ویتامین ها و مکمل ها

طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن چگونه است؟

طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن

پروتئین وی یکی از مواد ضروری و مهمی است که بدن به آن نیازمند است. این پروتئین از آب پنیر و ماست تهیه می شود. بنابراین از مشتقات محصولات لبنی است. با توجه به اینکه آب پنیر به خودی خود طعمی مطلوبی ندارد محققان برای آنکه ورزشکاران بتوانند از این ماده بهره ببرند آن را به شکل مکمل های خوش خوراک پودری در آورده اند تا راحت تر خورده شده و با ذائقه افراد سازگار تر باشد.

این مکمل در حیطه بدنسازی و ورزشی از اهمیت بسیاری برخوردار است و در کاهش وزن و افزایش وزن همچنین در عضله سازی و بهبود عملکرد ورزشی نیز استفاده می گردد. امروزه کمپانی های بسیاری در تولید مکمل های خوراکی ورزشی نقش دارند و هدف اکثر آنها ساخت خوشمزه ترین و پر خاصیت ترین مکمل برای ورزشکارن است که پروتئین وی یکی از آن هاست. در این متن از داروخانه انلاین دارو علاوه بر اینکه به اهمیت پروتئین وی در بدن می پردازیم به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن نیز خواهیم پرداخت چرا که یکی از مصارف مهم پروتئین وی در کاهش وزن ورزشکاران و حجیم تر شدن عضلات بدون چربی است.

اهمیت مصرف پروتئین وی و انواع آن

اکثر محققان بر این باورند مصرف پروتئین وی در درازمدت سبب کاهش فشار خون و قند خون شده و علائم استرس و افسردگی را هم کمتر می‌کند. به گفته آنها این پروتئین تراکم استخوان را بیشتر کرده و باعث استحکام آن می شود. ورزشکاران می دانند که این پروتئین خستگی ورزشکار را در جریان تمرین‌ات سخت کمتر می‌ کند و اگر فرد عادی با کمبود پروتئین باشد یا به دنبال کاهش وزن باشد هم می ‌تواند از این پروتئین کمک بگیرد. طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن نیز مهم است و البته بنابر نیاز افراد منابع دیگری را هم برای تامین پروتئین بدن در اختیار خواهید داشت و از مواد غذایی حاوی پروتئین و شیر گرفته تا پروتئین مشتقات شیر و دیگر مکمل‌ ها را برحسب شرایط و نیاز می‌ توان مصرف نمود.

پروتئین وی زود هضم است اما اگر به فراورده‌ های لبنیاتی آلرژی داشته باشید یا اینکه به عدم تحمل لاکتوز دچار باشید بعید است که بتوانید پروتئین وی را مصرف کنید. مگر از انواع آن که بدون لاکتوز هستند. پروتئین آب‌ پنیر و ماست زودجذب است و به فاصله کوتاهی از زمان مصرف فواید خود را به بدن می ‌رساند. این پروتئین اسید‌آمینه‌ هایی را می سازد که باعث رشد عضلات می‌شوند. گذشته از این، پروتئین وی، به آزاد شدن هورمون‌ هایی در بدن کمک می‌ کند که بسترساز رشد عضلات می ‌شوند.

انواع پروتئین وی

بر حسب نیاز افراد ورزشکار و عملکردهای متفاوت در بدن افراد انواع مختلفی از پروتئین وی ساخته شده است. بعض از آنها برای افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند مفید است، برخی هم چربی کمتری دارد و برای کاهش وزن اهمیت دارد که به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن مربوط می شود و برخی هم دارای قند و چربی بیشتری برای افزایش وزن هستند که به تمامی انواع آن خواهیم پرداخت.

انواع پروتئین وی

پروتئین وی کنسانتره

پروتئین وی کنسانتره نوعی پروتئین به دست آمده از پروتئین وی است. 90 درصد از وزن آن از پروتئین خالص می باشد. با اینکه فرآوری شده است همچنان میزان زیادی چربی و کلسترول دارد. اگر به ترکیبات آن دقیق شویم به نسبت سایر پروتئین‌های وی از کربوهیدرات بیشتری برخوردار است. لاکتوز در آن تقریبا حذف شده است و برای افرادی که به ترکیبات لاکتوز دار حساسیت دارند مشکلی ایجاد نمی ‌کند. اگر پس از مصرف شیر دچار دل درد و مشکلات گوارشی می شوید شما به لاکتوز شیر حساس هستید پس بهتر است برای استفاده از پروتئین وی سراغ بدون لاکتوزها بروید که گوارش شما را اذیت نمی کند.

پروتئین وی ایزوله

پروتئین وی ایزوله متناسب با دیگر انواع پروتئین ترکیبات پروتئینی بیشتری داشته و چربی و کربوهیدرات کمتری را داراست. اما به هر حال همه انواع پروتئین وی کیفیت بالایی داشته و کلیه اسیدهای آمینه ضروری برای بدن را در ساختار خود و ترکیبات خود دارند. از آنجایی ‌که میزان چربی و لاکتوز در پروتئین وی ایزوله بسیار کم است به همین دلیل اکثر ورزشکاران مصرف این نوع را به دیگر انواع آن ترجیح می‌دهند. پروتئین وی ایزوله همچنین از آنجایی که بیشتر فرآوری شده بافت نرم‌ و یکنواخت‎ تری داشته و به راحتی با مایعاتی همچون شیر و آب ترکیب می‌ شود. این مکمل برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند مفید است.

پروتئین وی هیدرولیز شده

یکی از محبوب ترین مکمل های پروتئین وی است. این پروتئین تحت هیدرولیز اندکی قرار گرفته است. این چرخه برای جذب پروتئین در بدن ورزشکاران لازم و ضروری است. بنابراین به میزان دو شکل دیگر وی پروتئین به زمان برای هضم احتیاج ندارد و زود هضم است. همچنین معمولا در مکمل های پروتئینی پزشکی و شیرخشک ها  به علت هضم آسان برای نوزادان استفاده می شود زیرا هضم را بهبود می بخشد و پتانسیل مواد حساسیت زا را کاهش می دهد. برای افرادی که نمی توانند وی کنسانتره معمولی را مصرف کنند شاید وی ایزوله یا هیدرولیز مناسب تر باشد زیرا آنها از لاکتوز کمتری برخورداند. همچنین می توان از منابع غنی از پروتئین نیز استفاده کرد.

مقدار و زمان مصرف پروتئین وی در بدنسازی

مقدار و زمان مصرف این مکمل به عواملی نظیر کاهش وزن، افزایش وزن، عضله سازی و بهبود عملکرد ورزشی مربوط می شود در کنار این نیازها مکمل چروتئین وی نیز ممکن است برای مصارف پزشکی نیز مصرف گردد. در این مطلب از داروخانه آنلاین دارو به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن و دیگر موارد مصرف آن می پردازیم.

مقدار و زمان مصرف پروتئین وی در بدنسازی

طریقه مصرف پروتئین وی پیش از تمرینات ورزشی

استفاده از پروتئین وی پیش از تمرینات ورزشی یک روتین ورزشی ایت اما گاهی برای افزایش عضله سازی صورت می گیرد. استفاده این مکمل به صورت نوشیدنی نیم ساعت قبل ورزش به ورزشکار کمک خواهد کرد تا در حین ورزش احساس گرسنگی کمتری کرده و در عوض انرژی بیشتری برای انجام تمرینات پر فشار داشته باشد.

طریقه مصرف پروتئین وی پس از تمرینات ورزشی

پس از یک ورزش سخت و قدرتی که حالا بدن نیاز به مواد مهمی نظر پروتئین دارد باید این مکمل مصرف شود تا 2 ساعت بعد از ورزش شدید می توانید پروتئین وی را مصرف کنید تا هم به عضله سازی کمک کند و هم سبب ترمیم بافت عضلات شود و ریکاوری عضلات آغاز شود.

طریقه مصرف پروتئین وی پیش از خوابیدن

استفاده از این مکمل و دقت در طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن خوب است این نوشیدنی پروتئینی را قبل از خواب میل کنید تا هم در ساعاتی که در استراحت هستید بدن بدون پروتئین نباشد که برای ورزشکاران بسیار مهم است و هم سبب ریکاوری بهتر و استراحت عضلات می شود.

طریقه مصرف پروتئین وی هنگام صبحانه

اولین وعده غذایی روزانه بسیار مهم است. زیرا که پس از ساهت ها گرسنگی بدن پس از تجزیه مواد خوراکی آنها را به درستی پردازش می کند. خوب است که پروتئین وی را در هنگام صبحانه مصرف کرده و به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن هم دقت کنید. استفاده از این مکمل در ساعات نخست روز و در وعده های غذایی نخست سبب می شود تا اشتعای فرد کمتر شده و کمتر به خوردن بپردازد بنابراین سبب کاهش وزن نیز خواهد شد.

طریقه مصرف پروتئین وی برای لاغری و کاهش وزن

معمولا در مورد مکمل های ورزشی این تصور به وجود می آید که باعث افزایش وزن و چاقی خواهد شد. در صورتی که دقت به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن اصولی باید در مدت زمان طولانی اتفاق بیفتد و نیاز به رژیم غذایی درست و متعادل در کنار تحرک ورزشی است. ورزش کردن کمک چشمگیری به کاهش وزن شما می ‌کند. کنترل کالری روزانه در کنار ورزش باعث لاغری می‌شود.

به یاد داشته باشید که کاهش وزن نباید باعث کوچک شدن حجم عضلات در شما شود برای همین می توان از مکمل های عضله ساز معتبر استفاده کرد. عضلات مهمترین بخش در سیستم حرکتی هستند و آسیب آنها باعث بروز بیماری‌ هایی مثل آرتروز می‌شود و در طولانی مدت به علت آسیب عضلات و مفاصل ممکن است آسیب های غیر بازگشتی رخ بدهد. بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای لاغری پیش از تمرینات ورزشی خواهد بود. مصرف پروتئین کافی به شما احساس سیری طولانی مدت می‌ دهد و انرژی انجام ورزش را بیشتر می ‌کند.

در نتیجه شما چربی بیشتری را از دست خواهید داد. در حالی‌ که عضلات را به کمک ورزش تقویت و حجیم می کنید مصرف فیبر و پروتئین کافی در طول روز باعث خواهد شد کمتر به سراغ خوراکی‌های چرب و ناسالم بروید. کاهش وزن نیاز به برنامه‌ صحیح و طولانی مدت دارد. ترکیب درستی از ورزش و تغذیه سالم به شما کمک می‌کند به برنامه خود پایبند باشید. هیچ‌ یک از این روش‌ها به ‌تنهایی باعث کاهش وزن اصولی و پایدار نخواهند شد.

موادی که می توان با پروتئین وی ترکیب کنید

موادی که می توان با پروتئین وی ترکیب کنید

برای آنکه بدانیم پروتئین وی را با چه مکملی مصرف کنیم؟ لازم است در این راستا حتما با مکمل ورزشی گینر نیز آشنا شویم. مکمل گینر محصولی است که به منظور افزایش وزن و افزایش عضله ساخته شده است. گینر مکملی با کالری بالا و حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات پیچیده و ساده ( با توجه به نوع آن) است و در آن از انواع ویتامین ها و مواد معدنی استفاده شده است. مکمل گینر معمولا مخصوص افرادی است که در عضله سازی با مشکل رو به رو هستند. برای مطالعه این مطلب با ما در داروخانه شبانه روزی آنلاین دارو همراه باشید.

برای برخی از افراد اهمیت دارد تا پروتئین وی را با یکسری مواد دیگر ترکیب کرده و میل کنند البته بهتر است پروتئین وی را متناسب با ذائقه خود و طعم های موجودی که در بازار وجو دارد مصرف کنید اما اگر تمایل به مصرف آن با دیگر مواد دارید آب بهترین و سالم ترین ماده است. پس از آن می توانید این مکمل را به شیر یا ماست و انواع آب میوه ها هم اضافه کنید البته دقت داشته باشید اگر می خواهید کاهش وزن داشته باشید آب میوه حاوی مقادیر بسیاری قند است و برای قند خود و وزن مضر است و سبب چاقی می شود. پس اگر هدف شما کاهش وزن است بهتر است به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن دقت کرده و این ماده را با آبمیوه مصرف نکنید. شیر یا آب بهترین گزینه ها هستند.

پروتئین وی با جو دوسر

برای اینکه یک میان وعده یا یک صبحانه لذیذ و مقوی داشته باشید تنها کافی است که جو دوسر صبحانه یا بلغور پخته شده را همراه با شیر یا ماست با پروتئین وی مخلوط کرده و میل کنید این ترکیب سالم و مقوی و بی ضرر است.

پروتئین وی با ماست

می توانید پروتئین وی را به تنهایی با ماستی که از چربی کم یا قند کمتری برخوردار است ترکیب کرده و میل کنید همچنین می توانید از مقداری روغن نارگیل در این مخلوط لذیذ استفاده کنید.

پروتئین وی با شیر

همانطور که می دانید این ترکیب پس از آب یک ترکیب سبک و خوشمزه است که برای لاغری سودمند است پروتئین وی در طعم هایی چون: کاکائو،وانیل، کوکی و کره، بادام زمینی و توت فرنگی تولید می شود ترکیب این طعم ها با شیر بی نظیر خواهند بود.

چگونه بهترین پروتئین وی را انتخاب کنیم؟

امروزه هیچ ورزشکاری نیست که از اهمیت مکمل های ورزشی بی خبر باشد و تاثیر آن را بر عملکرد تمرینات و آناتومی عضلات و ماهیچه های بدن نادیده بگیرد. یکی از دغدغه ها در این بین انتخاب بهترین مارک پروتئین وی است که مکمل ورزشی ضروری برای بدنسازان است حتی اگر ورزشکار هم نباشید از اهمیت این مکمل باخبر هستید. با در نظر گرفتن این موضوع که امروزه تولید کنندگان مکمل های ورزشی انواع فرآوانی از این مواد را تهیه کرده و در قالب های متنوعی عرضه می دارند انتخاب بهترین مارک پروتئین وی یک نکته مهم و دارای اهمیت است.

مصرف پروتئین وی بدون ورزش در لاغری موثر است؟

همانطور که گفتیم پروتئین وی یکی از مواد ضروری و مهم بدن است مخصوصا برای ورزشکاران حیطه ورزشهای قدرتی و بدنسازی، اما این مکمل به تنهایی نه می تواند سبب افزایش حجم عضله شود و نه چاقی و لاغری. همانطور که از نام آن پیداست این ماده یک مکمل ورزشی است یعنی کامل کننده تغذیه و ورزش در کنار هم و شبیه به یک کاتالیزور عمل می کند. پس اگر هدف کاهش وزن دارید به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن باید دقت کنید که پروتئین وی در کنار ورزش و یک تغذیه یا رژیم غذایی مناسب است که بهترین نتیجه را از خود نشان خواهد دارد.

زمانی که هیچ گونه تمرین ورزشی انجام نمی دهید مقدار نیاز به پروتئین  بدن شما کمتراز افرادی است که زندگی فعال یا ورزش های پر فشاری دارند. یک رژیم غذایی معمولی نیازهای افرادی را که درگیر فعالیت فیزیکی نیستند تأمین خواهد کرد مانند مصرف گوشت و لبنیات. پس استفاده از مکمل های پروتئین وی به معنای افزودن پروتئین اضافی به رژیم غذایی است. بدون تمرین کردن این پروتئین اضافی توسط عضلات مصرف نخواهد شد و به صورت چربی ذخیره می شود. با گذشت زمان ماهیچه ای به وجود نمی آید و تنها ذخایر چربی صورت می گیرد که ممکن است باعث افزایش وزن و چاقی شود.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی همیشه برای افراد مجهول است اینکه در واقع چه زمانی از مکمل ها استفاده کنیم بهتر است؟

یا چه زمانی بدن بهتر این مواد را تجزیه می کند؟ با استفاده مکمل های غذایی و ورزش در هر ساعتی از روز معمولا اتفاق بدی را به همراه ندارد اما تاثیر گذاری آن ممکن است کم شود. چرا که برخی از مکمل ها در شرایط خاص بهتر جذب می شوند.

پروتئین وی چگونه به لاغر شدن کمک می کند؟

برای از دست دادن چربی ذخیره شده در بدن و کاهش وزن و لاغری معمولاهمیشه نیاز است مقدارکالری مصرفی روزانه کم شود. اما این کار همیشه هم راحت نخواهد بود زیرا کاهش مصرف کالری باعث افزایش گرسنگی و تمایل به غذا خوردن خواهد شد. به همین دلیل بیشتر رژیم‌های کاهش وزن چندان دوامی ندارند. کاهش وزن دائمی تنها در صورتی حاصل خواهد شد که کاهش کالری مصرفی منجر به گرسنگی مداوم نشود و فرد را به سمت پر خوری نکشاند. جا به‌ جایی رژیم غذایی کم کالری با یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می‌تواند این مسئله را حل کند. زیرا همان‌طور که اشاره شد، پروتئین بیشتر از کربوهیدرات یا چربی احساس سیری ایجاد خواهند کرد. برخی پروتئین‌ها بیشتر از سایرانواع آن از گرسنگی می کاهد.

پروتئین وی چگونه به لاغر شدن کمک می کند؟

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان می دهد  صرف یک میان وعده با پروتئین وی ایزوله اشتها را تا دو ساعت کاهش می‌دهد این در حالی است که پروتئین سویا تنها یک ساعت کاهش اشتها در پی دارد و پروتئین تخم ‌مرغ حتی باعث افزایش اشتها نیز می شود. در این مرحله که تصمیم به لاغر شدن دارید استفاده از مکمل های ورزشی و غذایی مهم است و باید به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن دقت کنید. یکی از بهترین این مکمل های پروتئین وی که به لاغر شدن کمک می کند پروتئین وی ایزوله است که دارای قند و چربی و کربوهیدرات بسیار کمتری متناسب با دیگر انواع آن است. این مکمل سبب می شود تا در طی روز احساس سیری بیشتری داشته باشید. انواعی از پروتئین وی ایزوله حاوی مقادیر بالایی از گلیکوماکروپپتید هستند که به عنوان یک ماده‌ی بسیارمغذی و قدرتمند (یا رفع‌کننده‌ی گرسنگی) شناخته شده است.

این عمل از طریق ترشح کلسیستوکنین، یعنی هورمونی که مسئول کنترل گرسنگی و اشتها است صورت می‌گیرد. گلیکوماکروپپتید موجود در پروتئین وی ایزوله، میزان ترشح کلسیستوکنین را تا 50 درصد افزایش می دهد. یک نوشیدنی حاوی پروتئین وی ایزوله باعث سرکوب طولانی ‌مدت هورمون گرلین که تحریک کننده استهاست، در مقایسه با نوشیدنی‌ های حاوی گلوکز و فروکتوز می‌ شود. این مکمل همچنین با فعال کردن گیرنده ‌های اوپیوئید در روده، باعث ایجاد احساس سیری می ‌شود. عناصر خاص موجود در پروتئین وی ایزوله به این گیرنده‌ ها متصل می‌شوند، سپس با مغز ارتباط برقرار کرده تا احساس خوشایندی از سیری را ایجاد ‌کنند. فرآیندی که باعث می‌ شود احساس سیری کرده و کمتر به سراغ مواد خوراکی مضر بروید.

ورزش باعث سوخت چربی و عضله سازی می شود این چرخه خود باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و درنتیجه باز هم چربی‌ های بیشتری از بین می رود. اگر به عضله سازی و حجم عضلانی بیشتری علاقه مند هستید تا کاهش وزن، باید بدانید یک رژیم غذایی با پروتئین بالا قادر است در تبدیل چربی به عضله نیز بسیار موثر باشد. محتوای آمینواسیدی خاص پروتئین وی ایزوله باعث می‌شود در مقایسه با سایر منابع پروتئین مانند گوشت گاو یا مکمل‌ های دیگری مثل کازئین عضله ‌سازی بهتری در تمرینات بدنسازی رخ بدهد. به همین دلیل کاربرد پروتئین وی ایزوله به عنوان مکمل بدنسازی گسترده‌ است.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای عضله سازی

دقت به زمان مصرف مکمل های ورزشی بسیار مهم است زیرا بدن در این فواصل منظم است که می تواند این مواد را جذب و تجزیه کند در مکمل پروتئین وی نیز این چنین است. برای نتیجه بهتر در عضله سازی بهتر است بهترین زمان برای عضله سازی را مد نظر بگیرید و به طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن نیز دقت کنید. هر زمانی از روز قادر خواهید بود پروتئین وی را مصرف کنید اما برای عضله سازی به حساسیت بیشتری نیاز است.

مکمل بدنسازی پروتئین وی در کنار ورزشهای مقاومتی به طرز چشم گیری حجم عضلات را افزایش می دهد. به طور کلی این ماده به دلیل حجم دهی فوق العاده به عضلات در میان ورزشکاران و بدنسازان بسیار محبوب است. علاوه بر آن، این مکمل حجم عضلانی را هنگامی که بدن در جذب کالری محدودیت دارد حفظ خواهد کرد. در نتیجه دیگر در طول رژیم، حجم عضلانی از دست نمی رود. این مسئله برای ورزشکاران و بدنسازان بسیار مهم است. مکمل پروتئین وی به سرعت و به سادگی در بدن جذب می شود.به همین دلیل منبع ایده آلی برای مصرف بعد از تمرینات ورزشی است. همچنین این مکمل به شما کمک می کند در طول رژیم های غذایی وزن خود را کم کنید.

بدون اینکه حجم عضلات شما تحت تاثیر قرار گیرد. بهترین زمان مصرف مکمل پروتئین وی و تاثیر آن بر عضله سازی تقسیم این مکمل در دوز مشخصی که کارشناس ورزش مشخص کرده به وعده های پیش از تمرین یعنی نیم ساعت قبل از ورزش و پس از تمرین یعنی 45 دقیقه تا 2 ساعت بعد از تمرین و مصرف میزان مشخص در روزهای استراحت و ریکاوری است. این نکته مهم است که برای تمرین بهتر و پر قدرت حتما قبل ورزش این مکمل مصرف گردد و برای حجیم تر شدن عضلات و عضله بدون چربی نیز مصرف آن پس از تمرینات ضروری است. همچنین اهمیت به مصرف یک وعده پروتئین وی در روزهای استراحت نیز بسیار مهم است.

پروتئین وی چگونه موجب تقویت عضلات می شود؟

این مکمل سرشار از آمینواسید خصوصاً لوسین است که در بین سایر آمینواسید ها رشد آنابولیک را به شدت افزایش می دهد. به همین دلیل برای جلوگیری از تحلیل عضلات وابسته به سن و کهولت، همچنین برای تقویت قدرت ورزشی و داشتن ظاهری بهتر و عضلانی مؤثر است. پروتئین وی قادر است ۲۵ تا ۵۰ گرم پروتئین روزانه مورد نیاز ورزشکاران را تامین و رفع کند. این پروتئین با طعم ‌های مختلف در بازار موجود است و با افزودن به آب، آب میوه و شیر و ماست پرطرفدارترین مکمل ورزشی در بین ورزشکاران برای عضله سازی است. پروتئین وی با تحریک ترشح هورمون‌های آنابولیک مانند انسولین باعث افزایش رشد عضلات می‌ شود.

پروتئین وی چگونه موجب تقویت عضلات می شود؟

با توجه به این نکته یعنی طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن این مکمل سوخت عضلات را تأمین کرده و باعث افزایش قدرت و استقامت ورزشکاران می ‌شود  ورزشکاران در رژیم ورزشی خودشان از پروتئین وی استفاده می‌کنند تا عملکرد ورزشی خود را افزایش داده و توده عضلانی خالص خود را تقویت کنند. هنگامی‌که بدن در معرض فشارهای فیزیکی مانند ورزش قرار می ‌گیرد بافت ماهیچه ‌ها به صورت طبیعی تخریب و ترمیم می‌ شوند. پروتئین وی به افزایش سرعت بازسازی بافت‌ های عضلانی کمک کرده و ترمیم عضلات را به درستی حفظ می کند. این مکمل تولید آمینو اسید را افزایش داده و به فرآیند ساخت و ترمیم عضلات کمک می‌ کند.

با مصرف پروتئین وی تجزیه چربی‌ ها برای تولید انرژی بیشتر افزایش‌ پیدا می کند و آسیب‌ها ورزشی که ممکن است در اثر تمرینات ایجاد شود کاهش پیدا می کند. این مکمل با داشتن محتوای بالای پروتئین و آمینواسید برای بدن‌سازی بسیار مفید است و به‌سرعت باعث افزایش توده عضلانی می شود. پروتئین وی با اثر بر هورمون‌ های رشد و مؤثر، به عضله سازی بدن کمک کرده و آن را در حالت تعادل مثبت نیتروژنی و آنابولیک قرار داده و به بازسازی و ریکاوری نیز کمک می‌ کند. این مکمل حاوی سطح بالایی از لوسین است که نقش مهمی در سنتز پروتئین‌ عضلانی دارد. لوسین یکی از ۳ آمینواسید شاخداری است که در این پروتئین موجود است و به ساخت توده و حجم عضلانی کمک خواهد کرد.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید