ویتامین ها و مکمل ها

راهنمای جامع خرید بهترین مارک پروتئین وی خارجی و ایرانی

بهترین مارک پروتئین وی

در ورزش بدنسازی یکی از اصل های تاثیر گذار بر این ورزش تغذیه درست و در کنار آن مکمل های ورزشی مناسب است. امروزه هیچ ورزشکاری نیست که از اهمیت مکمل های ورزشی بی خبر باشد و تاثیر آن را بر عملکرد تمرینات و آناتومی عضلات و ماهیچه های بدن نادیده بگیرد. یکی از دغدغه ها در این بین انتخاب بهترین مارک پروتئین وی است که مکمل ورزشی ضروری برای بدنسازان است حتی اگر ورزشکار هم نباشید از اهمیت این مکمل باخبر هستید.

با توجه به تنوع بسیاری از این نوع پروتئین بهترین مارک کدام است؟ با گردآوری یک راهنمایی جامع از بهترین مارک پروتئین وی ایرانی و خارجی این مبحث را در داروخانه آنلاین دارو پردازش کردیم. بسیاری از مکمل های تولید شده از سطح کیفیتی مناسبی برخوردار نیستند و یا کمپانی های مورد تایید این نوع مکمل ها را تولید نکرده اند خوب است تا این محصولات را بتوانیم تشخیص دهیم تا مناسب ترین محصول مکمل بدنسازی را تهیه کرده و در هدف خود پیش ببریم.

چگونه بهترین پروتئین وی را انتخاب کنیم؟

با در نظر گرفتن این موضوع که امروزه تولید کنندگان مکمل های ورزشی انواع فرآوانی از این مواد را تهیه کرده و در قالب های متنوعی عرضه می دارند انتخاب بهترین مارک پروتئین وی یک نکته مهم و دارای اهمیت است. چطور بهترین پروتئین وی را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب بهترین محصول به یکسری شاخصه باید توجه داشته باشیم:

چگونه بهترین پروتئین وی را انتخاب کنیم؟

کدام طعم از مکمل پروتئین وی را می پسندیم؟

همانطور که می دانید پروتئین وی از محصولات لبنی مثل آب ماست یا پنیر به دست می آید که درون خود بسیاری از مواد مغذی و ضروری بدن را دارد. این عصاره در حالت طبیعی با ذائقه بسیاری از افراد جور نیست و همه افراد نمی توانند به صورت طبیعی از این ماده استفاده کنند بنابراین کمپانی های مکمل های ورزشی طی فرآیندهای آزمایشگاهی این مواد را با طعم های مختلف تولید کرده اند تا هر فرد متناسب با سلیقه غذایی خود از آنها بهره ببرد.

شناخت معروف ترین و معتبرترین تولید کننده های مکمل پروتئین وی

با کثرت کمپانی های تولید این مکمل ها مهم است ابتدا مطالعه ای دقیق بر روی بهترین آنها داشته باشیم و در نهایت با توجه به هدفی که داریم بهترین برند را انتخاب کنیم. در این بین علاوه بر شناخت این تولید کننده ها و برند ها می توانیم از بین مکمل های ایرانی و خارجی بهترین مارک از پروتئین وی را برای تغذیه ورزشی خود انتخاب کرده و مصرف کنیم.

کدام نوع از پروتئین وی؟

پروتئین وی به سه دسته تقسیم می شود:

پروتئین وی کنسانتره

یکی از خوش طعم ترین نوع پروتئین وی نوع کنسانتره آن است که از 80 درصد پروتئین خالص تشکیل شده است. این نوع از پروتئین وی دارای مقداری چربی، لاکتوز و کربوهیدرات نیز است.

پروتئین وی ایزوله

این نوع از پروتئین وی در بررسی بهترین مارک پروتئین وی از چربی و لاکتوز کمتری برخوردار است و بسیاری از مواد مغذی در نوع کنسانتره و ایزوله موجود نیست اما حاوی 90 درصد پروتئین است.

پروتئین وی هیدرولیزه

 به منظور جذب راحتر و سریعتر این پروتئین وی ساخته شده است. در این نوع سطح انسولین متناسب یا پروتئین آن افزایش پیدا کرده است. افرادی با مشکلات گوارشی رو به رو هستند می توانند با خیال راحت این محصول را استفاده کرده و دچار هیچ یک از عوارض گوارشی پروتئین وی نشوند.

بهترین نوع پروتئین وی کدام است؟

جواب این سوال خیلی به این موضوع بستگی دارد که سلیقه افراد چگونه است؟ یا شرایط فیزیکی آنها ایجاب می کند از کدام نوع این محصول استفاده کنند؟ اما اگر به دنبال بهترین نوع از پروتئین وی هستید پروتئین وی کنسانتره یکی از خوش طعم ترین هاست و طرفداران بسیاری دارد زیرا که سریع هضم شده و جذب می شود و تنوع طعم آن هم بالاست.

ضمن اینکه محلول در آب است. اما اگر به دنبال کاهش وزن سالم هستید می توانید از نوع ایزوله استفاده کنید در کنار شناخت بهترین مارک پروتئین وی باید به مورد مصرف آن هم توجه داشته باشید. در پروتئین وی ایزوله مقدار کمی کربوهیدرات و چربی وجود دارد و از این حیث میتوان ادعا کرد که برای کاهش وزن سالم گزینه خوبی است.

در صورتی که گوارش حساسی دارید و معمولا با هضم و جذب مکمل های دارویی، غذایی و ورزشی مشکل دارید می توانید از بهترین مارک پروتئین وی هیدرولیزه شده استفاده نمایید که مختص همین اختلال تولید شده است. پس با توجه به شناخت بدن خود در این راستا می توانید ابتدا نوع مکمل پروتئین وی را که مخصوص شما ساخته شده را انتخاب کنید و بعد به سراغ گزینه های بعدی بروید.

بهترین طعم پروتئین وی چه طعمی است؟

در راستای تحقیق بر بهترین مارک پروتئین وی خیلی از مصرف کنندگان می خواهند بدانند بهترین طعم این مکمل چه طعمی است؟ واقعیت این است که به تعداد سلایق مختلف از مصرف کنندگان می تواند بهترین طعم وجود داشته باشد اما در این متن از داروخانه آنلاین دارو پر طرفدار ترین این طعم ها را گردآوری کردیم.

طعم کاکائو

در بین خوراکی های محبوب دنیا کاکائو از جایگاه ویژه ای برخوردار است کمپانی ها با تولید بهترین مارک پروتئین وی طعم کاکائو را نیز تولید کرده اند که بسیار پر طرفدار است. البته باید توجه داشت میزان قند استفاده شده در این طعم بیش از حد نباشد تا مشکلاتی در ارتباط با قند خون در ورزشکاران پدیدار نشود.

طعم وانیل

این نوع از طعم پروتئین وی همیشه با نوع شکلاتی در رقابت است. اما به نظر می رسد نوع کاکائویی طرفداران بیشتری دارد. طعم وانیل ذائقه افرادی را به خود جلب کرده که از طعم های تند خوششان نمی آید و سادگی طعم این نوع از پروتئین وی جذبشان کرده است.

طعم توت فرنگی

تهیه یک شیک میوه ای همیشه هیجان انگیز به نظر می رسد و برای خود طرفداران بسیاری دارد با توجه به این مورد نوع توت فرنگی در بین میوهای دیگر از اهمیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است.

بهترین طعم پروتئین وی چه طعمی است؟

طعم بادام زمینی

شاید بد نباشد بعضی روزها برای تنوع از شیک پروتئین وی بادام زمنی نیز استفاده کنید. همیشه استفاده از مغزیجات در میان وعده ها اشتها بر انگیز بوده است. این ظعم معمولا در مکمل های ورزشی مثل پودرهای پروتئین وی و پروتئین بارها استفاده می شود.

بهترین مارک پروتئین وی چیست؟

برای سهولت در انتخاب بهتر، به انواع مختلفی از بهترین مارک پروتئین وی می پردازیم و آنها را در دسته بندی های مختلف قرار می دهیم:

بهترین مارک پروتئین وی خارجی

 در بین محصولات پروتئین ورزشی در ایران مارک های خارجی از محبوبیت بسیاری برخوردارند.

پی اچ دی (PHD)

این یک برند انگلیسی است که در حوزه مکمل های ورزشی محصولاتی نظیر پروتئین وی پی اچ دی را تولید می کند. این مارک در سراسر دنیا از شهرت بالایی برخوردار است همچنین از بالاترین استاندارد در ترکیبات این مکمل ها استفاده است.

یوروویتال

شاید اسم یوروویتال را در مکمل های دارویی نیز شنیده باشید این برند آلمانی ابتدا کار خود را با تولید در زمینه مکمل های دارویی شروع کرده و امروزه با تمرکز بر تولید محصولات مکمل ورزشی یکی از بهترین مارک پروتئین وی است.

سایتک نوتریشن

این برند تولید کننده حدود 700 محصول است و بسیاری طعم دهنده را در بازار مکمل های ورزشی عرضه کرده است. سایتک نوتریشن یک مارک مجارستانی است و بین بهترین مارک پروتئین وی از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

بهترین مارک پروتئین وی ایرانی

 در ایران نیز انواع گوناکونی از پروتئین وی تولید می شود که می توان از بین آنها بهترین مارک پروتئین وی را انتخاب نمود.

بهترین مارک پروتئین وی ایرانی

کاله

این برند ایرانی علاوه بر تولید انواع محصولات غذایی فراوری شده لبنیات و … در حیطه مکمل های ورزشی نیز فعالیتی موفقیت آمیز داشته است. امروزه مارک کاله یکی از بهترین تولید کننده های پروتئی وی در ایران است که فعالیت خود را در سال 1370 آغاز کرده است.

دوبیس

این مارک تا به امروز گونه های مختلفی از پروتئین وی را روانه بازار ایران کرده است. دوبیس زیر مجموعه شرکت صنایع غذایی ایلیا پارس است و در سال 1384 فعالیت خود را در زمینه مکمل های ورزشی آغاز نموده است. می توان گفت این مکمل با مکمل های خارجی تولید کننده پروتئین وی رقابت چشمگیری دارد.

کارن

این برند به واردات بهترین مواد اولیه از کمپانی های معتبر در سطح جهان پرداخته است و فعالیت خود را در سال 1378 آغاز نموده. این تولید کننده مجوزهای معتبری از وزارت بهداشت و صنایع و معادن را از آن خود کرده است.

بهترین پروتئین وی ایرانی

با توجه به شناخت انواع بهترین مارک پروتئین وی در مطالب پیشین در متن پیش رو به معرفی تعدادی از بهترین پروتئین وی ایرانی می پردازیم که طرفداران بسیاری در ایران به خود اختصاص داده اند.

پودر سوپر وی کارن

در این نوع از مکمل پروتئین وی مواد مغذی فراوانی یافت می شود که از پروتئین غلیظ شده آب پنیر به دست آمده است. شاید یکی از بهترین مارک پروتئین وی همین نوع باشد زیرا که مصرف این محصول علاوه بر عضله‌سازی به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک کرده و از خستگی عضلات پس از تمرین جلوگیری می کند. هر پیمانه از این پودر حاوی بیش از 140 کیلو کالری است.

پودر پروتئین وی ۱۰۰ درصد کاله پرو

 این پودر مختص کسانی است که به لاکتوز حساسیت دارند. بدون لاکتوز بوده و در طعم های وانیل و شکلات عرضه می شود. مانند تمامی بهترین مارک پروتئین وی این محصول هم به بازسازی هرچه بیشتر عضلات پس از ورزش و همچنین به قدرت عضلانی قبل از ورزش کمک بسیاری می کند. این پروتئین قیمت مناسبی دارد و از70 درصد پروتئین وی کنسانتره بعلاوه 10 درصد کربوهیدرات تهیه شده است از این جهت محبوبیت بسیاری را از آن خود کرده است.

پودر پروتئین وی انترامیل پر پروتئین کارن

این محصول دوز بالایی از پروتئین و انواع ویتامین ، مواد معدنی و فیبر اینولین است که بدن به صورت روزانه به آن نیاز دارد. مهمترین ترکیبات موجود در این محصول عبارتند از: آهن، کروم، فولیک اسید، منگنز و مس.

همچنین ویتامین A، انواع ویتامین خانواده B، ویتامین C وD  است. از دیگر مزایای این مکمل کمک به بهبود وضعیت تغذیه در افرادی است که تحت شرایط کاتابولیک هستند. در واقع این پودر با کمک به  تقویت فلور طبیعی روده مانع از بروز یبوست یا اسهال خواهد شد. همچنین برای کمک به ترمیم سریع بافت‌ها بعد از اعمال جراحی یا مواردی چون سوختگی مفید خواهد بود.

پودر هایپر پروتئین وی دوبیس

این پودر مکمل پروتئینی یکی از بهترین این انواع است. که در ترکیبات خود مقدار قابل ملاحظه ای پروتئین با کیفیت بالا، کراتین و BCAA را داراست. این مکمل سبب افزایش وزن بدن و همچنین رشد عضلانی بیشتر می شود. همچنین در مقایسه با رقبای ایرانی خود از قیمت مناسبی برخوردار است.

بهترین مکمل های وی خارجی

در سطح جهان و بازار جهانی مکمل های ورزشی برندهای معتبر و مطرحی وجود دارند که مشغول تولید بهترین مارک پروتئین وی هستند.

پودر پروتئین وی اکستریم جی ان سی

این مکمل شامل آمینو اسید لوسین به میزان ۱۰ گرم و آمینو اسید‌های ایزولوسین و والین هر کدام به میزان ۴ گرم می‌باشد.این میزان از آمینو اسید‌های شاخه دار در این مکمل به شما قدرت کافی‌ در حین تمرینات را می دهد و همچنین مدت زمان بازسازی عضلات پس از تمرینات را کاهش میدهد.

پودر پروتئین وی وود ریکاوری پروتک

این مکمل به منظور تولید توده عضلانی بیشتر در هنگام تمرینات ورزشی بعلاوه بازیابی بافت عضلات پس از تمرینات پرفشار ساخته شده است. این نوع از پروتئین وی از سوخت بیش از حد عضلات پس از تمرینات جلوگیری می کند و در ترکیبات آن ازگلوتامین، پروتئین وی ایزوله، اچ ام بی، مقداری کراتین و تورین استفاده شده است. در هر وعده مشخص شده توسط تولید کننده 839 کالری وجود دارد.

 پودر پروتئین وی گلد استاندارد اپتیموم نوتریشن

این مکمل یکی از بهترین مارک پروتئین وی در جهان است و پس از تولید با استقبال باورنکردنی ورزشکاران روبه رو شد. این مکمل در 13 طعم گوناگون عرضه شده است. یکی از مرغوبیت های این محصول حل شدن سریع آن در مایعات است از این رو محبوبیت فراوانی را کسب نموده است.

پودر پروتئین وی ایزوله بی پی آی

این مکمل وی نسبت به مکمل‌های پروتئینی دیگر در بین بهترین مارک پروتئین وی دارای میزان بیشتری از پروتئین ایزوله و هیدرولیز شده می‌باشد.به این معنی‌ که پروتئین موجود در این مکمل سریعتر هضم میشود و زودتر جذب ماهیچه‌ها شده و میتواند فرایند کاتابولیسم را خنثی و رشد عضلات را به سرعت آغاز کند.

خوشمزه ترین طعم مکمل وی کدام است؟

همانطور که قبل تر به معرفی انواع طعم های بهترین مارک پروتئین وی پرداختیم باید بگوییم که علاوه بر تمامی مورد های معرفی شده گزینه های هیجان انگیز دیگری نیز وجود دارند.

خوشمزه ترین طعم مکمل وی کدام است؟

گفتیم که شکلات، وانیل، توت فرنگی طرفداران بسیاری دارد اما یکی از جدید ترین و خوشمزه ترین طعم های مکمل پروتئین وی نوع بادام زمینی و کوکی و کرم است. درست است که شکلات از محبوبیت جهانی برخوردار است و اغلب ورزشکاران از آن استفاده می کنند اما بادام زمینی و کوکی و کرم در بین محصولات طعم دار جدید توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.

کوکی و کرم

این طعم محبوب و جدید است. اگر به بادام زمینی حساس هستید یا مزه شکلات در میان وعده ها شما را اذیت می کند طعم کوکی و کرم حتما نظر شما را جلب خواهد کرد.

بهترین نوع پروتئین وی برای من کدام است؟

این سوال یک جواب مشخص ندارد. انتخاب پروتئین وی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که می تواند برای هر فرد متغییر باشد. اینکه بهترین مارک پروتئین وی را به چه منظور استفاده می کنید؟ یا هدف شما چیست؟ یا میل به استفاده از کدام یک را بیشتر دارید، پاسخی است که پس از بررسی فاکتورهای مورد نظر می توانید به آن برسید. موارد زیر شاید کمک کننده باشند:

انتخاب بهترین پروتئین وی برای هر شخص به عوامل و اهدافی چون:

  • کاهش وزن
  • افزایش وزن
  • ریکاوری عضلات
  • حجیم تر کردن ماهیچه ها
  • مصارف پزشکی ( جراحت های سنگین، جراحی ها و بیماری های حاد)

بستگی دارد. بنابراین نمی توان برای همه افراد یک جواب کلی را در نظر گرفت علاوه بر اینها شرایط فیزیکی نیز خیلی مهم است پس بهتر است برای در نظر گرفتن بهترین مکمل پروتئین و انتخاب آن یا دانستن این نکته که بهترین مارک پروتئین وی برای من کدام است؟ با متخصصان حوزه تغذیه ورزش و مربیان بدنسازی مشورت کنید تا با هدف مورد نظر خود آشنایی بیشتری پیدا کنید.

راهنمای خرید بهترین پروتئین وی

هنگام خرید این محصول باید به چند نکته توجه کنید.

هدف از مصرف این محصول

لاغری، چاقی و یا ریکاری و حجم عضلات

دقت به نوع سگانه پروتئین وی ( کنسانتره، هیدرولیزه، ایزوله)

با توجه به جذب مختلف انواع این نوع از پروتئین وی ها مهم است بدانید که کدام نوع برای شما مفید تر است که پیش تر به این نکته پرداختیم. حتما حل شوندگی پروتئین وی در مایعات، حساسیت به لاکتوز و مشکلات گوارشی را در این نوع سه گانه بررسی کنید.

انتخاب مارک مناسب

از آنجایی که به بررسی برندهای ایرانی و خارجی در این متن پرداختیم می توانید یک مارک مناسب با نیاز خود برای خرید بهترین مارک پروتئین وی را انتخاب کنید. تعدادی از این مارک ها جهانی هستند و در ایران موجود نیستند  می توانید از محصولات ایرانی یا محصولات خارجی موجود در ایران استفاده کنید.

توجه به طعم مورد علاقه

 یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد طعم مورد علاقه این مکمل هاست. چرا که باید با آن احساس راحتی کنید و از خوردن آن لذت ببرید. از بین طعم های معرفی شده: وانیل، کاکائو، توت فرنگی، بادام زمینی و کرم و کوکی می توانید طعم محبوب خود را انتخاب کرده و مصرف کنید.

بهترین مارک های پروتئین وی سال 2022

در این بین تعدادی از این مکمل ها در سال 2022 جزو برترین مارک های عرضه شده بازار تغذیه ورزشی شناخته شده اند مارک هایی چون:

گلد استاندارد

دارای بیش از 20 طعم مختلف و انواع مختلفی برای ریکاوری عضلات و حجم دهندگی به آن است.

اپتیموم نوتریشن

به عنوان حرفه ای ترین نوع پروتئین وی از بهتری مارک پروتین وی شناخته شده است.

پرو جیم

سومین نوع از بهترین مکمل های شناخته شده در این سال است و سرشار از مواد مغذی اضافی و آمینو اسید برای باز سازی و ریکاوری عضلات می باشد.

سینتا

این محصول نه تنها حاوی اسید های چرب و ضروری است بلکه منبع مفیدی از فیبر و پروتئین است.

ترکیبات ضروری در بهترین پروتئین وی

از آنجایی که می توان پروتئین وی را یک ترکیب کامل دانست باید ترکیبات مفید آن را بررسی کرد:

ترکیبات ضروری در بهترین پروتئین وی

آمینو اسیدها

پروتئین وی حاوی 9 آمینو است که ضرورت بسیاری در عملکرد بدن و سلامتی آن دارد. که شامل لوسین، ایزولوسین و والین می‌شوند. کارکردهایی نظیر سنتز پروتئین، ترمیم بافت ها و جذب مواد مغذی در بدن به مصرف این آمینو اسیدها بر می گردد.

چربی و کربوهیدرات

این دو ماده در پروتئین وی مقدار قابل توجهی از انرژی بدن و عضلات را فراهم می کند. انرژی یک نکته مهم در بهبود عملکردهای حرکتی و ماهیچه ای است.

لیست بهترین پروتئین وی موجود در ایران

همانطور که می دانید تعدادی از بهترین مارک پروتئین وی در ایران موجود نیست پس بهتر است انواعی که در ایران موجود شده اند یا معمولا وارد می شوند را شناسایی کنیم:

پودر پروتئین 90 آیرون مکس

با کمترین میزان کربوهیدرات، چربی و شکر، منبع پروتئین گیاهی و حیوانی، افزایش توده خالص عضلانی و دارای طعم کاکائو

پودر آنابولیک وی نوتریمد

تسریع فرایند عضله سازی، افزایش چگالی ماهیچه ای، افزایش حجم عضلات، ترمیم و رشد عضلات

پودر پروتئین وی کمپلکس 100% الیمپ

رشد و افزایش حجم ماهیچه های اسکلتی، بالاترین میزان پروتئین، انرژی مناسب برای تمرینات و حفظ بافت عضلات پس از تمرین

پودر پروتئین وی 100% سایتک نوتریشن

پروتئین 100% از وی کنسانتره اولترا فیلتر، همرا با ال – گلوتامین و تائورین اضافی، تامین کننده طیف کامل آمینواسیدها

پودر پروتئین میلک اند اگ ژن استار

مکمل ورزشی مناسب برای افزایش وزن و همچنین عضلات ورزشکاران، حاوي مجموعه آنزيمی برای کمک به هضم پروتئين و فزایش انرژی مورد نیاز بدن و تأمین قند خون

بهترین مارک پروتئین وی را متناسب با نیاز خود باید بررسی کرد این انتخاب بر حسب نیازهای شما و ذائقه غذایی شما قابل تغییر است از بین برند های ایرانی و خارجی می توانید تعدادی از خوب ترین ها را برای خود انتخاب کرده و در کنار تغذیه مناسب و ورزش علاوه بر آن زیر نظر کارشناسان بدنسازی استفاده درست از آن بپردازید. اگر دچار مشکلات گوارشی هستید حتما به نوع هیدرولیزه شده در این محصولات دقت کنید.

آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید