ویتامین ها و مکمل ها

آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

کافی است فقط از اطرافیان خود سؤال کنید و متوجه شوید که اکثر آن‌ها دیدی بسیار منفی نسبت به استفاده از مکمل های ورزشی دارند. بسیاری از افراد در جامعه معتقد هستند که به طوری کلی نباید از مکمل های بدنسازی استفاده کرد، در حالی که گروه دیگری استفاده از این مکمل‌ها را زیر نظر پزشک یا پس از مشورت با متخصص بدون مشکل می‌بینند.

دسته‌ی اول فکر می‌کنند مصرف مکمل های ورزشی به خودی خود ضرر دارد و فرقی بین مکمل‌ های بدنسازی که تولیدکننده‌ی معتبر دارند، در فروشگاه معتبری مانند داروخانه آنلاین دارو فروخته می‌شوند، مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت کسب کرده‌اند و یا با نظارت وار کشور شده‌اند، با مکمل‌های بی نام و نشان و تقلبی قائل نیستند.

ال آرژنین یکی از مکمل های بدنسازی و ورزشی بسیار پرطرفدار است، که درصد بالایی از رضایت مصرف‌کنندگان نشان می‌دهد چه اثرات خوبی بر روی عملکرد ورزشی دارد. با این حال بسیاری از افراد گمان می‌کنند که مصرف ال آرژنین عوارض دارد و به همین دلیل خود را از مزایای مصرف ال آرژنین محروم می‌کنند. «آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟» این یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سؤالاتی است که بدنسازان تازه‌کار از مربی، پزشک، یا مشاوران خود می‌کنند. در این مقاله از وبلاگ داروخانه آنلاین دارو به جوانب مختلف ال آرژنین خواهیم پرداخت و به این سؤال که، آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟، نیز پاسخ خواهیم داد.

ال آرژنین چیست؟

برای آن که بدانیم آیا آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است یا نه؟ باید بدانیم ال آرژنین چیست و چه عملکردی در بدن ما دارد.

آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری است. می‌توان گفت آرژنین یک واخد ساخت پروتئین است و پروتئین عملکردهای فیزیولوژیکی بسیار زیادی را انجام می‌دهد. آرژنین همچنین یک پیش‌ساز اکسید نیتریک گاز [NO2] نیز هست. آرژنین یک آمینو اسید است که بدن انسان نمی‌تواند به طور طبیعی آن را بسازد. بنابراین مصرف غذاهای غنی از آرژنین بسیار مهم است. آرژنین در بعضی از غذاها و خوراکی‌هایی که هر روز می‌خوریم، مانند گوشت قرمز پیدا می‌شود.

ال آرژنین چیست؟

همان طور که گفتیم آرژنین برای اجرا شدن صحیح و به موقع بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیکی در بدن ضروری است. از جمله‌ی این فرآیندهای فیزیولوژیکی می‌توان به ترشح هورمون، افزایش تولید هورمون رشد، حذف مواد زائد سمی از بدن و دفاع سیستم ایمنی است. از آن جا که آرژنین پیش‌ساز اکسید نیتریک است که مسئول گشاد شدن عروق شناخته می‌شود، اغلب برای درمان بیماری‌هایی مانند گرفتگی قفسه سینه (آنژین)، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی عروقی و اختلال عملکرد جنسی استفاده می‌شود.

آرژنین همچنین در درمان ناباروری مردانه و ناباروری زنانه استفاده می‌شود. اخیراً مکمل‌های غذایی حاوی آرژنین به دلیل کمک به تولید آرژنین در تولید اکسید نیتریک، کمک به از بین بردن رادیکال‌های آزاد و همچنین توانایی سیگنال‌دهی به سلول‌های عضلانی، ترشح هورمون رشد، حذف کلسترول بد و افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) چربی محبوب و پرفروش شده‌اند.

آرژنین به تنظیم سطح نمک در بدن نیز کمک می‌کند، به همین دلیل باید برای بدنسازانی که قصد شرکت در مسابقه دارند جذاب باشد، زیرا نگه داشتن آب در زیر پوست می تواند ظاهری صاف، پف کرده و بدون نقص به آن‌ها بدهد. قابلیت‌های آرژنین در حفظ نیتروژن در میان بدنسازان و متخصصان ورزشی به خوبی شناخته شده است. همچنین اعتقاد بر این است که آرژنین به دلیل توانایی‌های گشادکننده عروق و همچنین توانایی آن برای مشارکت در سنتز پروتئین برای رشد عضلات بسیار مهم است.

آیا مصرف ال آرژنین در کاهش یا افزایش وزن تأثیری دارد؟

در مقدمه‌ی همین مقاله گفتیم که به دلایل گوناگون بسیاری از افراد نسبت به قرص و مکمل بدنسازی و مصرف آن‌ها بدبین هستند. البته این بدبینی به طور کلی چندان هم بد نیست، چون باعث می‌شود به راحتی در دام شیادانی که مکمل غیرمعتبر، تقلبی و قاچاق به خورد مردم می‌دهند، نیافتند. شاید به همین دلیل است که بعضی از افراد هم فکر می‌کنند مصرف مکمل های ال آرژنین باعث چاقی و اضافه کردن وزن می‌شود. چنین افرادی وقتی تصمیم می‌گیرند بدنسازی کنند و مربی ورزشی به آن‌ها استفاده از قرص ال آرژنین را معرفی می‌کند، پیش از هر چیز یک سوال مهم دارند؛ آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

خوشبختانه پاسخ این سؤال یک «نه» بزرگ و قاطع است. ال آرژنین توده‌ی عضلانی بدون چربی بدن را افزایش می‌دهد، اما هیچ شاهد یا نتیجه‌ای از تحقیقات بر ال آرژنین نشان نمی‌دهد که ممکن است مصرف این مکمل باعث چاقی و اضافه وزن شود. البته فراموش نکنید وقتی گفته می‌شود یک مکمل عوارض به خصوصی ندارد، به این معنی است که اگر زیر نظر پزشک یا متخصص مصرف شود و از فروشگاه و داروخانه‌ی معتبری مانند داروخانه آنلاین دارو تهیه شود، عوارضی نخواهد داشت.

مصرف قرص ال آرژنین و چاقی چه ارتباطی با هم دارند؟

همواره یکی از مهم‌ترین و اولین سؤال‌ها پیرامون مصرف مکمل ال آرژنین این است، که آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟. خوشبختانه باید بگوییم که مصرف مکمل یا قرص ال آرژنین تنها یک ارتباط با چاقی دارد؛ کمک می‌کند از شر آن خلاص شوید.

با خواندن پاراگراف قبل، حالا می‌دانید که ال آرژنین نه تنها باعث چاقی نمی‌شود، بلکه کمک می‌کند توده‌ی عضلانی بدون چربی را در بدن خود افزایش دهید. این یکی از اصلی‌ترین خواص ال آرژنین است که در کاهش وزن به یاری شما خواهد آمد.

ارتباط قرص ال آرژنین و چاقی

اگر فکر می‌کنید مصرف قرص ال آرژنین باعث افزایش وزن می‌شود یا پس از شروع مصرف قرص ال آرژنین دچار اضافه وزن شده‌اید، شاید باید با پزشک متخصص و مربی بدنسازی خود مشورت کنید. زیرا ال آرژنین هیچ اثری بر وزن ندارد، جز آن که در کم کردن این وزن به شما کمک می‌کند.

 

مصرف قرص ال آرژنین چطور می‌تواند به سوزاندن چربی شکم کمک کند؟

به یاد داشته باشید، که به طور کلی اسیدهای آمینه به عنوان واحد سازنده‌ی پروتئین، به فرآیند رشد و نگهداری سالم عضلات کمک می‌کنند و متابولیسم عضلات را افزایش می‌دهند که منجر به کاهش وزن می‌شود. آمینو اسیدها همچنین برای کمک در رسیدن به اهداف بدنسازی نیز عواملی شناخته‌شده هستند. ال آرژنین هم یکی از همین آمینو اسیدها است.

ال آرژنین عملکرد بافت چربی را، به خصوص چربی شکمی، به حداقل می‌رساند. چاقی اکثر اوقات با ذخایر چربی شکم مشخص می‌شود. هر چه فرد چربی شکم بیشتری داشته باشد، خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی و عروقی بیشتر می‌شود. پس می‌توان گفت ال آرژنین نه فقط باعث کاهش وزن و کاهش چربی شکمی می‌شود، بلکه در پیشگیری از ابتلاء به بیماری قلبی و عروقی هم مؤثر و عالی است.

نحوه مصرف کپسول ال آرژنین برای لاغر شدن

اگر قصد دارید ال آرژنین را در کوتاه مدت برای کاهش وزن مصرف کنید، پیشنهاد معمول این است که ۰/۱۵ گرم ال آرژنین را به ازای هر یک کیلو گرم از وزن بدن، ۶۰ تا ۹۰ دقیقه قبل از شروع تمرین ورزشی خود مصرف کنید.

اگر می‌خواهید کپسول ال آرژنین را در طولانی مدت و برای عملکرد هوازی مصرف کنید، پیشنهاد این است که بین ۱/۵ الی ۲ گرم ال آرژنین در روز به مدت ۴ تا ۷ هفته مصرف شود.

اگر تصمیم دارید از مکمل ال آرژنین در دراز مدت و برای عملکرد بی‌هوازی استفاده کنید، بهتر آن است که ۱۰ تا ۱۲ گرم ال آرژنین را در روز به مدت ۸ هفته مصرف کنید.

نکته‌ی مهم در مصرف ال آرژنین و هر مکمل دیگری برای لاغری و کاهش وزن دقت در پیوستگی و داشتن استمرار در مصرف آن به همراه تمرین ورزشی است. از این نکته‌ی مهم غفلت نکنید!

آیا قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

ال آرژنین یکی از مکمل‌ هایی است که اکثر ورزشکاران و بدنسازان با آن آشنا هستند و به احتمال بسیار زیاد دست کم یک دوره از آن استفاده کرده‌اند. این مکمل نقش مهمی در ساخت توده‌ی ماهیچه‌ای فاقد چربی دارد، که در عملکرد بهتر ورزشی و حتی در انجام ساده‌تر امور ساده‌ای روزمره دارد. به علاوه با رشد و پرورش این توده‌ی ماهیچه‌ای بدون چربی، مسیر لاغر شدن و کاهش وزن شما هموارتر می‌شود.

آیا قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

زیرا هر چه توده‌ی عضلانی شما بیشتر باشد، متابولیسم (سوخت و ساز) شما هم به همان نسبت بیشتر می‌شود، یعنی میزان کالری سوزانده شده در هر روز شما افزایش می‌یابد. حفظ مقدار سالم توده بدون چربی نه تنها به مدیریت وزن کمک می‌کند، بلکه به عملکرد کلی بدن شما هم کمک می‌کند. با این توضیحات پاسخ سوال «آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟» بدون شک خیر است و می‌توانید با خیال آسوده از آن برای کاهش وزن استفاده کنید.

 قرص ال آرژنین و تأثیر آن بر چاقی

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که این روزها هر فردی با هر وزن و در هر جایگاهی خود را درگیر با آن می‌بیند. بدون شک دقت بیشتر در آن چه در طول روز می‌خوریم و داشتن فعالیت بدنی متناسب با آن می‌توانند نقش مهمی در کاهش وزن ما داشته باشند.

با این حال لاغر شدن همیشه به معنی کم کردن چربی اضافه در بدن نیست‌. گاهی مایعات بدن از بین می‌روند و گاهی ماهیچه‌ها و عضلات که دارایی‌های ارزشمند بدن ما هستند به جای چربی‌های اضافی که باعث مشکلات و بیماری‌های عدیده‌اند از بین می‌روند. در هر دو صورت ما وزن کم کرده‌ایم و لاغر شده‌ایم.

اما در نهایت نه سلامتی خود را حفظ کرده‌ایم و نه بدنی خوش‌تراش و زیبا نصیب‌مان شده، زیرا بدن خوش‌تراش و هیکل متناسب هنگامی به دست می‌آید که ماهیچه‌های خود را به درستی پرورش بدهیم و همزمان از شر چربی نیز راحت شویم. این دقیقاً همان کاری است که مصرف مکمل ال آرژنین در مسیر کاهش وزن به انجام آن کمک می‌کند.

اگر تا به امروز با ال آرژنین آشنا نبودید یا به طور کلی نسبت به همه‌ی مکمل‌های بدنسازی دید منفی داشتید، شاید وقت آن باشد که با چند متخصص مشورت کنید و نظرتان را تغییر دهید. بعد از آن احتمالاً شما هم برای گرفتن نتایج بهتر از آل آرژنین استفاده خواهید کرد و اگر کسی از شما بپرسد آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟ جواب شما با اشاره به هیکل متناسب و خوش‌تراش خود، «نه» خواهید بود.

خاصیت چربی سوزی قرص ال آرژنین و تأثیر آن در لاغری

تا به حال فکر کرده‌اید چرا ورزشکاران و به خصوص بدنسازان حرفه‌ای به دنبال داشتن عضلات بیشتر و حجم دهی به آن‌ها هستند؟ داشتن عضلات خالصی که عاری از چربی باشند، می‌تواند ورزش کردن و حتی امور معمول روزمره را ساده‌تر کند. به علاوه عضلات بیشتر به معنای داشتن متابولیسم (سوخت و ساز) بالاتر است که عاملی اساسی در کاهش وزن و تناسب اندام خواهد بود.

ماهیچه‌ها، حتی در حالت استراحت، به انرژی به شکل کالری نیاز دارند در حالی که سلول‌های چربی نیازی به انرژی ندارند. بنابراین هر چه مقدار بافت عضلانی بدون چربی بیشتری داشته باشید، کالری بیشتری در طول روز می‌سوزانید و احتمال تجمع بیش از حد چربی و چاقی کاهش می‌یابد. مهم‌ترین مزیت و خاصیت مصرف ال آرژنین نیز در همین جهت است.

چگونگی مصرف قرص L- Arginine

تا این جا متوجه شدیم که مصرف مکمل و پودر ال آرژنین مثل یک کاتالیزور است که کمک می‌کند شما هم راحت‌تر و هم سریع‌تر به وزن ایده‌آل خود برسید. اما باید بدانیم که اگر طبق توصیه‌ها ال- آرژنین را مصرف کنیم، این اثرات حتی بیشتر نیز می‌شود. در ادامه بعضی از اصلی‌ترین این توصیه‌ها را به شما خواهیم گفت:

ال- آرژنین باید حداقل ۳ بار در روز مصرف شود: صبح، یک بار قبل از تمرین و یک بار دیگر بعد از تمرین. دوز توصیه شده بین 2 تا 6 گرم است. این مقدار را می‌توان قبل از تمرین برای افزایش جریان خون و در نتیجه افزایش انرژی مصرف کرد. پودر ال آرژنین را با آب یا آب میوه‌ی مورد علاقه‌ی خود مخلوط کنید و بلافاصله مصرف کنید.

چگونگی مصرف قرص L- Arginine

مانند سایر اسیدهای آمینه منفرد، مصرف ال آرژنین بین وعده‌های غذایی برای جذب حداکثری توصیه می‌شود. اگرچه هیچ دوز مشخصی وجود ندارد، توصیه‌ می‌شود تقریباً 3 گرم ال- آرژنین را با حداقل ۵۰ میلی لیتر آب مصرف کنید. همچنین بهتر است آن را با معده خالی مصرف کنید تا بدن شما سریع‌تر ال آرژنین را جذب کند. احتمال عوارض جانبی بالقوه L-Arginine بسیار کم است، به خصوص وقتی در دوز پایین مصرف شود. ال- آرژنین را با آمیلورید (میدامور)، اسپیرونولاکتون (آلداکتون، کاروسپیر) یا تریامترن (دیرنیم) مصرف نکنید. این داروها می‌توانند سطح پتاسیم را افزایش دهند و خطر ابتلا به سطح بالاتر از حد طبیعی پتاسیم در خون (هایپرکالمی) را افزایش دهند.

ترکیب کافئین با ال آرژنین یا تورین می‌تواند اثر کافئین را افزایش دهد، اما مکانیسم‌ دقیق آن‌ها با هم همچنان برای ما مبهم باقی مانده است.

اگر می‌خواهید از اثرات ال آرژنین بیشتر برخوردار شوید و سریع‌تر به قدرت و انعطاف‌پذیری مورد نظر خود برسید، ال آرمین را با پروتئین آب پنیر مصرف کنید. این کار توده عضلانی بیشتر _که مانند یک دارایی استراتژیک و پرارزش است_ برای شما به ارمغان خواهد آورد. ال- آرژنین استقامت و شکل گرفتن عضلات را تقویت می‌کند. هنگامی که اکسید نیتریک آزاد می‌شود، رگ‌های خونی را با شل کردن ماهیچه‌‌ی دیواره‌ی آن ها گشاد می‌کند.

مقدار مجاز مصرف ال آرژنین در روز

میانگین دوز مصرف ال آرژنین در هر روز بین ۶ گرم تا حداکثر ۳۰ گرم است. دوز روزانه معمولاً به سه دوز کوچک‌تر در طول روز تقسیم می‌شود که نباید از حداکثر دوز تجاوز کند. شما نباید بیش از حداکثر دوز ال آرژنین مصرف کنید. زیرا اگر چه دوزهای بالاتر اغلب در محیط‌های تحقیقاتی و بالینی استفاده می‌شود، اما توصیه می‌شود که دوز روزانه‌ی ال آرژنین کمتر از ۹ گرم در روز باشد تا از عوارض جانبی احتمالی گوارشی، از جمله تهوع، اسهال و نفخ جلوگیری شود.

مقدار مجاز مصرف ال آرژنین در روز

چه مدت طول می کشد تا مکمل ال آرژنین اثر کند؟

بسته به دلیل شما برای مصرف ال آرژنین و نوع اسید آمینه مورد نیاز شما، حداقل 24 ساعت طول می کشد تا ال آرژنین در بدن شما جذب شود. در برخی موارد، برای مشاهده اثرات کامل درمان منظم ال- آرژنین، ممکن است تا سه ماه طول بکشد.

مصرف مکمل ال آرژنین به عنوان Pre Workout باعث گشاد شدن عروق خونی و افزایش جریان خون می‌شود. بدن شما با افزایش جریان خون برای رساندن اکسیژن به عضلات شما پاسخ می‌دهد. سیاهرگ‌ها این جریان افزایش‌یافته را به قلب و ریه‌ها برمی‌گردانند و رگ‌های سطحی شما را بیشتر نمایان می‌کنند. این رگ‌های سطحی برآمده در نظر بسیاری از افراد نتیجه‌ی مطلوب وزنه‌برداری و بدنسازی در نظر گرفته می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که نیمه عمر آرژنین بین 30 تا 120 دقیقه بسته به دوز و فرد است. در مقایسه کافئین نیمه عمر طولانی‌تری در حدود ۵ ساعت دارد.

عوارض جانبی مصرف بیش از حد قرص ال آرژنین

ال-آرژنین به طور کلی بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود. اما ممکن است در کاهش فشار خون، کاهش علائم آنژین و PAD (بیماری عروق محیطی) و درمان اختلال نعوظ مؤثر باشد. با این حال و با وجود تمام مزایای ال آرژنین که در این مقاله گفته شد، اگر داروی فشار خون مصرف می‌کنید، قبل از استفاده از ال آرژنین با پزشک خود مشورت کنید. ایمنی و عوارض جانبی استفاده از ال آرژنین به صورت خوراکی یا موضعی به طور کلی بی‌خطر در نظر گرفته می شود. استفاده خوراکی از ال آرژنین ممکن است باعث موارد زیر شود:

– حالت تهوع

– درد شکم و اسهال

– نفخ

– نقرس

– سردرد

– پاسخ آلرژیک

-التهاب راه هوایی یا بدتر شدن علائم آسم

همچنین ال آرژنین برای افرادی که اخیراً دچار حمله‌ی قلبی شده‌اند به دلیل نگرانی از افزایش خطر مرگ توصیه نمی‌شود. ال آرژنین می‌تواند علائم آلرژی یا آسم را بدتر کند. در صورت داشتن این بیماری‌ها از مکمل با احتیاط و تحت نظر پزشک استفاده کنید. در صورت ابتلا به تبخال یا تبخال تناسلی در مصرف ال آرژنین احتیاط کنید. مصرف بیش از حد ال-آرژنین در بدن شما به طور بالقوه می‌تواند باعث تحریک ویروسی شود که این دو عارضه را ایجاد می‌کند.

آیا ال آرژنین می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟

یکی از پرسش‌هایی که در مواجهه با توصیه به مصرف ال آرژنین پرتکرار است، این است که «آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟». ما در این مقاله پاسخ دادیم که نه تنها مصرف قرص مکمل ال آرژنین چاق کننده نیست، بلکه می‌تواند کمک بزرگی به شما کند تا سریع‌تر و آسان‌تر به وزن و هیکلی که دوست دارید، برسید. در ادامه به شما خواهیم گفت که مصرف ال آرمین چگونه و از چه راهی باعث تناسب اندام شما می‌شود.

ال آرژنین از چه راه هایی بر کاهش وزن اثر می‌گذارد؟

۱. مصرف ال آرژنین بیشتر به افرادی که با چاقی سر و کار دارند توصیه می‌شود تا به سوزاندن چربی و افزایش تشکیل توده‌ی عضلانی کمک کند. مکمل ال آرژنین به بدن شما اجازه می‌دهد تا از چربی‌های انباشته شده به عنوان منبع انرژی استفاده کنید. چربی انباشته شده برای تولید انرژی و کمک به تشکیل و توسعه‌ی توده‌ی عضلانی سوزانده می‌شود.

بنابراین ال- آرژنین متابولیسم (سوخت و ساز) بدن شما را افزایش می‌دهد و همچنین واحدهای تشکیل عضلات را نیز تأمین می‌کند. در نتیجه، شما توده‌ی چربی را از دست می‌دهید اما توده‌ی عضلانی خود را حفظ می کنید. همان طور که گفتیم خلاف بافت چربی که هم حجم بیشتری می‌گیرد و به همین دلیل باعث بی‌شکلی هیکل می‌شود، عضله و ماهیچه شما را متناسب و خوش‌تراش نشان می‌دهد. از طرف دیگر باز هم خلاف چربی که هیچ سوخت و سازی ندارد، عضلات شما نه فقط در هنگام کار، فعالیت و ورزش، بلکه حتی در حال استراحت هم کالری مصرف می‌کنند.

 برای آزمایش اثر ال آرژنین بر کاهش وزن، یک مطالعه تحقیقاتی انجام شد. مکمل های ال- آرژنین به مردان چاق مبتلا به دیابت نوع ۲ داده شد تا ببینند آیا مکمل ال آرژنین به کاهش وزن کمک می‌کند یا خیر. این مطالعه بیش از ۳۰۰ نفر را بررسی کرده بود که در گروه‌های ال- آرژنین و دارونما قرار گرفتند. آن‌ها روزانه ۱۰۰۰ کیلو کالری مصرف کردند و هر روز ۹۰ دقیقه در ۵ روز هفته ورزش کردند.

همچنین ۸/۳ گرم ال آرژنین نیز در هر روز مصرف کردند. نتایج مطالعه ۲۱ روزه نشان داد که ال- آرژنین میزان کاهش وزن را افزایش می‌دهد. افرادی که ال- آرژنین دریافت کردند، نشان دادند که ۱۰۰ درصد کاهش وزن آن‌ها از چربی‌های اضافه بود. در عوض افرادی که دارونما دریافت کرده بودند تا ۴۰ درصد توده‌ی عضلانی خود را طی فرآیند کاهش وزن از دست دادند، و باقی وزن کاهش یافته از چربی‌های مازاد بدن بود.

۲. دوزهای بیشتر ال-آرژنین برای کاهش وزن باعث سوزاندن سریع‌تر چربی می‌شود که برای رسیدن به بدن لاغرتر لازم است. مقدار توصیه شده بالای ال آرژنین در هر وعده ۵ تا ۱۰ گرم است. شما باید با دوزهای کمتر شروع کنید و با ادامه استفاده از مکمل، دوز را افزایش دهید. ال آرژنی چربی‌سوزی بیشتر بدن و تشکیل ماهیچه را تحریک می کند، بنابراین برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ایده‌آل است. این مکمل در درمان چاقی بسیار مؤثر است. با این حال باید در مصرف آن دقت کرد، زیرا استفاده بیش از حد ال آرژنین می‌تواند منجر به عوارض جانبی مضر شود.

ال آرژنین از چه راه هایی بر کاهش وزن اثر می‌گذارد؟

۳. مصرف ال آرژنین تولید HGH را تحریک می‌کند. ال-آرژنین سطوح HGH (هورمون رشد انسانی) را افزایش می‌دهد که باعث بالا رفتن متابولیسم می‌شود. گرچه باید این نکته را در نظر داشت که هنگامی که ال آرژنین در مقادیر بسیار زیاد مصرف شود، سطح HGH را افزایش می‌دهد و مصرف مقادیر زیاد این مکمل توصیه نمی‌شود، زیرا می تواند عوارض جانبی مانند ناراحتی معده و اسهال ایجاد کند.

نحوه مصرف ال آرژنین برای کاهش وزن

اگر قصد دارید همراه با ورزش کردن از مکمل آرژنین استفاده کنید تا به وزن دلخواه خود برسید، پیشنهاد می‌شود به این روش عمل کنید. شما بایستی روزانه بین ۵ تا ۱۰ گرم ال آرژنین مصرف کنید. اما برای گرفتن بهترین نتیجه مصرف ال آرژنین را با دوزهایی پایین‌تر از این مقدار آغاز کنید و به تدریج آن را تا حداکثر دوز _یعنی همان ۱۰ گرم_ افزایش دهید.

تاثیر قرص ال آرژنین بر عضله سازی

اگر پیش از خواندن مقاله‌ی «آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟»، مقالات دیگر ما را در وبلاگ داروخانه آنلاین دارو دنبال کرده باشید، دیگر اکنون به خوبی می‌دانید که آمینو اسیدها واحد‌های سازنده‌ی پروتئین هستند.

ال-آرژنین نیز یک آمینو اسید است که به رشد ماهیچه‌ها کمک می‌کند زیرا وجود آن برای سنتز بیشتر پروتئین‌ها ضروری است. هنگامی که اندازه‌ی یک عضله افزایش می‌یابد، ال- آرژنین سیگنالی را به سلول‌های عضلانی می‌فرستد که ترشح هورمون رشد را تشویق می‌کند و در عین حال به متابولیسم (سوخت و ساز) چربی کمک می‌کند.

اگر کنجکاوید تا بدانید مهم‌ترین تاثیر ال آرژنین در بدنسازی چیست که مصرف آن را ضروری‌ می‌کند، باید به نقش این مکمل در عضله سازی اشاره کنیم. مکمل ال آرژنین‌ می‌تواند ترشح هورمون رشد در بدن را بیشتر می کند.

این هورمون در افراد ورزشکار سبب رشد و به اصطلاح حجیم شدن ماهیچه‌ها‌ می‌شود. مصرف مکمل آرژنین در زمان استراحت‌ می‌تواند ترشح هورمون رشد را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد. یکی از دلایلی که برخی از افراد قرص ال آرژنین را برای رشد قد مصرف‌ می‌کنند، همین است. برای افزایش قد لازم است آرژنین در سن خاصی مصرف شود و برای این کار باید حتما با پزشک مشورت کنید.

بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین در بدنسازی

دانستن بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای بهره‌مندی از حداکثر مزایای مکمل ال آرژنین بسیار مهم است. اگر شما یک ورزشکار بدنساز هستید مصرف ال آرژنین، نیم ساعت یا یک ساعت قبل از شروع تمرین، ایده‌آل است. بعد از مصرف ال آرژنین سطح اکسید نیتریک بدن بالا می‌رود، استقامت بیشتر می‌شود و با افزایش خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی عملکرد بهتری از خود نشان خواهید داد.

آیا ال آرژنین می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟

با وجود این که مربیان بدنسازی با سؤال «آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟» بسیار زیاد مواجه می‌شوند، اما حالا ما اطلاعات زیادی درباره‌ی این مکمل کسب کرده‌ایم و می‌دانیم که ال آرژنین جزء بهترین مکمل‌ها برای هر کسی است که به صرافت کاهش وزن و لاغری افتاده باشد. اما نه هر نوع لاغری، یک لاغری همراه با سلامتی که یک اندام زیبا هم به مصرف‌کننده‌ی ال آرژنین هدیه خواهد کرد.

آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره نادیا غفاری

زنی معمولی به شکلی بسیار غیرمعمولی. نوشتن برای من عادتی جنون‌آمیز است. من حتی وقتی نمی‌نویسم، در حال نوشتن‌ام. اما اینجا می‌نویسم تا از شما و با شما یاد بگیرم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید