ویتامین ها و مکمل ها

۴ تأثیر ال آرژنین در چربی سوزی

تأثیر ال آرژنین در چربی سوزی

بدنسازی و مکمل های بدنسازی یکی از داغ‌ترین بحث‌های محافل دوستانه و کاری شده‌اند. کیست که دلش نخواهد بدنی سالم‌تر داشته باشد اندام‌ش متناسب و خوش‌ترکیب نشود؟ در میان این مکمل های بدنسازی، ال آرژنین را می‌توان جزء صدرنشینان این مجلس به شمار آورد. برای آشنایی با ال آرژنین لازم نیست که حتماً یک ورزشکار حرفه‌ای یا یک مربی بدنسازی خبر باشید. حتی اگر برای یک دوره‌ی کوتاه هم در کلاس‌های بدنسازی باشگاه محله‌ی خود شرکت کرده باشید هم حتماً نام ال آرژنین به گوش‌تان خورده است.

تاثیر ال آرژنین در چربی سوزی و ساخت عضلات تازه بر کسی پوشیده نیست. در این مقاله از وبلاگ داروخانه آنلاین دارو به گوشه و کنار اتاق ال آرژنین نور خواهیم تاباند و به طور ویژه درباره‌ی تأثیر ال آرژنین در چربی سوزی با شما صحبت خواهیم کرد.

ال آرژنین چیست؟

دانستن این که ال آرژنین چیست، چه کاربردی دارد، موارد مصرف و عوارض احتمالی آن چیست و پاسخ سؤالات بسیار دیگر درباره‌ی این مکمل، پیش از شروع مصرف آن ضروری است.

ال آرژنین چیست؟

پیش از هر چیز باید با این ستاره‌ی دنیای ورزش و بدنسازی آشنا شویم و ویژگی‌هایش را بشناسیم تا بتوانیم تأثیر ال آرژنین در چربی سوزی را نیز بررسی کنیم.
ال آرژنین یک اسید آمینه است که به بدن در ساخت پروتئین کمک می‌کند. می‌توان ال آرژنین را به طور طبیعی از طریق خوراکی‌ها به دست آورد و در صورت کمبود یا نیاز بیشتر، آن را به شکل مکمل های غذایی نیز دریافت کرد. غذاهای غنی از ال آرژنین شامل پروتئین‌های گیاهی و حیوانی متنوع است.

نارگیل، تخم مرغ، کنجد، مغز تخمه‌ی آفتاب‌گردان، گوشت قرمز دامداغذیه شده با علف و سبزه، گوشت اندام‌های داخلی مانند کبد و کلیه‌ی گوسفند، بادام و سبزیجات دریایی مهم‌ترین غذاهای غنی از ال آرژنین هستند. ال آرژنین به دفع آمونیاک (یک محصول زائد) بدن کمک می‌کند و ترشح هورمون انسولین را تحریک می‌کند. علاوه بر این، بدن شما از آرژنین برای ساخت اکسید نیتریک (ترکیبی که رگ های خونی را باز می‌کند) بهره می‌گیرد. اگرچه برخی از مطالعات نشان می دهد که ال آرژنین ممکن است برای برخی از بیماری‌ها مفید باشد، تحقیقات دیگری نشان می‌دهد که ال آرژنین ممکن است اثرات مضری بر روی برخی افراد داشته باشد.

تأثیر ال آرژنین در چربی سوزی

وقتی صحبت از چربی سوزی به میان بیاید، همه به یاد کم کردن وزن می‌افتیم، اما این یک تصور غلط است. کم کردن وزن به معنی کم شدن از وزن ملی بدن شما است. این وزن ممکن است از مایعات بدن شما کم شده باشد، یا از ماهیچه‌های بدن شما و یا از چربی‌های اضافه ‌ی ذخیره شده در بدن‌تان. واضح است که دو مورد اول نه تنها مفید نیستند بلکه مضر و خطرآفرین نیز هستند. چربی‌ سوزی به فرآیندی گفته می‌شود که در آن بدن چربی‌های اضافی ذخیره شده در بدن را به انرژی تبدیل می‌کند. این فرآیند نسبت به کم کردن وزن تخصصی‌تر و سالم‌تر است.اما به چه طرقی می‌توانیم چربی‌های اضافه‌ای را که در بدن خود ذخیره کرده‌ایم و از آن‌ها جز بیماری و دردسر چیزی نصیب‌مان نمی‌شود، بسوزانیم؟

خوشبختانه با پیشرفت علم، دانش بشر درباره‌ی بدنش و فرایندهایی که در آن اتفاق می‌افتد نیز پیشرفت‌های بزرگی داشته است. برای شروع و ادامه یافتن فرآیند تبدیل چربی به انرژی و به عبارتی سوزاندن آن، ما به ترکیباتی شیمیایی نیازمندیم. ال آرژنین یکی از مهم‌ترین این ترکیب‌ها است. ما با مصرف کردن مکمل ال آرژنین هم‌زمان چربی‌های ذخیره شده و اصافه‌ی بدن‌ خود را به انرژی تبدیل می‌کنیم و به جای آن عضله می‌سازیم. مهم‌ترین مزیت عضلات اول این است که کمک می‌کند هر فعالیت بدنی برای شما آسان‌تر شود و دوم این که عضلات عکس چربی‌ها حتی در زمان استراحت نیز انرژی می‌سوزانند و در تناسب اندام شما نقش دارند.

مقدار مصرف ال آرژنین برای کاهش وزن

اگر مقاله‌های وبلاگ داروخانه آنلاین دارو را تا اینجا دنبال کرده باشید، می‌دانید که ما با ها بر روی اصالت و مرغوب بودن مکمل‌ های بدنسازی و مکمل های غذایی تأکید کرده‌ایم. اما در کنار این نکته بارها گفته‌ایم که هر مکمل ورزشی باکیفیتی هم اگر در زمان درست و به میزان کافی مصرف نشود، تأثیری که از آن انتظار داریم، نخواهد گذاشت.

مقدار مصرف ال آرژنین برای کاهش وزن

جالب است بدانید که دوز مصرف ال آرژنین در منابع علمی، کتاب‌ها و مقالات به طور کلی بین ۲ تا ۳۰ گرم ذکر شده است، که یک بازه‌ی بسیار بزرگ است. اما برای مقاصد معمول بدنسازی و کاهش وزن مصرف میزانی بین ۲ تا ۶ گرم ال آرژنین کافی است. با این حال توصیه نمی‌شود که در طول روز بیش از ۹ گرم ال آرژنین مصرف کنید. تاثیر ال آرژنین در چربی سوزی چربی‌های اضافی دور شکم نیز می‌تواند باشد.

اگر به تازگی می‌خواهید مصرف کردن ال آرژنین را شروع کنید، چند روز اول مصرف را با دوزی کمتر از دوز د نظر گرفته شده شروع کنید. همچنین چه در روزهای آغازین و چه در روزهای ادامه‌ی مصرف دوز ال آرژنین مصرفی خود را به ۳ وعده‌ی جداگانه تقسیم کنید. پیشنهاد ما برای این که بهترین نتایج را بگیرید این است که اولین وعده را همراه با صبحانه میل کنید، دومین وعده را حدود نیم ساعت قبل از شروع کردن تمرین و سومین وعده را پس از پایان آن مصرف کنید.

آیا ال آرژنین می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟

با توجه به آن چه در بخش قبل این مقاله گفتیم، پاسخ را می‌توان هم مثبت دانست و هم منفی. در واقع مصرف ال آرژنین به شما نه صرفاً در کاهش وزن، بلکه در یک فرآیند بسیار ارزشمندتر یعنی سوزاندن چربی کمک می‌کند. اما برای این که بتوان از این مزیت‌ها پس از مصرف ال آرژنین بهر گرفت رعایت چه نکاتی لازم و ضروری است؟

پیش از هرچیز ال آرژنین باید حداقل ۳ بار در روز مصرف شود: صبح و یک بار قبل و بعد از تمرین. لازم نیست دوز مصرف ال آرژنین خود را ۳ برابر کنید. بلکه کافی است همان دوز در نظر گرفته شده را که بین ۲ تا ۶ گرم است، تقسیم به ۳ کنید. مصرف کردن مکمل ال آرژنین قبل از شروع کردن تمرین برای افزایش جریان خون و در نتیجه افزایش انرژی مفید است. آن را با آب یا آب میوه مورد علاقه‌ی خود مخلوط کنید و بلافاصله مصرف کنید. ۲ تا ۵ گرم ال آرژنین را می‌توان با ۱۵۰ میلی لیتر آب یا آب میوه مخلوط کرد و این مخلوط باید بدون فوت وقت مصرف شود.

اگر بخواهید از مزایای مصرف مکمل ال آرژنین بهره‌مند شوید، باید آن را برای مدت طولانی و به طور مرتب مصرف کنید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که کاهش وزن بلافاصله رخ نمی دهد. به این ترتیب، برای گرفتن نتایج حداکثری باید به طور مداوم از مکمل ال آرژنین خود استفاده کنید.

اگرچه ال آرژنین مؤثر است، اما ممکن است به تنهایی بهترین نتایج را ایجاد نکند. بنابراین، ترکیب مکمل های ال آرژنین با تمرین ورزشی برای نتایج دلخواه شما بسیار مهم است. پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و کم کالری نیز توصیه می‌شود. گنجاندن غذاهایی که کالری زیادی ندارند، اما ارزش غذایی آن‌ها خوب است مانند سالاد، سوپ، سبزیجات و میوه‌ها می‌تواند در مسیر کاهش وزن به شما کمک بزرگی کند. این به این دلیل است که غذاهای با چگالی انرژی کمتر برای بهبود نتایج کاهش وزن بسیار خوب کار می‌کنند. زیرا این نوع غذاها فضای زیادی را در معده‌ی شما اشغال می‌کنند و در نتیجه شما به سادگی احساس سیری می‌کنید.

این به نوبه‌ی خود شما را در اهداف کاهش وزن خود ثابت و مستقیم نگه می‌دارد.
نام‌های تجاری مختلف غلظت‌های متفاوتی از ال آرژنین در محصولات خود دارند، بنابراین توصیه می شود به جدول ارزش غذایی مکملی که می‌خرید به خوبی دقت کنید و آن را مطالعه کنید تا بدانید کدام مکمل برای شما مناسب تر است و چه قدر باید از این مکمل مصرف کنید.

هنگام شروع این رژیم، می توانید با دوزهای اندک ال آرژنین شروع کنید و همان طور که بدن‌تان به مکمل ال آرژنین عادت می‌کند دوز را بالا ببرید و آن را تا رسیدن به دوز دلخواه نهایی تنظیم کنید. این نکته‌ی ساده را فراموش نکنید که فعالیت بدنی و ورزش حتی سبک و محدود می‌تواند اثربخشی مکمل ال آرژنین را به شدت بالا ببرد.

آیا قرص ال آرژنین چربی سوز است؟

مصرف مکمل های ال آرژنین به خودی خود تأثیر زیادی بر کاهش وزن نخواهد داشت. برای گرفتن بهترین نتایج، باید تغییرات دیگری نیز در سبک زندگی خود ایجاد کنید. پیروی از یک رژیم غذایی متعادل، با کالری کم و سالم به علاوه‌ی فعالیت بدنی بیشتر کمک می‌کند مکمل ال آرژنین شما در کاهش وزن‌تان اثری چشم‌گیر داشته باشد. یک رویکرد سالم دیگر این است که میوه‌ها، سبزیجات، سالادها، سوپ‌های حاوی عصاره‌ی پروتئین حیوانی و سایر غذاهایی که کالری زیادی در هر گرم ندارند، بیشتر بخورید. اجتناب از غذاهایی که انرژی بیشتری دارند، مانند محصولات لبنی پرچرب، دسرها، گوشت‌های چرب و غذاهای سرخ شده، می‌تواند فرآیند کاهش وزن شما را آسان‌تر کند.

به این ترتیب با وجود این که به خوبی وزن کم می‌کنید، همیشه احساس گرسنگی نمی‌کنید. یک مقاله که در ماه می سال ۲۰۱۲ میلادی در مجله‌ی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی منتشر شد، نشان داد که این نوع رژیم غذایی با چگالی انرژی کم می‌تواند در نتایج تلاش شما برای کاهش وزن بسیار مفید باشد. این به دلیل آن است که غذاهایی که چگالی انرژی پایینی دارند، فضای زیادی را در معده‌ی شما اشغال می‌کنند، بدون اینکه کالری زیادی به شما برسانند و باعث می‌شوند که بدون سختی به اهداف کاهش وزن خود وفادار بمانید و در عین حال به اندازه کافی غذا بخورید تا احساس سیری کنید.

نحوه مصرف قرص ال آرژنین برای بدنسازی

فرقی نمی‌کند که شما به چه قصدی می‌خواهید مکمل ال آرژنین مصرف کنید. چه قصدتان وزن کم کردن و لاغری باشد و چه در حال بدنسازی هستید، دوز استانداردی برای ال آرژنین ارائه نشده است. با این حال دوز مجاز مصرف ال آرژنین بین ۲ تا ۳۰ گرم در روز است. خصوصاً در آغاز مصرف مکمل ال آرژنین ممکن است عوارض جانبی مانند حالت تهوع، اسهال و ضعف وجود داشته باشد، بنابراین دوز کم برای شروع مصرف  توصیه می‌شود. دوز کم ال آرژنین از عددی بین ۳ الی ۵ گرم در روز شروع می‌شود که بایستی قبل و بعد از تمرین مصرف شود.

نحوه مصرف قرص ال آرژنین برای بدنسازی

پس از هفته اول مصرف ال آرژنین با دوز بین ۳ تا ۵ گرم در روز، دوز را تا حدی افزایش دهید که فواید آن به حداکثر برسد، اما عوارض جانبی آن حداقل باشد. اگر در این باره به اندازه‌ی کافی اطلاعات ندارید می‌توانید با مربی بدنسازی خود مشورت کنید. از آن جا که داشتن مربی بدنسازی شخصی کمی گران قیمت و لوکس است و ممکن است برای همه ممکن نباشد، می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان با متخصصان ما در داروخانه آنلاین دارو نیز استفاده کنید. این مشاوره کاملاً رایگان است و ما تضمین می‌کنیم که مشاوران ما هرگز منافع مالی را بر سلامتی شما مقدم نخواهند شمرد. یکی نکته‌ی مهم درباره‌ی مصرف مکمل ال آرژنین این است که باید با قطع مصرف این مکمل پس از ۲ ماه و از سرگیری مصرف آن پس از ۲ ماه، برای مصرف این مکمل یک چرخه بسازید.

زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی

آمینو اسیدها موادی هستند که ساختار پروتئین را تشکیل می‌دهند. به طور کلی توصیه بر این است که مصرف مکمل آمینو اسید در زمانی که معده خالی باشد اثر بهتری دارد و جذب آن بیشتر می‌شود. با این حال و با وجود این که ال آرژنین هم یک آمینو اسید نیمه ضروری است، توصیه‌هایی متفاوت برای مصرف کردن آن وجود دارد.

اگر می‌خواهید از یک مکمل بدنسازی و ورزشی بهترین و بیشترین نتایج ممکن را بگیرید، باید آن را در بهترین زمان مخصوص به خودش مصرف کنید. همان طور که پیش از این گفتیم، تقسیم کردن دوز روزانه‌ی ال آرژنین در وعده‌های مختلف، هوشمندانه است.

با این اوصاف بهترین زمان مصرف ال آرژنین یک بار صبح، یک بار قبل از شروع تمرین و یک بار بعد از پایان آن است. توصیه‌ی دقیق‌تر این که نیم ساعت پیش از شروع تمرین ال آرژنین را مصرف کنید. همچنین باید بدانید که آمینو اسیدها معمولاً زمانی بیشترین جذب ممکن را دارند، که آن‌ها را بین وعده‌های غذایی خود مصرف کنید.

پیش از هر چیز باید بدانید که شروع مصرف مکمل ال آرژنین با همان دوزی که در نظر دارید ممکن است باعث عارضه‌های جانبی آزاردهنده‌ای مثل تهوع و ضعف شود. به همین دلیل بهتر آن است که مصرف را با دوزی کمتر آغاز کنید و همین دوز کمتر را هم به ۳ وعده در طول شبانه‌روز تقسیم کنید. همان طور که گفتیم خلاف باقی آمینو اسیدها، توصیه می‌شود که ال آرژنین را همراه با غذا مصرف کنید تا حداکثر اثرگذاری را از آن ببینید. از آن جایی که نیمه عمر ال آرژنین بین ۳۰ دقیقه تا ۱۲۰ دقیقه است، وعده‌ی دوم مکمل ال آرژنین را حدود نیم ساعت پیش از آن که جلسه‌ی تمرین ورزش را شروع کنید، مصرف کنید. آخرین وعده را نیز پس از پایان جلسه‌ی تمرین مصرف کنید.

پس از چه مدت مصرف مکمل ال آرژنین اثر می‌گذارد؟

بستگی دارد که برای مصرف مکمل ال آرژنین چه هدفی داشته باشید اما می‌توان گفت که پس از هر وعده مصرف مکمل ال آرژنین، دست کم ۲۴ ساعت زمان نیاز دارید تا این ماده جذب بدن شود. اما دیدن نتایج بزرگ و کلی پس از مصرف ال آرژنین از فردی تا فرد دیگر متفاوت است. اما طبق مشاهدات می‌توان گفت که پس از گذشت ۳ ماه می‌توانید منتظر دیدن نتایج مصرف مکمل ال آرژنین باشید.

مصرف ال آرژنین به عنوان Pre Work Out

مکمل های بدنسازی قبل از تمرین یا همان Pre Work Out ها انواع گوناگونی دارند. ال آرژنین نیز به عنوان Pre Work Out یک گزینه‌‌ی خوب است. زیرا باعث می‌شود عروق خونی شما باز شوند و جریان خون در آن‌ها افزایش یابد. خونی که رگ‌های شما جریان دارد مثل یک وسیله‌ی نقلیه اکسیژن و مواد مغذی را به بافت‌ها و اندام‌ها _در این جا عضلات شما_ می‌رساند.

مصرف ال آرژنین به عنوان Pre Work Out

در پاسخ به این اتفاق سیاهرگ‌ها این جریان خون را که اکنون نسبت به قبل افزایش‌ یافته به اندام‌هایی مانند قلب و ریه‌ها برمی‌گردانند و رگ‌ها و مویرگ‌های سطح پوست شما را بیشتر نمایان می‌کنند. کم نیستند بدنسازانی که این به این ظاهر اصطلاحاً دم کرده و رنگ‌های متورم علاقه دارند و آن را نتیجه‌ی مطلوب فعالیت بدنسازی می‌دانند. تحقیقات نشان می‌دهد که نیمه عمر آرژنین بین 30 تا 120 دقیقه بسته به دوز و شرایط بدنی مصرف‌کننده است. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم حدود ۳۰ دقیقه پیش از این که تمرین را شروع کنید، مکمل ال آرژنین را مصرف کنید.

مصرف ال آرژنین چگونه به کاهش وزن شما کمک می‌کند؟

در این بخش به ۴ تأثیر ال آرژنین در چربی سوزی، کاهش وزن و تناسب اندام خواهیم پرداخت تا بهتر بدانید وقتی که از مکمل ال آرژنین مصرف می‌کنید چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد.

۱. شاید تا این لحظه نام هورمون رشد را شنیده باشید. ترشح هورمون رشد یا همان HGH (Human Growth Hormone) پس از مصرف کردن ال آرژنین تحریک می‌شود . در واقع قرص یا پودر ال آرژنین سطوح HGH (هورمون رشد انسانی) را بالا می‌برد که باعث بالا رفتن متابولیسم (سوخت و ساز) می‌شود. البته دانستن یک نکته‌ی مهم و بسیار ضروری است؛ ترشح هورمون رشد انسانی (HGH) زمانی با مصرف ال آرژنین تحریک می‌شود و به میزان قابل توجهی می‌رسد که دوز مصرف ال آرژنین نسبتاً زیاد باشد. اما مصرف بیش از ۹ گرم ال آرژنین در روز توصیه نمی‌شود و همان طور که در بخش‌های قبل این مقاله گفتیم همین دوز هم بایستی به سه مرتبه مصرف در طول روز تقسیم شود تا باعث عوارضی مانند اسهال و بی‌حالی نشود.

۲. با وجود این که عضله ساختن و به اصطلاح حجم دهی یکی از مزیت‌های مصرف مکمل ال آرژنین است، اما مزیت برجسته‌تر این مکمل سوزاندن چربی‌های اضافه‌ی ذخیره شده در بدن است. احتمالاً به همین دلیل است که مصرف مکمل ال آرژنین بیشتر به افرادی که چاق هستند یا به دنبال راهی برای چربی‌سوزی، توصیه می‌شود. زیرا با مصرف ال آرژنین سوخت و ساز چربی و تشکیل توده‌ی عضلانی سرعت می‌گیرد. بهتر انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت که مصرف ال آرژنین مثل یک همراه است که به شما در داشتن اندام ورزیده، متناسب و خوش‌ترکیب کمک می‌کند.

مصرف مکمل ال آرژنین بدن شما را تحریک می‌کند تا از چربی‌های انباشته شده در بدن‌تان به عنوان منبع انرژی استفاده کنید. این یعنی زدن دو نشان با یک تیر، هم از شر این مهمانی‌های ناخوانده راحت می‌شوید و هم انرژی لازم برای فعالیت بدنی که لازمه‌ی تناسب اندام است، پیدا می‌کنید. به علاوه ال آرژنین کمک می‌کند عضله بسازید. مزیت عضلات این است که حتی وقتی در حال استراحت هستید هم به انرژی نیاز دارند و سوخت و ساز بدن شما را در سطح خوبی نگه می‌دارند.

با مصرف مکمل ال آرژنین چربی‌های ذخیره شده و اضافه برای تولید انرژی و کمک به ساختن و افزودن توده‌ی عضلانی مصرف می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که ال- آرژنین متابولیسم (سوخت و ساز) بدن شما را افزایش می‌دهد و همچنین واحدهای تشکیل عضلات یا همان پروتئین را نیز برای بدن‌تان فراهم می‌کند. در نتیجه، شما از شر توده‌ی چربی بدن خود خلاص می‌شوید، بدون این که خدشه‌ای بع توده‌ی عضلانی بدن وارد شود، زیرا این عضلات دارایی‌های ارزشمند و جزء عوامل سلامتی بدن هستند.

جالب است بدانید که بافت چربی  درست خلاف بافت ماهیچه‌ای، هم حجم بیشتری اشغال می‌کند و هم باعث پف و بی‌شمار شدن بدن می‌شود. در حالی که داشتن عضله و ماهیچه شما را خوش‌اندام و ورزیده نشان می‌دهد. برای آن که بتوانید تفاوت بافت ماهیچه‌ای و توده‌ی چربی را بدانید می‌توانیم آن را به این شکل توضیح دهیم. تصور کنید توده‌ی چربی ۱ کیلو گرم پنبه است و توده‌ی ماهیچه‌ای ۱ کیلو گرم آهن. وزن هر دو یکی است، اما ظاهر، استقامت و تراکم آن‌ها با هم به هیچ وجه شبیه نیست.
انجام یک مطالعه برای آزمودن تأثیر ال آرژنین در چربی سوزی نتایج جالبی نشان داد. در این مطالعه مکمل هایی حاوی ال آرژنین به آقایان چاق مبتلا به دیابت نوع ۲ داده شد تا مشخص شود آیا مکمل ال آرژنین به کاهش وزن کمک می‌کند یا نه.

در این مطالعه که بیش از ۳۰۰ نفر داوطلب را بررسی کرده بود.به بخشی از داوطلبان دارونما و به دسته‌‌ای دیگر مکمل ال آرژنین داده می‌شد. دسته‌ی دوم روزانه ۱۰۰۰ کیلو کالری غذا مصرف کردند و هر روز ۹۰ دقیقه در ۵ روز هفته فعالیت ورزشی داشتند. این گروه در کنار این تمهیدات هر روز ۸/۳ گرم ال آرژنین نیز در قالب مکمل مصرف می‌کردند. نتایج این مطالعه‌ی ۲۱ روزه نشان داد که ال آرژنین میزان کاهش وزن را افزایش می‌دهد. افرادی که ال آرژنین مصرف کرده بودند، ۱۰۰ درصد کاهش وزن خود را از بافت چربی اضافه داشتند. در عوض افرادی که دارونما دریافت کرده بودند تا ۴۰ درصد توده‌ی عضلانی خود را طی فرآیند کاهش وزن از دست دادند، و باقی وزن کاهش یافته از چربی‌های مازاد بدن بود.

۳. اگر قصدتان کاهش وزن و چربی سوزاندن است، دوره‌ای بالاتری از ال آرژنین نیاز دارید. اما مصرف کردن بیش از ۱۰ گرم ال آرژنین در هر روز به افراد معمولی پیشنهاد نمی‌شود و همین دوز نیز باید ابتدا با مقادیر کمتر و در ۳ مرتبه در روز آغاز شود تا شما را از عوارض جانبی ال آرژنین محفوظ دارد. ال آرژنین فرآیند چربی‌سوزی و تشکیل ماهیچه را در بدن ما تحریک می‌کند، بنابراین برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ایده‌آل است. این مکمل در درمان چاقی بسیار مؤثر است. با این حال باید در مصرف آن دقت کرد، و طبق تجویز پزشک و صلاحدید مربی بدنسازی پیش رفت. زیرا استفاده بیش از حد از مکمل ال آرژنین می‌تواند منجر به عوارض جانبی گاه خطرناکی برای سلامت شود.

داروخانه شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره نادیا غفاری

زنی معمولی به شکلی بسیار غیرمعمولی. نوشتن برای من عادتی جنون‌آمیز است. من حتی وقتی نمی‌نویسم، در حال نوشتن‌ام. اما اینجا می‌نویسم تا از شما و با شما یاد بگیرم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید