ویتامین ها و مکمل ها

بهترین زمان مصرف پروتئین وی در ورزشکاران چه زمانی است؟

بهترین زمان مصرف پروتئین وی

اهمیت زمان مصرف مکمل های ورزشی در واقع در تاثیر گذاری آن بسیار مهم است. اینکه ورزشکار طی یک دیسیپلین زمانی به بدن این مکمل را برساند جزعی از راه و روش درست استفاده کردن از آن است. بدن برای پردازش هر ماده سازنده در خود به یک مدت زمانی نیازمند است برای مثال برای استفاده از مولتی ویتامین ها هم باید یک زمانی را در نظر داشت چرا که بدن باید بتواند ماده وارد شده در سلول ها را شناسایی و تجزیه کرده و به اندام ها برساند. بهترین زمان مصرف پروتئین وی همیشه برای افراد مجهول است اینکه در واقع چه زمانی از مکمل ها استفاده کنیم بهتر است؟

یا چه زمانی بدن بهتر این مواد را تجزیه می کند؟ با استفاده مکمل های غذایی و ورزش در هر ساعتی از روز معمولا اتفاق بدی را به همراه ندارد اما تاثیر گذاری آن ممکن است کم شود. چرا که برخی از مکمل ها در شرایط خاص بهتر جذب می شوند. در رابطه با مکمل های پروتئینی با دانستن بهترین زمان مصرف دیگر نیازی نیست مواقعی که بدن شما نیاز به این مکمل ندارد از آن استفاده کرده و آن را حدر کنید با مطالعه این مطلب در خصوص بهترین زمان مصرف پروتئین وی در وبلاگ داروخانه آنلاین دارو بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

آشنایی با مکمل پروتئین وی

برای شما هم پیش آمده است که ظرف ماست داخل یخچال را که باز می کنید در آب شناور باشد؟ این آب همان پروتئین وی است. در۱۰۰ گرم آب ماست حاوی 35 کالری، 2 گرم کربوهیدرات، 2 گرم پروتئین و مقدار اندکی چربی و لاکتوز است.

آشنایی با مکمل پروتئین وی

مقدار قابل توجهی کلسیم، اسید‌لاکتیک و ویتامین‌های خانواده B مثل B2 و B6 را داراست. پروتئین ها در باز سازی سلولی بدن و تامین انرژی نقش بسزایی دارند. این ماده هم کم کالری است و هم چربی کمی دارد و سریع جذب می شود همچنین دارای ویتامین و مواد معدنی بسیار است. پس در کاهش وزن نیز می تواند  موثر باشد. این پروتئین حاوی تمام ۹ اسید آمینه ضروری برای بدن و سرشار از پتاسیم و کلسیم است. از همین رو پزشکان همواره توصیه می‌کنند که آب روی ماست را دور نریزید و آن را با ماست ترکیب کرده و میل کنید.

آب ماست موجب تقویت ماهیچه‌ها در ورزشکاران می‌شود و متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. مصرف آب ماست بعد از ورزش موجب بازسازی سریع نمک در بدن می‌شود و به تعادل مایعات سدیم در بدن نیز کمک زیادی می‌کند. پس طبیعی است پس از اینکه خواص چشمگیر این مایع کشف شد از آن در پروتئین های ورزشی استفاده شود و پروتئین وی هم یکی از همان هاست. آب ماست در چرخه تولید پروتئین وی دچار تغییرات بسیاری می شود و در نهایت به یک مکمل ورزشی تبدیل می شود تا ورزشکاران از آن استفاده کنند این مکمل ها می توانند درون شیک های ورزشی یا پروتئین بار ها ریخته شده و میل شود از این جهت همراه با مواد فوق العاده مغذی به یک مکمل پروتئینی قوی تبدیل می شوند.

پس در یک خلاصه گویی در این قسمت می توان مکمل پروتئین وی را مشتق از لبنیات دانست که از این محصولات فراوری شده است. در هر صورت استفاده از آب ماست یا پنیر دلپذیر نیست و همه افراد از مصرف و نوشیدن آن لذت نمی برند بنابراین طعم دهنده های بی ضرر مثل: وانیل،شکلات یا توت فرنگی را به آن اضافه می کنند و یک محصول خوش طعم را در دسترس ورزشکاران قرار می دهند. پروتئین یک درشت مغذی است که بدن انسان برای رشد عضلانی فاقد چربی و بازیابی بافت ماهیچه ها بعد از تمرین و تقویت سیستم ایمنی و سلامتی عمومی به آن نیاز دارد.

این موضوع برای ورزشکاران بیش از هر موضوعی مهم است چرا که این ماده به رشد عضلانی، کنترل قند و انرژی بخشی نیز کمک می کند. مکمل های پروتئینی از تنوع و انواع مختلفی برخوردارند. اما مهم ترین این مکمل ها پروتئین وی و کازئین یا همان پروتئین لبنیات است. علت محبوبیت این دو مکمل هم به سنتز پروتئینی و هضم آسان آن برمی‌گردد. پروتئین وی در مدت زمان کوتاهی جذب بدن می شود و عضلات برای بازیابی خود و حجم گیری از آن استفاده می کنند. ارزش بیولوژیکی پروتئین وی نیز در تحقیقات درصد بالایی را از آن خود کرده است.

ارزش بیولوژیکی یک معیار سنجش است که با توجه به فواید سودمندی و نحوه جذب یک پروتئین در توده بدنی اندازه گیری می شود. این معیار با حروف اختصاری BV مشخص می شوند. هرچقدر عدد بالاتری داشته باشد از ارزش پروتئینی بالاتری برخوردار است. تا مدتهای مدید سفیده تخم مرغ بیشترین سطح پروتئین یعنی  BVرا در مواد غذایی داشت  که عدد 100 را برای ارزش آن مد نظر داشتند اما با تولید مکمل پروتئین وی، با BV 170 توجه بسیاری از ورزشکاران حوزه بدنسازی را به خود جلب کرد و در مدت زمان بسیار کوتاهی یکی از بهترین های بازار ورزش شد.

نکات مهم درباره پروتئین وی

پروتئین وی در بدن خیلی سریع بعد از مصرف به آمینو اسیدهای ضروری و غیر ضروری تجزیه می شود. این پروتئین فاقد چربی و با کلسترول پایین تهیه شده است تا برای کسانی که بیماری کلسترول و مشکل عروق دارند هم مفید باشد. پروتئین وی مقادیر بالایی کلسیم را داراست چون از لبنیات فرآوری شده است اما نکته مهم این است که بدون لاکتوز تولید می شود و برای کسانی که حساسیت به این ماده دارند مشکلی به وجود نمی آورد.

نکات مهم درباره پروتئین وی

فواید مکمل پروتئین وی

مکمل پروتئین وی از شناخته شده ترین مکمل هایی است که ارزش غذایی بالایی دارد که دارای آمینو اسیدهای ضروری و ترکیبات مفید دیگر است، هم برای ورزشکاران مفید است و هم بر سایر جنبه های سلامتی تاثیر می گذارد مثل: ارتقا بخشی به تمرینات مقاومتی و کاهش وزن سالم، کاهش حس گرسنگی کاذب.

عضله سازی

این پروتئین یکی از بهترینهاست برای کسانی که ورزشهای قدرتی و مقاومتی انجام می دهند. با دقت بر بهترین زمان مصرف پروتئین وی با استفاده از این مکمل می توان بر جرم و حجم عضلانی اضافه نمود. افراد لاغری که در ورزش از پروتئین وی استفاده می کنن در مقایسه با دیگر افرادی که مصرف نمی کنند 5 درصد حجم عضلانی بیشتر را تجربه کرده اند.

کاهش وزن سالم

 این ماده علاوه بر فواید دیگر از فایده لاغری نیز برخوردار است. پروتئین وی بیشترین مواد مفید و ضروری بدن را در برابر چربی و کربوهیدرات دارد با توجه به بهترین زمان مصرف پروتئین وی که کمک به افزایش متابولیسم بدن و موجب کاهش وزن در طولانی مدت هم می کند. این کاهش وزن از نوع سالم است.

کاهش گرسنگی کاذب

با رعایت درست استفاده کردن و بهترین زمان مصرف پروتئین وی می توان از اشتهای بیش از حد و کاذب کاست. این مکمل از سویا و کازئین هم بیشتر موجب سیری طولانی مدت می شود آن هم به دلیل وجود پروتئین بالایی است که در آن موجود است.

مفید برای فشار خون بالا و بیماری های قلبی

با توجه به پژوهش های صورت گرفته بر روی ویتامین وی این ماده باعث کاهش چشمگیر فشار خون بالا می شود همچنین ریسک سکته و ابتلا به بیماری های قلبی را نیز کم می کند.

افزایش سطح پروتئین و آمینو اسید در بدن

با توجه به اینکه پروتئین در ساخت بسیاری از ارگان های بدن و عملکرد آنها نقش پر رنگی را دارد نظیر تاندون ها، پوست و ملوکول های بدن. پروتئین مانند ملوکولهای تسبیح در کنار هم قرار می گیرد که توسط آمینو اسید ها تشکیل می شوند برخی از این آمینو اسید ها توسط بدن ساخته می شود و برخی دیگر را باید از طریق خوراکی دریافت و جذب کرد. با افزایش سطح پروتئین در بدن حجم عضلانی بیشتر می شود.

چه زمانی مکمل پروتئین را مصرف کنیم؟

بررسی بهترین زمان مصرف پروتئین وی بستگی به این دارد که آن را برای چه هدفی مصرف می کنیم؟ مضاعف بر این موضوع سطح سلامتی بدن نیز باید مد نظر قرار گیرد. مصرف یک وعده درست و در زمان مشخص از مکمل پروتئین باعث می شود تا هم احساس سیری کنید و هم وزنتان کم تر شود.

ورزشکاران از پروتئین برای عضله سازی استفاده می کنند باید بدانید ورزش به تنهایی قادر نیست آن حجم مد نظر از عضله سازی را برای ورزشکاران داشته باشد بنابراین مهم است تا بدانید اصول استفاده از این مواد چه زمانی و در چه موقعی صحیح است. بسیاری از افراد فعال در زمینه بدنسازی توصیه می کنند تا پروتئین های ورزشی را بین 15 تا 60 دقیقه پس از انجام تمرینات ورزشی مصرف کنید.

این زمان با نام «دریچه آنابولیک» شناخته می شود. به این منظور بهترین زمان مصرف پروتئین وی و دریافت و جذب آن مورد نیاز بدن ورزشکاران محسوب می شود. اما طی پژوهش های صورت گرفته در این زمینه متوجه شده اند که این بازه زمانی حتی می تواند بیشتر هم باشد بنابراین این زمان را تا دو ساعت بعداز تمرینات برای مصرف پروتئین مناسب می دانند. اهمیت دادن به حفظ کردن بافت عضلانی یکی از پر رنگ ترین نکات برای یک ورزشکار است.

پس از 30 سالگی همه افراد بدون هیچ استثنا 3-8 درصد از بافت عضلانی بدن خود را از دست می دهند. علاوه بر مصرف مکمل های پروتئین خوب است میزان پروتئین مصرفی را از مواد غذایی به وعده های کوچک در طی روز تقسیم کنید. پروتئین یک ماده ضروری و همه کاره در بدن است با در نظر گرفتن بهترین حالت برای مصرف آن هم می توانید به کاهش وزن خود کمک کنید و هم بافت عضلانی خود را بهبود ببخشید.

یکی از نکات مهم هم شاید این است که استفاده از مکمل های پروتئین مثل پروتئین وی در از دست رفتن بافت عضلانی یا توده ماهیچه ای بسیار موثر و مفید است. مصرف پروتئین قبل از وعده های غذایی می تواند اشتهای بیش از حد را سرکوب کند و در نتیجه میل به غذای بیشتر از بین می رود از این رو کاهش وزن به مرور زمان صورت می گیرد.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن

برای کاهش وزن اصولی باید این نکته را در نظر داشت که در زمان بیشتر و طلانی تری باید لاغری رخ بدهد تا بدن دچار آسیب نشود و بافت های ماهیچه و عضلانی تحلیل نروند. چرا که وزن کم کردن با سرعت بالا سبب تحلیل رفتن بافت ماهیچه ای می شود و این اصلا نکته خوبی نیست ضمن اینکه کاهش وزن سرعتی باعث دفع پروتئین از بدن می شود و این مورد برای سلامت عضلات و هم برای سلامت عمومی بدن خطر ساز است بنابراین یک نکته مهم و روشن وجود دارد آن هم اینکه کاهش وزن اصولی یعنی کم شدن وزن در یک بازه زمانی طولانی.

ورزش کردن به کاهش وزن کمک شایانی می کند اینکه مقداری از کالری مصرفی روزانه را با ورزش کردن از دست بدهید راه حلی کارساز و اصولی است و اما ورزش به تنهایی شاید کافی نباشد در کنار ورزش روزانه و مرتب میزان کالری مصرفی یعنی کالری ورودی بدن نیز باید کنترل شده باشد. به خاطر داشته باشید کاهش وزن نباید کوچک شدن عضلات را حاصل کند. کوچک شدن و ضعیف شدن عضلات می تواند مشکلات حرکتی و مهمی مثل آرتروز را موجب شود.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن درست قبل از تمرینات ورزشی است. مصرف پروتئین وی کافی به شما احساس سیری طولانی مدتی را می دهد با اینکه مواد غذایی زیادی را مصرف نمی کنید اما انرژی کافی برای انجام تمرینات را هم خواهید داشت پس چربی های اضافی از دست می رود اما به کمک ورزش کردن عضلات قوی و حجیم تر می شوند. مصرف پروتئین وی قبل از ورزش باعث می شود در طول روز کمتر سراغ خوراکی های نا سالم و فرآوری شده بروید که هم سلامتی بدن را به خطر می اندازند و هم باعث به وجود آمدن توده های چربی در بدن می شود.

این را فراموش نکنید که کاهش وزن نیاز به برنامه ریزی اصولی و طولانی مدت دارد و بهتر است در این زمینه حتما از کارشناس ورزش و تغذیه کمک بگیرید. شاید یکی از مزیت های ورزش اصولی و تغزیه سالم در کنار هم به شما کمک می کند مدت زمان طولانی تری را به برنامه خود پایبند بمانید و احتمالا این مهم ترین نکته در این زمینه است. رژیم های غیر اصولی و ورزش های سنگین و بیش از اندازه احتمال دلزدگی را در شما بیشتر خواهد کرد. بنابراین مهم است در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب پروتئین وی را قبل از تمرینات خود مصرف کنید تا هم کاهش وزن بهتری را تجربه کنید و هم حجم عضلات خود را از دست ندهید.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای افزایش وزن

در این متن از داروخانه آنلاین دارو این نکته را یادآور می شویم که پروتئین وی به تنهایی نمی تواند خیلی چاق کننده باشد و یا افزایش وزن خیلی چشم گیری را برای شما به همرا داشته باشد، اما می توان از پروتئین وی در اکثر نوشیدنی هایی که در خانه تهیه می کنید کمک بگیرید که باعث افزایش وزن شما شود. برای مثال شیک بادام زمینی و کاکائو می تواند گزینه خوبی باشد.

اما این نوشیدنی نمی توان وعده غذایی شما باشد به یاد داشته باشید که این میان وعده محسوب می شود و باید حتما وعده های غذایی خود را حفظ کنید. خوردن یک میان وعده پرکالری همراه با پروتئین وی یعنی مابین نهار یا شام می تواند به افزایش وزن کمک کند. دانستن این نکته مهم است که پروتئین وی به تنهایی نمی تواند انرژی بدنی شما را برای چاق شدن فراهم کند بنابراین بهتر است به رژیم غذایی خود دقت کنید تا کالری مصرفی بالاتری را در کنار مصرف مکمل پروتئین دریافت کنید اما این کالری نباید غیر سالم باشد.

از مزیت های استفاده پروتئین وی در زمان افزایش وزن باید اشاره کنیم که توده عضلانی را بیشتر کرده و از چربی های بیش از حد که ممکن است سلامتی بدن شمارا با خطر مواجه کند جلوگیری می کند. سعی کنید قبل و بعد ورزش هم از پروتئین و کربوهیدرات ها استفاده کنید.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای عضله سازی

اگر هدفمند به دنبال عضله سازی هستید باید بهترین زمان مصرف پروتئین وی را مد نظر داشته باشید. برای عضله سازی بهتر است 20 تا 50 گرم پروتئین وی را بعد از تمرینات ورزشی خود مصرف کنید. این مکمل سرشار از 9 آمینو اسید ضروری است که می تواند مواد مغذی جهت عضله سازی را برای یک ورزشکار فراهم کند علاوه بر آن بر ترمیم عضلات بعد از ورزش کمک بسیاری می کند.

متناسب با میزان تمرینات مقدار مصرف پروتئین وی هم متفاوت است برای مثال: اگر یک فعالیت متوسط( سه روز تمرین یا کمتر در هفته) را دارید 20 تا 25 گرم پروتئین وی افزایش توده عضلانی بدون چربی را برای شما به همراه خواهد داشت و یا اگر فعالیت ورزشی بالا( چهار روز تمرین یا بیشتر را درهفته) دارید 24 تا 50 گرم پروتئین وی سبب به حداکثر رساندن عضلات و ترمیم بافت ماهیچه ای می شود. برای زمان مصرف هم می توانید 15 تا 60 دقیقه پس از تمرین را مورد نظر خود قرار دهید.

چرا ورزشکاران به پروتئین بیشتری نیاز دارند؟

همانطور که می دانید پروتئین یک اصل مهم در شکل گیری عضلات و ماهیچه های اسکلتی بدن است. دور از ذهن نیست وقتی ساز و کار ورزشکاران با اندام های حرکتی بدنشان است این موضوع اهمیت دارد تا ماهیچه های قوی و عضلات حجیم داشته باشند. پروتئین دقیقا برای ورزشکاران یک ماده ضروری و حیاتی است. مصرف مقدار کافی پروتئین سبب حفظ بافت عضلانی می شود و همچنین اجازه نمی دهد تا عضلات شما با تحلیل رفتگی رو به رو شوند.

مصرف پروتئین برای همه افراد لازم است از کودکان گرفته که برای رشد کردن به پروتئین نیاز دارند تا جوانان و زنان باردار حتی افراد سالخورده. اما برای ورزشکاران بسیار نقش پر رنگی را داراست. هنگام ورزش و تمرینات قدرتی ماهیچه های بدن درچار آسیب های ریز در بافتشان می شوند وقتی پروتئین مصرف می شود بدن ورزشکار این پروتئین را دریافت و تجزیه می کند و به کمک اسیدهای آمینه آسیب های عضلانی را بر طرف می کند و به مرور زمان ترمیم این بافتها سبب قدرتمند شدم عضلات و حجیم شدن آنها می شود. یک رژیم غذایی حاوی اسید آمینه گوناگون می‌تواند  در به حداکثر رساندن سنتز پروتئین عضلات کارساز باشد.

نحوه مصرف پروتئین وی در صبح

قبل از این که به بهترین زمان مصرف پروتئین وی در صبح بپردازیم باید بدانیم چرا صبح برای مصرف بسیاری از مواد و بیشتر فعالیت ها مناسب است. بدن انسان صبح آمادگی بیشتری برای جذب مواد مغذی را دارد زیرا که پس از یک استراحت مفید بدن آمادگی دریافت، تجزیه و جذب بهتری از مواد را دارد. همچنین اولین وعده غذایی برای بدن مفید ترین وعده غذایی محسوب می گردد به همین جهت محققان اصرار دارند صبحانه یکی از بهترین و مهم ترین وعده های روزانه است. ضمن اینکه صبحانه بهترین زمان برای جذب پروتئین است.

نحوه مصرف پروتئین وی در صبح

یک صبحانه پروتئینی می تواند کمک کند تا یک روز پر انرژی و تمرینات ورزشی بهتری را داشته باشیم. نوشیدن یک شیک پروتئینی بلافاصله بعد از بیدار شدن، انتخاب فوق‌العاده‌ای خواهد بود. در کنار مصرف مکمل پروتئین وی می توانید از مواد سرشار از پروتئین مثل: تخم ‌مرغ، شیر، بادام زمینی و … استفاده کنید. جذب مواد ضروری بدن در هنگام صبح بسیار بالاست برای همین است که اکثر کارشناسان تغذیه و ورزش توصیه می کنند مکمل ها و مولتی ویتامین ها را در هنگام صبح دریافت کرده تا بدن بهترین عملکرد خود را در برابر این مواد داشته باشد.

معمولا پیشنهاد می شود بهترین زمان مصرف پروتئین وی را در برنامه های غذایی طوری تنظیم کنید تا بتوانید هنگام صبح از فواید جذب مکل ها بهره ببرید. از آنجایی که مقدار گلیکوژن (نوعی مخزن انرژی) در طول شب کم می‌شود، بدن برای تقویت فرآیندهای متابولیک به ذخایر اسید آمینه روی می‌آورد و عضله را در حالت کاتابولیک (تجزیه) قرار می‌دهد. پروتئین وی یک پروتئین سریع هضم است که مصرف آن در صبح به سرعت آمینو اسیدها را به ماهیچه‌های شما می‌رساند و با تجزیه عضلات مقابله می‌کند

مصرف پروتئین وی قبل از خواب

برای افرادی که دغدغه افزایش عضلات در طول دوران بدنسازی را دارند یا متخصص در این امور هستند مهم است که در طول روز عضلات بدون پروتئین نمانند چرا که در صورت تحلیل رفتن مخازن انرژی ماهیچه ها عمل عضله سازی بیشتر به تعویق خواهند افتاد.

بنابراین اکثر پژوهشگران حوزه تغذیه ورزشی توصیه می کنند بهترین زمان مصرف پروتئین وی می تواند قبل از خواب باشد چرا که بدن در زمان خواب و استراحت تا ساعتها بدون غذا و مواد ضروری خواهد ماند و با مصرف پروتئین وی قبل از خواب بدن فرصت دارد تا به آرامی مواد ضروری مناسب ماهیچه ها را به سلول های ماهیچه ای منتقل کند. از فواید مصرف شیک های پروتئین وی قبل خواب، اهمیت دادن به ریکاوری یا باز یابی عضله خواهد بود پس هم می تواند بدن را از پروتئین شارژ نگهداشت و هم عمل ریکاوری سریعتر اتفاق خواهد افتاد.

نحوه مصرف پروتئین وی پیش از تمرینات ورزشی

مصرف پروتئین وی پیش از تمرین برای ایجاد تعادل بهتر نیتروژن در بدن ضروری است که به تحریک سنتز پروتئین و افزایش بافت عضلانی کمک بسیاری می‌کند. تحقیقات نشان داده است که  بهترین زمان مصرف پروتئین وی بلافاصله قبل از تمرین قدرتی است، چون سنتز پروتئین بیشتر می شود. برای همین توصیه می شود مصرف ۲۵-۳۵ گرم پروتئین وی را به عنوان پایه نوشیدنی قبل از تمرین خود قرار دهید.

اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید و به‌طور منظم ورزش قدرتی انجام می‌دهید، بدن شما به پروتئین و کربوهیدارت بیشتری احتیاج خواهد داشت. قبل از تمرین هم یک لیوان نوشیدنی پروتئین به ‌همراه آب به شما کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشید. پودر پروتئین وی انتخاب خوبی برای این افراد به ‌نظر می‌رسد.

نحوه مصرف پروتئین وی بعد از تمرینات ورزشی

یکی دیگر از بهترین زمان مصرف پروتئین وی بعد از تمرینات ورزشی است. زیرا که بعد از ورزش بدن میل به پردازش روی نقاط کار شده با حرکات ورزشی را دارد. وقتی در طی ورزش به قسمتی از عضلات فشار حرکتی وارد می شود بدن طبیعتا در زمانی بعد از آن برای ترمیم بافت ها به عضلات رسیدگی می کند در این هنگام از پروتئین ذخیره شده یا مصرفی موجود کمک گرفته و عضلات را ریکاوری می کند ضمن این بازیابی، عضله سازی و حجم ماهیچه ای نیز اتفاق می افتد. بهتر است بعد از تمرینات ورزشی تا 45 دقیقه مکمل پروتئین وی را مصرف کرده باشید.

نحوه مصرف پروتئین وی بعد از تمرینات ورزشی

مصرف پروتئین وی در روزهای غیر تمرین و استراحت

استراحت بدن بین تمرینات بسیار ضروری است. بهترین زمان مصرف پروتئین وی در این محدوده هم به عملکرد ریکاوری عضلات بسیار کمک می کند و اجازه نمی دهد تا عضلات از مخازن پروتئینی خالی بمانند.

چرا پروتئین وی جز بهترین مکمل های مورد نیاز بدن انسان است؟

همانطور که اشاره شد پروتئین وی برای ورزشکاران و افرادی که میل به عضله سازی دارند مفید است این ماده مجموعه ای از بهترین مواد برای تولید بافت عضلانی است. در این راستا محققان به واسطه تولید کنندگان این مکمل مهم و ضروری را برای ورزشکاران و افرادی که نیاز به دریافت پروتئین وی از طریق مکمل را دارند تولید و عرضه کرده اند.

آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید