقاومت بدن را در بدنسازان بیشتر کند. این مکمل می تواند ذخایر انرژی و سنتز پروتین را در بدن افزایش دهد. همچنین کراتین، تورم و استرس اکسیداتیو را کاهش میدهد.

ال آرژنین چیست و چه کاربردهایی در بدنسازی دارد؟

دانستن این که قرص ال آرژنین چیست و چه فوایدی برای بدن دارد، چه کاربردی دارد، موارد مصرف و عوارض احتمالی آن چیست و پاسخ سؤالات بسیار دیگر درباره‌ی این مکمل، پیش از شروع مصرف آن ضروری است. ال آرژنین یک آمینو اسید است که وجود آن در بدن به شدت ضروری است. این آمینو اسید در ساخت پروتئین موثر است.

اصلی ترین کار این ماده گشودن رگهاست بنابراین نه تنها برای ورزشکاران، حتی می تواند برای بیماران قلبی عروقی و همچنین افرادی که مشکل نعوظ دارند مفید واقع شود. از فواید ال آرژنین در بدنسازی می توان به تسهیل خونرسانی به اندام ها اشاره کرد که درگیر حرکات ورزشی هستند.

ال آرژنین چیست و چه کاربردهایی در بدنسازی دارد؟

همچنین کارایی ورزشکاران را در طی ورزش بیشتر می کند. از دیگر موارد سودمند این مکمل ایجاد تعادل نمک در بدن است که سبب می شود آب و نمک زیر پوست به عضلات یکدستی و نرمی خاصی دهد.

نحوه مصرف ال آرژنین در بدنسازی

مثل باقی مکمل ها برای اثر بخشی بهتر در این مکمل نیز مهم است آن را در یک زمان مشخص مصرف کنید تا بدن فرصت پردازش تا دوز بعدی را کاملا داشته باشد. بهتر است برای مصرف قرص ال آرژنین نیم ساعت قبل از تمرین ورزشی اقدام کنید تا اثر بخشی کاملتری داشته باشد.

برای تاثیر فواید ال آرژنین در بدنسازی این مکمل را باید حداقل 3بار در روز در بازه زمانی و فواصل مشخصی مصرف کنید. یعنی یکبار در صبح و دفعات بعد قبل و بعد از تمرین امکان پذیر است. برای نتیجه مطلوب از این مکمل باید در دوره های طولانی از آن استفاده کنید.

بهتر است حتما ال آرژنین را در زمان تمرینات ورزشی مصرف کنید چون به تنهایی کار آرایی کمتری دارد. حتما در کنار این مکمل ورزشی رژیم غذایی متعادل و کم کالری را رعایت کنید. دقت کنید که قبل از تهیه این مکمل به مقدار ترکیبات ال آرژنین  توجه داشته باشید که با توجه به همان بهترین زمان و دوز مصرفی را برای خود انتخاب کنید.

عوارض مصرف مکمل ال آرژنین

در بیشتر افرادی که از ال آرژنین استفاده کرده اند عوارض بسیار کمی دیده شده است یعنی فواید ال آرژنین در بدنسازی خیلی بیشتر از مضرات آن است. در برخی مواقع عوارضی هم چون: نفخ گوارشی، حالت تهوع، درد شکم، اسهال و علائم آسم دیده شده است.

همچنین می تواند سبب تغییر درسطح شیمیایی خون شده وباعث فشار خون پایین نیز شود. در صورت بروز هریک از موارد فوق باید به پزشک مراجعه کرده و مصرف مکمل را قطع کنید. در کنار این عوارض میتوان عوارض جدی را نیز مشاهده کرد که در این متن از داروخانه آنلاین دارو به بررسی برخی از جدی ترین ها می پردازیم.

1. مشکل در کنترل فشار خون در حین جراحی

2. تاثیر منفی در بهبود تبخال ها

3. خطر مرگ پس از حمله قلبی

4. تداخل دارویی با داروهای فشار خون و ویاگرا

اگرچه این عوارض از جانب مصرف مکمل ال آرژنین گزارش شده است اما مصرف در دوز مشخص از این دارو می تواند بی خطر باشد. امروزه ورزشکاران بسیاری برای بهره بردن از فواید ال آرژنین در بدنسازی از این مکمل استفاده می کنند.

در بازار مکمل های ورزشی با انوع مختلفی از این قرص و برندهای متفاوتی رو به رو هستیم. این نکته مهم است که در کنار کثرت این برندها یک محصول استاندارت و تایید شده را انتخاب کنیم. پس بیش از هر چیز بهتر است این مکمل را با مشورت پزشک یا متخصصان حوزه ورزش تهیه کنید.

تداخل دارویی ال آرژنین

این مکمل هم همانند همه مکمل های غذایی، دارویی و ورزشی ممکن است باعث واکنش های فیزیکی در صورت مصرف با دیگر داروها شود. بهتر است قبل از مصرف این مکمل و بهره بردن از فولید ال آرژنین در بدنسازی از این تداخلات دارویی اطلاع داشته باشید. از جمله داروهایی که با مکمل ال آرژنین تداخل دارند:

سیلدنافیل

قرص‌های آب (همچون: آمیلورید، اسپیرونولاکتون)

داروهای کنترل فشار خون بالا (مانند کاپتوپریل، انالاپریل، لوزارتان، والسارتان، دیلتیازم، آملودیپین، هیدروکلروتیازید، فوروزماید)

داروهای دیابت (مانند انسولین، کلرپروپامید، گلیپیزید، تولوباتید (اوریناز)، متفورمین )

مهارکننده‌های ACE (مانند بنازپریل، کاپتوپریل، انالاپریل، فوزینوپریل، لیزینوپریل، موکسی پریل، کیناپریل، رامی پریل، تراندولاپریل)

در صورت مصرف هریک از مواد دارویی بالا و یا داروهای دیگر با پزشک مشورت کنید.

زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی

اگر از گروه ورزشکاران بدنسازی هستید و برای استفاده از فواید ال آرژنین در بدنسازی به سراغ این مکمل می روید باید بدانید زمان مصرف این قرص برای شما بسیار مهم است. در رابطه با زمان مصرف ال آرژنین متخصصان این حوزه نظرات مختلفی دارند اما همگی بر سر اینکه روزانه در سه وعده این قرص مصرف شود توافق دارند.

زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی

صبح

هر روز صبح پیش از آنکه اولین وعده غذایی روزانه خود را میل کنید خوب است که این مکمل را مصرف کنید تا از فواید ال آرژنین در بدنسازی بهره ببرید. نیم ساعت قبل از صبحانه و با معده خالی این مکمل ضروری برای بدن جذب بالایی خواهد داشت.

در ابتدا بهتر است مصرف قرص ال آرژنین را از دوزهای پایین شروع کنید. برای مثال اگر در مکمل شما ۲۰۰۰ میلی‌گرم ال آرژنین است، هر روز فقط ۱ عدد از آن را مصرف نمایید. اما به مرور زمان می‌توانید مصرف را به روزانه ۳ عدد یا حتی بیشتر افزایش دهید.

پیش از تمرینات ورزشی

بهتر است برای نتیجه مطلوب از فواید ال آرژنین در بدنسازی این مکمل را نیم ساعت پیش از تمرینات بدنسازی خود مصرف کنید. چنانچه برای روزهای نخستی است که ال آرژنین مصرف می کنید دقت کنید که از روزی 1 عدد قرص یعنی 2 گرم شروع کنید. در این حالت ال آرژنین به بهبود جریان خون کمک کرده و انرژی بیشتری را نیز به هنگام فعالیت ورزشی فراهم می‌کند.

پس از تمرینات ورزشی

یکی دیگر از زمان های مناسب برای بهره بردن از فواید ال آرژنین در بدنسازی استفاده درست آن پس از تمرینات ورزشی است. دقت کنید که تمامی مکمل های بدنسازی و ورزشی پس از تمرینات به ریکاوری عضلات کمک می کنند ال آرژنین نیز در این گره است زیرا عروق را باز کرده و سبب می شود پروتئین و مواد ضروری بیشتری یه عضلات برسد ضمن اینکه با خونرسانی درست به عضلات سبب ترمیم بافت هایی می شود که هنگام ورزش آسیب دیده اند و همچنین درتسکین دردهای ورزشی بسیار موثر است

قبل از خواب

از آنجایی که ترشح هورمون رشد در هنگام خواب اتفاق می افتد محققان توصیه می کنند تا این مکمل را قبل از خواب مصرف کرده تا در طول شب از فواید ال آرژنین در بدنسازی بیشتر بهره ببرید. ال آرژنین قبل خواب، به کیفیت خواب کمک می کند و می تواند در داشتن خوابی راحت نیز موثر باشد. از طرفی ال آرژنین می تواند سبب ترشح بیشتر هورمون رشد شود پس یکی از بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین می تواند قبل از خواب نیز باشد.

در روزهای استراحت

اگر هدف درستی در رشته بدنسازی دارید باید به این نکته آگاه باشید که متناسب با هدفی که در نظر دارید باید به روزهایی که حتی ورزش نمی کنید و بدن در حالت استراحت از ورزش نیز قرار دارد به آن اهمیت دهید. متخصصان این حوزه ورزشی اصرار دارند تا برای نمایان شدن فواید ال آرژنین در بدنسازی در روزهای استراحت نیز از این مکمل استفاده شود.

نقش ال آرژنین در بدنسازی

مکمل های ورزشی در بدنسازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. از آنجایی که بدن قادر نیست تمامی این مواد مهم و ضروری را به گونه ای فرآوری کند که شبیه به مکمل های دارویی و غذایی تکمیل کننده رژیم غذایی یک ورزشکار باشند بهتر است حتما از اهمیت و نقش این مکمل ها که ال آرژنین نیز یکی از مهم ترین هاست اطلاعات کسب کنیم. مواد غذایی به تنهایی قادر نیستند تا متابولیسم یک ورزشکار را تحت تاثیر قرار داده و شرایط خاصی را برای آن فراهم کنند.

فواید ال آرژنین در بدنسازی برای ورزشکاران وزنه بردار، کشتی و خصوصا بدنسازی در حجم عضلات و خوش فرم کردن عضلات است که دو فاکتور مهم و اساسی برای این گروه از ورزشکاران است. اگر بخواهیم نقش ال آرژنین در بدنسازی را مشخص کنیم باید بگوییم که:

گشاد شدن عروق خونی

کمک به تولید هورمون رشد

جا به جایی نیتریک اسید در بدن و تولید آن

 این سه عامل در بدن نقش مهمی درورزش های قدرتی دارند که از فواید ال آرژنین در بدنسازی است. گشایش رگهای خونی قبل از ورزش به بدن ورزشکار کمک می کند تا جریان خون در بدن سرعت بیشتری پیدا کند و مواد مغذی زودتر به اندام ها برسد. ال آرژنین طی فرایندهای جذب به سلول های عضلات بدن پیام رشد می فرستد و در این سیکل عضله سازی بیشتر و رشد ماهیچه ای بالاتری اتفاق می افتد.

اگر کنجکاوید تا بدانید قرص ال آرژنین و تاثیر آن بر عضله سازی چیست که مصرف آن را ضروری‌ می‌کند، باید به نقش این مکمل در عضله سازی اشاره کنیم. مکمل ال آرژنین‌ می‌تواند ترشح هورمون رشد در بدن را بیشتر می کند. این هورمون در افراد ورزشکار سبب رشد و به اصطلاح حجیم شدن ماهیچه‌ها‌ می‌شود.

مصرف مکمل آرژنین در زمان استراحت‌ می‌تواند ترشح هورمون رشد را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد. یکی از دلایلی که برخی از افراد قرص ال آرژنین را برای رشد قد مصرف‌ می‌کنند، همین است. برای افزایش قد لازم است آرژنین در سن خاصی مصرف شود و برای این کار باید حتما با پزشک مشورت کنید.

وجود نیتریک اسید در خون توان اکسیژنی گلبول را بالا می برد در نتیجه حجم تنفسی افزایش پیدا میکند، این عمل باعث تسهیل انجام دادن حرکات سنگین هوازی برای بدنسازان میشود.

استفاده از ال آرژنین در بدن به تامین یکی از ضروری ترین آمینو اسیدها کمک می کند. آمینو اسیدها در بدن سبب می شوند تا پروتین سازی رخ بدهد و در نتیجه سبب قوای جسمانی ورزشکار می شود. یکی از فواید ال آرژنین در بدنسازی همین قوای جسمانی است که در طول مسیر تمرینات ورزشی احساس ضعف، خستگی و گرسنگی نداشته باشیم.

دیگر نقش ال آرژنین حفظ تعادل نمک در بدن می باشد زیرا که کمک می کند تا آب زیر پوستی تحت فشارهای ورزشی از بین نرود و عضلات ظاهری نرم و صاف داشته باشند و حجیم و ورزیده به نظر برسند. بعلاوه افزایش ال آرژنین باعث می شود تا سوخت و ساز یا متابولیسم چربی شدت بیشتری بگیرد و چربی سوزی بیشتری رخ بدهد.

کاهش چربی زیر پوستی و تقویت ماهیچه ها، اندام متناسب را به همراه خواهد داشت و سبب قدرت بدنی مضاعف خواهد شد. تبدیل ال آرژنین به نیتریک اسید در بدن ورزشکاران سبب سرعت بخشی به جریان خون و رسیدن مواد مفید و مغذی به عضلات می شود و از خستگی در بین تمرینات جلوگیری می کند.

هر چقدر اکسیژن بیشتری به سلول ها برسد توان ورزشی ورزشکار نیز افزایش پیدا می کند این امر سبب می شود تا حین تمرینات ورزشکار تنگی نفس نگیرد و به خوبی و با توان بالا حرکات را به پایان برساند از طرفی اکسیژن رسانی و خون رسانی بالا به عضلات این امکان را می دهد تا بهتر خود را ترمیم کرده و حجیم تر شوند.

ال آرژنین در مواد غذایی برای بدنسازی

همانطور که مصرف مواد غذایی نمی تواند به تنهایی متابولیسم ورزشکاران را تحت تاثیر قرار دهد تا رشد عضلانی ورزیده تری داشته باشند و نیاز است که از مواد مکملی و فواید ال آرژنین در بدنسازی بهره ببرند. استفاده به تنهایی از مکمل ها هم کار ساز نخواهد بود.

ال آرژنین در مواد غذایی برای بدنسازی

هیچ گاه با استفاده تنها از مکمل های ورزشی نمی توان انتظار داشت بدن توان ادامه دادن را داشته باشد. بنا براین این اصل مهم را به یاد داشته باشید که مکمل های ورزشی تکمیل کننده رژیم غذایی درست برای یک ورزشکار هستند و هر دو در کنار هم با تمرینات ورزشی نتایج خوبی را به همراه دارند حذف کردن هر کدام از ارکان مهم این زنجیره از نتیجه مطلوب جلوگیری کرده و حتی ممکن است آسیب های جسمانی را نیز به دنبال داشته باشد. بنا براین در این بخش از پژوهش فواید ال آرژنین در بدنسازی به مواد غذایی سزشار از این ماده پرداختیم که در ادامه بررسی می کنیم.

محصولات گوشتی

گوشت به دلیل اینکه حاوی تمام آمینواسیدهای موردنیاز بدن است مثل ال آرژنین، که یکی از منابع اصلی و کامل از پروتئین است استفاده از آن مهم و ضروری است. این منابع اصلی پروتئین را می توان از آرژنینِ گوشت‌های قرمز مخصوصاً گوشت بوقلمون دریافت کرد. محصولات گوشتی زیر میزان بالایی از آرژنین را تأمین می‌کند:

گوشت گاو و گوساله:

در هر نیم کیلوگرم از گوشت گاو طبخ شده ۴ گرم آرژنین وجود دارد. علاوه بر این گوشت گاو غنی از پروتئین بوده است و دارای خواص عضله سازی است اما باید دقت کرد در مقایسه با دیگر پروتئین ها از چربی بالاتری برخوردار است و بهتر است در مصرف آن افراط نگردد.

در خوردن استیک گوشت گوساله و گاو مراقب چربی‌های اشباع شده آن باید باشید زیرا برای بدن به شدت مضر خطرناک هستند. بهتر است مصرف گوشت قرمز به ۱ الی۲ بار در هفته تعدیل پیدا کند. البته افرادی که مشکلات قلبی یا کلسترول بالا دارند لازم است تا بیش از ۱ بار در هفته از گوشت قرمز از جمله استیک استفاده نکنند.

گوشت بوقلمون:

فراوان ترین مقدار آرژنین را در سینه بوقلمون خواهید یافت. یک سینه پخته شده بوقلمون دارای 16 گرم ال آرژنین است. بوقلمون نه تنها منبع عالی پروتئین است بلکه دارای غلظت بالایی از سایر مواد مغذی مانند ویتامین های ب و اسیدهای چرب امگا 3 نیز می باشد.

گوشت مرغ:

از دیگر منابع پروتئین آرژنین گوشت مرغ است که بیشتر در زنجیره غذایی افراد وجود دارد و تهیه آن کار راحت تری است. 28 گرم از سینه مرغ پخته دارای 28 گرم پروتئین است علاوه بر آن این گوشت منبع خوبی از ویتامین ب12 است.

ماهی تن:

یکی دیگر از را های مصرف و دریاف ال آرژنین می تواند استفاده از ماهی تن باشد دقت کنید که منظورمان گوشت ماهی تن است نه تن ماهی چرا که تن ماهی طی فرآیندهای کارخانه ای می تواند مضر باشد پس بهتر است از خود گوشت ماهی تن مصرف کنید. در هر ۲۸ گرم ماهی تن ۱۴۲۰ میلی‌گرم ال آرژنین وجود دارد.

ماهی تیلاپیلا:

همانند ماهی تن ماهی تیلاپیلا نیز جایگزین خوبی برای گوشت قرمز است بهتر است استفاده از ال آرژنین را در یک ماده غذایی محدود نکنید و تنوع غذایی داشته باشید مصرف گوشت این آبزیان می تواند تا مقدار زیادی از ال آرژنین مورنیاز شما را تامین کند. اگر می خواهید مصرف گوشت اشباع شده را کاهش دهید تیلاپیلا گزینه مناسبی است. در هر ۲۸ گرم تیتاپیا ۱۳۵۲ میلی‌گرم ال آرژنین وجود دارد.

حبوبات و دانه ها

حبوبات منبع گیاهی خوبی برای تامین پروتئین بدن هستند و افراد بسیاری را در زنجیره غذایی خود قرار می دهد برای مثال کسانی که از رژیم های غذایی گیاهی استفاده می کنند باید حتما از منابع غنی پروتئین گیاهی بهره ببرند در غیر اینصورت با خطرات احتمالی فقر پروتئین در بدن رو به رو می گردند.

دانه سویا:

این نوع از پروتئین گیاهی جاگزین خوبی برای گوشت است. علاوه بر آن برای بهبود عملکرد گوارشی بسیار مفید است و عمل دفع و جذب را تسریع می بخشد.

نخود:

نخود راهی عالی برای دریافت پروتئین و فیبر است به خصوص اگر گوشت نمی خورید. یک فنجان نخود پخته شده حاوی 1.3 گرم آرژنین است. از نخود می توانید برای تهیه هوموس استفاده کنید.

عدس:

عدس یکی دیگر از منابع گیاهی سالم فیبر و پروتئین است. تعجبی ندارد که شما آرژنین را نیز در آن ها پیدا کنید: حدود 1.3 گرم در هر فنجان. یک فنجان عدس همچنین حاوی 63 درصد از نیاز روزانه شما به فیبر غذایی است.

بادام زمینی:

یک فنجان بادام زمینی حاوی 4.6 گرم آرژنین است اگرچه شما نباید یک فنجان کامل را یکجا بخورید زیرا این آجیل ها چربی بالایی دارند. بادام زمینی علاوه بر پروتئین، منبع خوبی برای ویتامین B3 و E، فولات و نیاسین است.

کاربرد قرص ال آرژنین چیست؟

برای بهره بردن از فواید ال آرژنین در هر صورتی بهتر است این گزینه را از متخصص و یا پزشک جویا شوید. در گزینه های زیر از کاربرد ال آرژنین نام برده ایم:

  • کاهش فشار خون
  • کاهش وزن
  • افزایش تولید اسپرم در آقایان
  • افزایش حجم عضلات در رشته بدنسازی
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • کمک به ترشح هورمون رشد
  • کمک به بازیابی عضلانی بعد از ورزش یا همان ریکاوری
  • کاهش ابتلا به بیماری های قلبی به علت گشایش عروق خونی و جلوگیری از جمع شدن پلاکت ها
  • افزایش توان ورزشی و عملکرد بهتر در ورزشکاران بدنسازی و حیطه قدرتی

قیمت ال آرژنین در داروخانه

قیمت بر روی این محصولات مکمل ورزشی بیشتر به برند این کالا مربوط می شود. اینکه چقدر این برند معتبر است چه میزان سابقه فعالیت در این زمینه را دارد، یا اینکه از چه مواد دست اولی برای تهیه مکمل ورزشی ال آرژنین استفاده می کنند تاثیر دارد. به علت نوسان قیمت های محصولات در بازار نمی توان قیمت دقیقی برای تهیه این مکمل ها در نظر داشت.

قیمت ال آرژنین در داروخانه

اما با توجه به توان مالی هر فرد مکمل ورزشی خاصی تولید می شود که با مشورت کارشناس متخصص حوزه ورزش یا پزشک خود می توانید بسیاری از آنها را تهیه کنید ضمن اینکه اهمیت تهیه این محصولات از داروخانه ها به این جهت است که کالاهای داروخانه ای جنبه دارویی نیز دارند و مورد اعتماد تر هستند پس خوب است که برای خرید مکمل ال آرژنین به داروخانه ها مراجعه کنید.

چه کسانی به آرژنین نیاز دارند؟

بهتر است قبل از تهیه و مصرف مکمل ال آرژنین از موارد مصرف آن و اینکه چه کسانی به آن نیاز دارند مطلع شویم:

1. افراد دارای فشار خون بالا

2. افراد دارای مشکلات نعوظ

3. افرادی که بیماری های وخیم را پشت سر گذاشته اند

4. افرادی که دچار مشکل نا باروری هستند

5. افراد دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک

6. افراد مبتلا به اضطراب

7. افرادی که می خواهند عملکرد ورزشی بهتری داشته باشند

آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید