ویتامین ها و مکمل ها

بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد

KEd8VGmq9ZcKMbHTjuALWikwE74AA==

عامل اصلی تعیین کننده قد ساختار ژنتیکی افراد است. وجود افراد قد بلند در خانواده یعنی مادر و پدر بیشتر از سایر عوامل موثر است. عوامل خارجی مانند تغذیه و ورزش نقش کمتری دارند اما در هر صورت بی تاثیر نیستند. متاسفانه شما نمی توانید ساختار ژنتیکی خود را تغییر داده و دگرگون کنید. با این اوصاف برخی از عوامل می تواند رشد قد شما را در دوران نوجوانی به حداکثر برساند. همچنین در بزرگسالی استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم به شما کمک می کند قد بلندتر به نظر برسید و یا با کمک گرفتن از برخی مکمل های خوراکی و دارویی در سن رشد این مواد سبب شوند تا سرعت رشد استخوانهای افراد بیشتر شود.

عوامل موثر در تعیین قد افراد

افزایش قد افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد که به انواع طیف آن می پردازیم.

 • ژنتیک
 • جنسیت
 • بیماری های خاص
 • تغذیه
 • ورزش

ژنتیک تاثیر بیشتری درافزایش قد افراد دارد. بزرگترین عامل در تعیین تیپ بدنی افراد می تواند وراثت باشد. اگر پدر و مادر فردی قد بلند هستند پس احتمال اینکه آن فرد نیز قد بلند باشد خیلی زیاد است. همچنین اگر والدین فرد قد کوتاه باشند احتمال اینکه فرد نیز کوتاه قد شود بسیار زیاد است. جنسیت یکی دیگر از عوامل بیولوژیکی است که در تعیین قد افراد نقش دارد.

عوامل موثر در تعیین قد افراد

به صورت کلی در زنان پتانسیل قد کمتری نسبت به مردان دیده می شود. با تمام این توضیحات اما در افرادی که در سن رشد هستند مکمل های غذایی نظیر ال آرژنین نیز بر رشد سریعتر قد تاثیر گذار است در این متن با ساختار این ماده و تاثیر آن بر افزایش قد خواهیم پرداخت همچنین بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد را بررسی خواهیم کرد در این مطلب از داروخانه آنلاین دارو با ما همراه باشید.

ال آرژنین چیست؟

آرژنین یکی از آمینواسیدهای مهم برای بدن است که بدن همه ما برای ساخت پروتئین به آن نیازمند است. مقداری از این آمینواسید تقریباً در همه غذاهای حاوی پروتئینی که در طول روز میل می‌کنیم یافت می ‌شود. حتی بی خاصیت ترین خوراکی ها بازهم در طول روز مقداری ال آرژنین به بدن می رسانند. در واقع کارکرد ال آرژنین گشاد کردن رگ های خونی است و خون را در رگ‌ها به جریان می ‌اندازد. به همین خاطر است که نه ‌تنها بدنسازان بلکه بیماران قلبی‌ عروقی و افرادی‌ هم که مشکل نعوظ دارند هم سراغ آن می‌ آیند. علاوه بر آن در رژیم غذایی برخی افراد که ی خواهند قد بلندتری داشته باشند جای دارد در بخش بعدی بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد را بررسی خواهیم کرد.

برای افراد مسنی که تحرک کمی دارند استفاده از این قرص می تواند خطرناک باشد یا حتی کسانی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند و به دلیل تداخلات دارویی قادر نیستند از مکمل یا قرص آن استفاده کنند توصیه می کنیم حتما از منابع خوراکی برای افزایش میزان آن استفاده کنند. پروتئین بهترین منبع برای تامین ال آرژنین است. پروتئین های گوشتی دارای آمینواسیدهای بیشتری هستند ولی از پروتئین های گیاهی مانند سویا یا حبوبات هم می توان بهره برد. برخی مواد و محصولات غذایی هم مانند مغزها از میزان ال آرژنین کمی نیز برخوردارند.مهم‌ترین موادی که دارای این ماده هستند به ترتیب:

 • گوشت گاو، گوساله، مرغ و ماهی
 • حبوبات( عدس،نخود)، بادام زمینی، دانه های مغذی
 • ذرت، جو دوسر، گندم سیاه، فندق و گردو

مکمل‌ های بدنسازی و ورزشی زیادی در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها قابل خرید و مصرف است. پروتئین وی، کراتین، کافئین، گلوتامین و ال آرژنین بخشی از معروف‌ترین این مکمل‌‌ها هستند. اما مقاله‌ی حاضر از وبلاگ داروخانه آنلاین دارو، به ال آرژنین خواهد پرداخت.

دانستن این که ال آرژنین چیست، چه کاربردی دارد، موارد مصرف و عوارض احتمالی آن چیست و پاسخ سؤالات بسیار دیگر درباره‌ی این مکمل، پیش از شروع مصرف آن ضروری است.

بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای افزایش قد

از ویژگی و علت‌ هایی که افراد به سمت مصرف این دارو جذب می‌ شوند تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد است. این ماده با عمل بر غده‌ی هیپوفیز می‌تواند بر هورمون رشد اثر گذاشته که این امر باعث رشد قسمت نرم استخوان ( غضروف ها ) می‌شود و به مرور زمان با جذب کلسیم و ویتامین D این بافت نرم تبدیل به استخوان شده که سبب افزایش قد می‌شود.

بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای افزایش قد

بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد در سن رشد است که در مردان تا 22 سالگی ادامه دارد و در خانم ها تا 18 سالگی، با به بلوغ رسیدن افراد روند افزایش قد در آنها متوقف خواهد شد. در این سنین صفحات استخوانی به طور کامل تشکیل نشده اند و میتوان با استفاده از مکمل‌های مناسب و حتی ورزش شاهد قد بلندتر باشیم. قرص‌های ال آرژنین در دو دوز 500 و 1000 گرمی موجود هستند که با توجه به تجویز پزشک باید مورد استفاده قرار گیرند.

با توجه به سن و جنسیت، دوز توصیه شده متخصصان بین 4 تا 10 گرم در طول روز خواهد بود. مکمل هایی از قبیل ویتامین D، C و کلسیم می توانند تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد را چند برابر کنند. داشتن تغذیه مناسب و مغذی در کنار مصرف مکمل‌های ال آرژنین سبب تاثیرات مثبت این دارو در فرایند افزایش قد خواهد شد. مصرف این مکمل غده هیپوفیز را تحریک کرده و سبب می شود هورمون رشد ترشح شود این همان هرمونی است که برای ورزشکاران پیامدهای افزایش عضله را در پی دارد و در افرادی در سن رشد نیز سبب افزایش قد خواهد شد.

بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی کی است؟

محققان توصیه می‌کنند اگر قصد شروع مصرف مکمل ال آرژنین را دارید، از دوزهای کمتر از حداکثر دوز مجاز شروع کنید. به علاوه بهتر است برای آن که نتایج بهتری ببینید، دوز ال آرژنین مصرفی خود را به ۲ تا ۳ وعده تقسیم کنید. بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای این ۳ وعده به این ترتیب است؛ وعده‌ی اول صبح و همراه با صبحانه، وعده‌ی دوم حدوداً نیم ساعت پیش از آن که تمرین را شروع کنید و آخرین وعده پس از آن که تمرین را به پایان رساندید.

تاثیرات ال آرژنین بر عضله سازی

اگر کنجکاوید تا بدانید مهم‌ترین تاثیر آرژنین در بدنسازی چیست که مصرف آن را ضروری‌ می‌کند، باید به نقش این مکمل در عضله سازی اشاره کنیم. مکمل ال آرژنین‌ می‌تواند ترشح هورمون رشد در بدن را بیشتر می کند. این هورمون در افراد ورزشکار سبب رشد و به اصطلاح حجیم شدن ماهیچه‌ها‌ می‌شود. مصرف مکمل آرژنین در زمان استراحت‌ می‌تواند ترشح هورمون رشد را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد. یکی از دلایلی که برخی از افراد قرص ال آرژنین را برای رشد قد مصرف‌ می‌کنند، همین است. برای افزایش قد لازم است آرژنین در سن خاصی مصرف شود و برای این کار باید حتما با پزشک مشورت کنید.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای رشد

همانطور که گفته شد بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد بستگی به سن دارد این ماده بر روی غده هیپوفیز تاثیر گذاشته و هورمون رشد ترشح می کند. طریقه مصرف این مکمل  باتوجه به سن، قد و وزن بین 4 تا 10 گرم در روز همراه با وعده اصلی غذایی است. این مکمل باید زیر نظر پزشک متخصص تجویز گردد در برخی مواقع مصرف بی رویه این قر و یا بی اطلاع بودن ار نحوه مصرف آن پبامدهای بدی برای شخص خواهد داشت.

بهترین زمان افزایش قد چه سنی است؟

بعد از اینکه کودک رشد کرده و دوره بلوغ را به پایان رساند مرحله رشد به طور کامل متوقف خواهد شد. در این مرحله است که رشد پایان می یابد وفرد به قد مناسب در دوره بزرگسالی می رسد. سوالات متعددی درباره رشد قد وجود دارد. برخی افراد معتقدند که طناب زدن و بسکتبال در مقایسه با دیگر ورزش ها قادر هستند تا کودکان را قد بلندتر کنند. برخی براین باورند که کودکان به رشدشان ادامه می دهند تا زمانی که به سن 25 سالگی برسند. تاکنون هیچ مدرک علمی برای اثبات این باورها ارائه نشده است. رسانه های اجتماعی تبلیغات نادرستی مثل هورمون های رشد خوراکی، اسپری های بینی هورمون رشد، ویتامین ها و مواد مغذی و ماساژ دادن برای افزایش قد را منتشر می کنند. بسیاری از افراد قربانی این ادعاهای غیرواقعی شده اند.

بهترین زمان افزایش قد چه سنی است؟

تنها مکمل خوراکی که می تواند بر افزایش قد اندکی تاثیر بگذارد مکمل ال آرژنین است. مواد مغذی خوب، هورمون ها و انجام فعالیت بدنی متعادل رشد قد نهایی را به حداکثر می رساند. هیچ گونه شواهد علمی برای موثربودن داروهای غیر استاندارد هورمون رشد وجود ندارد. تنها هورمون رشد برای درمان کمبود هورمون رشد مصرف ال آرژنین است که لازم است توسط پزشک اطفال متخصص غدد تجویز شود. تزریق و یا خوردن قرص این هورمون رشد به کودک دچار کمبود هورمون رشد کمک می کند تا به قد طبیعی در دوره بزرگسالی برسد. پزشک اطفال مخصوصا پزشک متخصص غدد می تواند رشد طبیعی کودک را ارزشیابی کند.

اگر رشد کودک غیرطبیعی باشد یا با ژنتیک سازگاری نداشته باشد، آزمایش خون یا عکسبرداری از استخوان می تواند به شناسایی دلیل کوتاه قدی کودک کمک کند. آقایان تا پایان ۲۲ سالگی و خانم‌ها نهایتا تا پایان ۱۸ سالگی می‌توانند افزایش قد داشته باشند. زیرا عوامل هورمونی مخصوصا هورمون‌های جنسی زنانه و مردانه به ویژه در بلوغ زودرس باعث تکمیل شدن سریع صفحات استخوانی می‌ شود و این امر موجب توقف رشد و کوتاه قد شدن افراد خواهد شد. با این حال برای دخترها زیر 12 سالگی و برای پسرها زیر 14 سالگی بهترین زمان افزایش قد خواهد بود که زمان طلایی رشد هستند.بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد هم دقیقا در این زمان به خصوص و طلایی است.

ال آرژنین برای کودکان

در سال‌های ابتدایی عمر کودک تغذیه سالم و سرشار از مواد مغذی بر روند رشد قد او تاثیر گذار خواهد بود. البته ممکن است به دلایل متعددی تمام عناصر حیاتی به بدن فرد نرسد و یا به دلیل داشتن شرایط خاص مانند بیماری یا انجام ورزش‌های سنگین، نیاز فرد  به ال آرژنین بیشتر شود. شاید به‌عنوان یک پدر یا مادر نگران رشد قد کودک خود هستید. برای رسیدن به هدف خود باید تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین، آمینواسیدها و… را در رژیم غذایی کودک جای دهید. یک رژیم غذایی مناسب و سالم از سبزیجات و کربوهیدرات ها و مواد پروتئینی به رشد خوب قد کودک کمک می کند. ال آرژنین به‌عنوان یک آمینواسید در مرحله رشد کودک و همچنین سلامت جسمی هر انسان نقش موثری دارد.

این اسیدآمینه در ساختار بسیاری از پروتئین‌های بدن ما نقش داشته و فعالیت‌های گوناگونی را کنترل می‌کند. برای بهره بردن از نتیجه مصرف ال آرژنین بهتر است به بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد دقت کنید. ال آرژنین را محرک رشد قد کودکان ثابت کرده اند. این ماده این کار را از طریق تقویت اکسیژن مایع و پشتیبانی از فشارخون سالم انجام می‌دهد. همچنین کودک برای کاهش سطح آمونیاک در بدن باید به‌طور مرتب از طریق رژیم غذایی خود آرژنین مصرف کند. البته بهتر این است که کودک ال آرژنین را از رژیم غذایی خود دریافت کند. چراکه بدن عناصر موجود در مواد غذایی طبیعی را بهتر جذب خواهد کرد. از این طریق هم می شود از احتمال بروز عوارض ال آرژنین برای کودکان در امان ماند.

ال آرژنین برای کودکان

عوارض ال آرژنین برای کودکان

مقدار بالای اکسید نیتریک که می‌تواند توسط ال آرژنین ترشح شود برای بافت مغز سمی است. توجه داشته باشید که این مکمل می‌ تواند با داروهای ضد انعقاد خون، داروهای کاهنده دیابت، داروهای فشارخون و بیماری‌های قلبی تداخل داشته باشد. در صورت مصرف هر کدام از این داروها در کودکتان بهتر است قبل از مصرف آرژنین با پزشک مشورت کنید. به ‌طورکلی باید بدانید که در بزرگسالان هم مصرف ال آرژنین پس از سکته قلبی توصیه نمی‌شود.

با همه این ‌موارد توصیه می‌شود برای اجتناب از عوارض ال آرژنین برای کودکان بهتر است با پزشک اطفال مشورت کنید تا بتوانید نتیجه درست از مصرف این ماده و مکمل بدون هیچ عوارضی را میسر کنید. به علت گشاد شدن رگ های خونی ممکن است کودکان پس از مصرف ال آرژنین دچار افت فشار و بی حالی شوند و همچنین طعم تلخی در دهان حس کنند که نا خوشایند باشد در ادامه از شایع ترین عوارض قرص ال آرژنین در کودکان می توان:

 • شکم درد
 • تهوع و استفراغ
 • اسهال شدید
 • التهاب سیستم تنفسی
 • بروز بیماری آسم

اشاره کرد. با توجه به اهمیت میزان مصرف و عدم افراط در دوز مصرف این مکمل برای کودکان باید به بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد نیز دقت کرد تا کودک دچار عوارض وخیم و متداول ال آرژنین نگردد.

کودک و ال آرژنین در خوراکی

بهترین روش و ایمن ترین روش این است که مواد مورد نیاز کودکان را از مواد خوراکی تامین کرد. این نکته پس از در نظر گرفتن بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین  برای افزایش قد از اهمیت بسیاری برخوردار است. پس از آنکه از ماهیت این ماده اطلاع پیدا کردیم و دانستیم که بر رشد قد و ترشح هورمون رشد چه تاثیری می گذارد  بهتر است با انواع مواد غذایی حاوی ال آرژنین آشنا شویم.

سویا

سویا حاوی مقادیر زیادی ال آرژنین است  می توان از این ماده خوراکی مقوی در رژیم غذایی کودک استفاده کرد از پوره سویا در سالاد و یا سوپ می تواند برای راحت خوراندن به کودکان استفاده کرد. ضمن اینکه کودکان با سویای آجیلی میانه خوبی دارند و شاید بهتر باشد به عنوان خوراکی و میان وعده در برنامه غذایی آنها گنجاده شود. سویا حاوی مقادیر بالایی پتاسیم و منیزیم است که به عملکرد ال آرژنین در بدن کمک می کند.

گوشت مرغ

گوشت مرغ پخته یکی از منابع پروتئینی سالم است. سینه مرغ درصد بالایی آرژنین و پروتئین دارد. می توانید مرغ پخته را در سالادها یا به صورت پوره گوشتی و یا به تنهایی برای کودکان مزه دار کنید که به خوردن آن تشویق شوند. همچنین از گوشت مرغ می توانید در بسیاری از سوپ ها استفاده کنید که خوردن آن برای کودکان راحت تر است.

بادام زمینی

این دانه مغذی طرفداران بسیاری دارد. از این دانه چرب می توانید برای تهیه کره بادام زمینی استفاده کنید  بادام زمینی سرشار از ویتامین E  وB است. از کره بادام زمینی می تواند برای تهیه کوکی بادام زمینی و جو دوسر یا همراه با نان تست سبوس دار استفاده کنید یک روش ساده تر اینکه کره بادام زمینی همراه با شیر گرم در هنگاه صبحانه برای کودکان یک خوراکی خوش مزه و محبوب است.

لبنیات

علاوه بر اهمیت وجود ال آرژنین در محصولات لبنی مصرف شیر و ماست برای کودکان بسیار ضروری است دقت کنید که اگر کودک شما به لاکتوز حساس است باید از لبنیات غیر لاکتوز استفاده کنید. مخلوط میوه و ماست یه خوراکی مناسب و خوشمزه برای کودکان است با این روش هم از میوه بهره میبرند هم از لبنیات. ترکیب انبه و سیب و توت فرنگی یا موز می تواند یک ماست میوه ای خوشمزه را فراهم کند. همچنین مخلوط شیر با انواع مغزها یا میوه ها یک نوشیدنی مقوی و خو طعم است.

عدس

این نوع از حبوبات برای تامین ال آرژنین بدن بسیار مفید است. عدس سرشار از فیبر است. این ماده غذایی مفید را می توانید در سوپ یا پوره سیب زمینی که محبوب کودکان است استفاده کنید شاید اضافه کردن کمی کره و خامه به آن نیز نظر آنها جلب کند.

همانطور که گفتیم بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد چقدر تاثیر گذار است همچنین این ماده مهم در بسیاری از مواد غذایی مقوی وجود دارد علاوه بر اینها می توان ال آرژنین در اشکال قطره و سرم خوراکی را نیز به کودکان خوراند که باید حتما نیاز آن را برای بدن کودک پزشک متخصص اطفال تشخیص بدهد.

چه کسانی می توانند از مکمل ال آرژنین استفاده کنند؟

آرژنین در بدن به ماده شیمیایی به نام اکسید نیتریک تبدیل می شود. اکسید نیتریک رگهای خونی را باز می کند و جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. همچنین، این آمینو اسید ترشح هورمون رشد و انسولین را افزایش می دهد و این موضوع نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامتی دارند و رشد استخوان ها برای کودکان و رشد عضلات در بزرگسالان را به همراه دارد. پس از اینکه به بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد آگاه شدیم حالا باید بررسی کنیم چه کسانی می توانند از مکمل ال آرژنین استفاده کنند؟

 • کودکان زیر سن 12 سال برای افزایش قد
 • بدنسازان برای افزایش حجم عضلات و بهبود تمرینات ورزشی
 • افرادی که می خواهند کاهش وزن داشته باشند
 • افراد مسن
 • افرادی که دچار جراحت های سنگین شده اند یا عمل های جراحی را پشت سر گذاشته اند.

آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

هنوز این موضوع روشن نیست و ثابت نشده است که ال آرژنین سبب چاقی می شود حتی محققان می گویند مصرف ال آرژنین در سوخت و ساز بدن موثر بوده و به از بین رفتن چربی های بدن در افراد چاق کمک می کند. اما مصرف این مکمل در بدن می تواند بدون ورزش سبب ذخیره چربی در بدن شود.

آیا مصرف قرص ال آرژنین چاق کننده است؟

پس بهتر است برای مصرف این مکمل یا در سن رشد باشید یا ورزش های قدرتی را لحاظ کنید. ال آرژنین متابولیسم چربی را تحریک می‌کند. قرص ال آرژنین می‌تواند مورد استفاده افراد چاقی قرار بگیرد که تمایل به سوزاندن چربی و افزایش توده عضلانی دارند. مکمل ال آرژنین به بدن کمک می‌ کند تا از چربی‌های انباشته شده در بدن به عنوان منبع انرژی استفاده کند. چربی انباشته شده برای تولید انرژی و کمک به ساخت توده عضلانی سوزانده می ‌شود. بنابراین ال آرژنین متابولیسم بدن را افزایش داده و در کاهش توده چربی در بدن موثر است و چاق کننده نیست.

از فواید ال آرژنین چه می دانید؟

ال آرژنین فواید بسیاری برای بدن دارد از افراد مسن گرفته تا کودکان و ورزشکاران از این فواید بهره می برند برای بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد بهتر است از فواید این ماده در بدن اطلاع کسب کنید.

عضله سازی

ال آرژنین از اسید آمینه ها سرچشمه می گیرد. این ماده سبب عضله سازی بهتر در ورزشکاران می شود. به این صورت که سرعت گردش خون را در بدن افزایش داده و سبب حجیم تر شدن عضلات و ماهیچه ها می شود. با سرعت بالای گردش خون در بدن مواد مغذی سریعتر به ماهیچه ها می رسند و عمل ترمیم عضلات پس از ورزش به سرعت رخ می دهد. ال آرژنین متابولیسم چربی را افزایش می دهد و به بیشتر شدن توده عضلانی کمک می کند. همچنین با کمر شدن حجم چربی باید به تاثیر ال آرژنین در چربی سوزی نیز اشاره کرد.

ترشح هورمون رشد

در بسیاری از کودکان و نوجوانان ال آرژنین سبب ترشح بیشتر هورمون رشد شده و موجب می گردد تا وزن گیری بهتر و افزایش قد بیشتری داشته باشند. بهترین زمان مصرف قرص ال آرژنین برای افزایش قد توصیه می شود برای مصرف ال آرژنین برای کودکان حتما با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

سلامت قلب

ال آرژنین تولید اکسید نیتریک در بدن را افزایش می‌دهد. اکسید نیتریک با گشاد کردن رگ‌های خونی سبب بهبود گردش خون می ‌شود. در این صورت ممکن است فشار خون در بدن کاهش یابد و در حفظ سلامت قلب نیز موثر باشد. به همین دلیل به منظور درمان بیماری‌ های قلبی در بعضی از موارد با تجویز پزشک می‌توان از ال آرژنین استفاده نمود.

درمان اختلالات نعوظ

یکی دیگر از فواید ال آرژنین کمک به بهبود اختلال نعوظ در مردان است. ال آرژنین از این جهت ممکن است قوای جنسی مردان را افزایش دهد که با تولید اکسید نیتریک به گشاد شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند. وقتی جریان خون در آلت تناسلی بهبود یابد نعوظ با سهولت بیشتری انجام خواهد گرفت زیرا که بافت آلت تناسلی هم از ماهیچه است و این مکمل روی این بافت تاثیر چشمگیری دارد. معمولا اختلال نعوظ اگر خفیف یا متوسط باشد با استفاده از ال آرژنین قابل درمان است. در بسیاری از موارد نیز ال آرژنین را در کنار دیگر داروها یا مکمل‌ها تجویز می‌ کنند تا به رفع اختلال نعوظ کمک شود.

بهبود سریع زخم

ال آرژنین با تولید اکسید نیتریک جریان خون در قسمت زخم شده بدن را افزایش داده و اکسیژن رسانی بیشتری را در آن منطقه سبب می شود. در این صورت کلاژن‌ طبیعی در بدن بیشتر شده و التهاب ناشی از زخم‌ها نیز کاهش پیدا می کند. به این ترتیب شاهد روند بهبود سریع زخم‌ها خواهیم بود. حتی برای درمان سوختگی‌ها نیز می‌توان از ال آرژنین بهره گرفت.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

دیدگاهتان را بنویسید