مراقبت از مو

مناسب ترین شامپو و شوینده ها برای شوره سر

شامپو ضد شوره

ممکن است برای هر فردی اتفاق افتاده باشد که در حالت عادی در روز متوجه پوسته های سفید رنگ بر روی سر، شانه و لباس خود شود. این پوسته های سفید شوره سر است علاوه بر زیبایی ظاهری و شخصی، تاثیر عمیقی بر روحیه افراد دارد. معمولا هیچکس تمایل ندارد در زندگی روزمره با این پوسته های آزار دهنده روی پوست سر و موهای خود دیده شود.

افرادی که با شوره سر دست و پنجه نرم می کنند مدام استرس دارند که با این پوسته های سمج جایی ظاهر نشوند. برای آنکه بیشتر با ساختار پوست سر و علت به وجود آمدن شوره سر و همچنین موارد مهمی مثل مهمترین و مناسب ترین شامپو ضد شوره و شوینده ها برای شوره سر آشنا شوید به این مطلب در آنلاین دارو پرداختیم که در مقاله پیش رو می توانید با آن بیشتر آشنایی پیدا کنید.

شوره سر چیست؟

پوست سر از  پنج لایه و بافت های نرم و ظریف تشکیل شده است که سطح رویی جمجمه را می پوشاند و بستری برای رشد موها و محافظت از ریشه مو است. علاوه بر کارکرد این حفاظت، پوست سر یکی از فاکتورهای مهم و اساسی زیبایی موهاست.

لایه اول پوست سر ضخیم است و حاوی فولیکول های مو و غدد چربی است. فولیکول‌های مو می‌توانند به لایه بافت های همبند متراکم جایی که اعصابِ غدد لنفاوی و منبع عروقی پوست سر قرار دارند گسترش پیدا کنند. پوست سر معمولا به علت تراکم موها یا مشکلات هورمونی یا اوامل بیرونی دیگر که به بررسی آنها خواهیم پرداخت دچار مشکل یا بیماری میگردد یکی از شایع ترین این بیماری ها شوره سر است. که در لایه بیرونی پوست سر رخ می دهد.

شوره سر چیست؟

شوره سر یک مشکل یا بیماری بسیار متداول است که موجب به وجود آمدن پوسته های جدا شده از سر می شود. به این پوسته پوسته های جدا شده از کف سر شوره می گویند. این بیماری امکان انتقال به فرد دیگر را ندارد اما زیبایی و بهداشت ظاهری را تحت تاثیر قرار می دهد و افراد دارای شوره سر مدام با از بین بردن این پوسته ها درگیر هستند.

گاهی این مشکل با خارش نیز همراه است. این اختلال نوع ضعیف شده از بیماری درماتیت سبوریئک هم می تواند باشد. معمولا افراد مبتلا به شوره سر نیازی به مراقبت های پزشکی ندارند و اگر مشکل خفیف باشد با مصرف شامپوهای ضد شوره کمتر شده یا از بین می رود و در غیر این صورت می توان به پزشک مراجعه نمود.

علل به وجود آمدن شوره سر

به طور کلی علت قطعی برای شوره سر تایید نشده است و به عوامل متعددی مربوط می گردد عواملی نظیر اختلال هورمونها، کیست تخمدان، حتی سن افراد و جنسیت که در مردان شوره سر بیشتر دیده می شود. اما در این متن به تعدادی از موارد مهم و متداول آن می پردازیم.

– مالاسیزیا گلوبوزا

یکی از مهم ترین علل به وجود آمدن شوره سر مالاسیزیا گلوبوزاست و به طور طبیعی بر روی پوست سر همه افراد زندگی می کند و از چربی تولید شده روی پوست سر با نام سبوم تغذیه می کند. سبوم روغن و چربی طبیعی سر است که به رطوبت پوست سر کمک می کند. این قارچ در شرایط رشد غیر طبیعی باعث ایجاد شرایط اسیدی روی پوست سر می گردد که بسیاری از افراد به این محیط اسیدی حساسیت نشان می دهند و پوست سر آنها تحریک می گردد که معمولا با خارش یا اگزما همرا است.

در این حالت سیستم طبیعی بدن به این التهاب واکنش نشان داده و باعث ریزش سریعتر از موعد پوسته سر می شود در واقع سیستم ایمنی این پیام را دریافت می کند که پوست سر باید لایه برداری شود. در حالت شدید تر آن مالاسیزیا تبدیل به نوعی قارچ می گردد و بیماری درماتیت سبورئیک را به وجود می آورد. که محدود به پوست سر نیست و می تواند در سطح پوست گردن، پیشانی، پیشت گوشها، ابروها و حتی روی قفسه سینه افراد گسترش یابد.

-مخمرهای پوستی

مخمرها یکی از پاتوژن هایی هستند که روی پوست سالم زندگی میکنند و در میزان طبیعی آن بیماری زا نیستند و برای سلامت پوست هم مفیدند اما با اختلال در رشد بی رویه  این مخمر بر روی پوست امکان به وجود آمدن پوسته پوسته ها روی سر و سایر نقاط بدن وجود دارد. یکی از دلایل به وجود آمدن شوره سر این مخمر است که می تواند در بعضی فصول سال مثل فصل سرما بیشتر شده ودر فصل گرما کاهش یابد.

-چربی پوست کف سر

چربی کف سر افراد به عوامل متعددی نظیر هورمون و سن و اختلال در غدد تولید کننده چربی سر بستگی دارد. که با چرب شدن بیش از حد کف سر تعادل میکروارگانیسم های موجود روی سطح پوست سر مختل شده و سبب شوره سر می گردد.

-خشکی پوست کف سر

شوره ناشی از خشکی پوست  معمولا در افرادی رخ می دهد که پوست سایر نقاط بدن آنها نیز خشک باشد. یکی از عواملی که باعث خشکی پوست بدن و کف سر می شود استفاده از شوینده های نامناسب برای پوست مورد نظر است و یا عواملی نظیر تفاوت دمای شدید خانه و بیرون از خانه که اکثرا در فصول سرد سال رخ می دهد تشدید می شود.

-عدم شانه زدن موها

شانه زدن موها و پوست کف سر سبب می گردد تا جریان خون بیشتری به کف سر جاری شود. این موضوع باعث می شود اکسیژن بیشتری به این اندام برسد و پوست سر سالمتری داشته باشیم. در بسیاری از مواقع علت شوره سر می تواند عدم خون رسانی به پوست سر باشد. این موضوع سبب می گردد تا روند طبیعی شکل گیری پوست سر دچار مشکل شود. شانه زدن آرام در صورتی که پوست سر را ملتهب نکند باعث می شود تا سلولهای مرده روی پوست کمتر به جود آمده و شوره سر ایجاد نگردد.

-استفاده از  شامپوهای نا مناسب و ناسازگار با پوست سر و محصولات شیمیایی

استفاده از مواد آرایشی مو مثل رنگ موها با توجه به اینکه برای مو و پوست سر تولید شده اند اما در اکثر مواقع می تواند ایجاد حساسیت پوستی کرده و سبب پوسته پوسته شدن کف سر و در نتیجه ایجاد شوره سر گردد. همچنین ترکیبات مواد شیمیایی می تواند محیط طبیعی و سالم کف سر را دچار بیماری کند.

مورد دیگه استفاده از شوینده و شامپوهای نا مناسب برای پوست سر هر فرد است این شامپوها معمولا دارای ترکیباتی هستند که برای همه با انواع پوست مختلف مناسب نیستند گاهی این شوینده ها سبب به وجود آمدن شوره سر هستند و گاهی هم انتخاب شامپوهای ضد شوره نا مناسب با ترکیبات مختلف سبب تشدید این بیماری می گردد.

علل به وجود آمدن شوره سر

-کمبود ویتامین

کمبود برخی ویتامین های خانواده B، بیوتین و زینک نیز می تواند شوره سر را تشدید کند همچنین سبب خشکی موها نیز می شود.

-استرس

همانطور که می دانید استرس و اضطراب می تواند باعث شکل گیری بسیاری از بیماریها یا دست کم زمینه ساز آنها باشد. استرس موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می گردد همین امر سبب می شود علاوه بر مشکلات جدی تر در سلامتی افراد پوست بدن نیز حساس و مستعد التهاب گردد با التهاب و تحریک پوست سر هم رهایی از شوره های سر امکان ناپذیر خواهد بود.

ارتباط شوره سر و ریزش موها

در موارد پیشین اشاره شد شوره سر یک مشکل متداول و مرتبط با سلامت پوست سر است. در این خصوص شوره به تنهایی نمی تواند سبب ریزش موها یا موجب پدیدار گشتن دلیلی برای سستی ریشه موها باشد. اما گاهی این شوره ها با خارش و التهاب همراه است و موجب می شود فرد پوست سر را با خارش شدید ملتهب کرده و با ایجاد خراشها به فولیکول موها آسیب برساند این مساله باعث اختلال در رشد موها و یا حتی توقف رشد می گردد.

بنابراین عدم درمان شوره های سر می تواند باعث ریزش موها گردد. همانطور که گفته شد عوامل بیرونی و درونی نیز شوره سر را به وجود می آورند اما بسیاری از بیماریهای التهابی پوستی مثل اگزما، پسوریازیسِ پوستِ سر نیز احساس خارش را تشدید کرده و به فولیکول های مو آسیب می رساند بنا براین می توانیم بگوییم ارتباط این اختلال و ریزش مو از التهاب و خراش پوستی ناشی از خارش است که به فولیکول و ریشه مو ها آسیب می رساند.

آیا شوره سر دارای عوارض است؟

اگر شوره سر وارد مرحله ای شود که سلامت پوست را بیش از آنچه گفتیم تهدید کند یعنی از نوعی باشد که محیط را برای رشد انواع قارچها، مخمرها و باکتریها فراهم کند می تواند عوارض شدیدی را در پی گیرد. با توجه به این مساله این بیماریها می توانند سبب به وجو آمدن عفونت های گوش، چشم و پلک نیز گردد. از نشانه های آن می توان مشاهده پوسته های ریز اطراف مژه ها، ابروها،داخل حفره گوشها و پشت آن باشد. بنابراین می توان با استفاده از شامپوی ضد شوره مناسب پوست سر از بوجود آمدن آن جلوگیری کرد یا این فرآیند را کنترل نمود.

شوره سر چگونه درمان می‌شود؟

خارش و پوسته های شوره سر معمولا با یک شامپوی ضد شوره قابل کنترل هستند. استفاده از این شامپوها در اکثر مواقع از شوره سر جلوگیری می کنند. تمیز کردن مرتب پوست سر با این شوینده ها یک راهکار مناسب برای از بین بردن سلول های مرده پوست سر است اگر شوره های سر با این روش از بین نرفتند می شود از شامپوهای تخصصی تر و دارویی در این زمینه استفاده نمود. می توان برای تاثیر بهتر از شامپوهای ملایم و دارویی در کنار هم استفاده کرد.

شوره سر چگونه درمان می‌شود؟

محصولات ضد شوره معمولا در دسته بندی های شامپوها و محلول ها قابل عرضه هستند اما با تشخیص صحیح پزشک شاید نیاز باشد داروی خوراکی نیز مصرف شود. شامپو ضد شوره معمولا با فرمولاسیونهای مختلف از ملایم تا دارویی طبقه بندی می شوند اکثر شوره های سر با شوینده های ملایم ضد شوره قابل درمانند و برای تهیه انواع دارویی آن برای نوع پیشرفته بیماری پوست یر با تجویز پزشک می توانند در دسترس قرار گیرند. شستشوی مرتب و منظم موها یکی از راهای راحت برای از بین بردن این بیماری است.

بررسی ترکیبات شامپوهای ضد شوره و کارکرد آنها

ترکیبات و فرمول های شامپوی ضد شوره با در نظر گرفتن علت به وجود آمدن تهیه می شوند. اهمیت تشخیص علت به وجود آمدن شوره سر در همین است که بتوان درمان مناسب تری را با شوینده های مرتبط با آن در نظر گرفت. بسیاری از این ترکیبات با هم و یا به تنهایی برای مشکل به وجود آمده قابل استفاده هستند.

-پریمیتیون زینک و روی

این ماده جهت درمان قارچ و میکروبی است که سبب شوره سر می شود. یک ترکیب ملایم و معمولا بدون حساسیت است در بسیاری از ترکیبات شوینده ها به منظور مواد نگهدارنده بی ضرر نیز استفاده می گردد. معمولا با استفاده از این ماده در شامپوها خارش سطحی پوست سر التیام میابد و شوره سر بهبود پیدا می کند. این ماده در از بین بردن آکنده نیز مفید است.

-ترکیبات قطران زغال سنگ (زغال فعال)

این ماده سرعت رشد بی رویه مرگ  غیر ضروری سلول های پوست سر را کاهش می دهد. اگر از ترکیبات شیمیایی مانند رنگ موها برای روشن کردن موها استفاده کرده باشید این فرمولاسیون ممکن است رنگ موهای شما را تغییر بدهد.

استفاده بیش از حد این ترکیب می تواند پوست سر را در برابر نور خورشید حساس کند. ترکیبات زغال سنگ می تواند آلودگی های پوست را جذب کرده و به سلامت این ناحیه کمک کند. همچنین این ماده به رشد و تقویت موها کمک می کند.

-ترکیبات سالیسیلیک

سالیسیلیک علاوه بر مبارزه با میکرو ارگانیسم های مخرب پوست سر و مو، موجب خونرسانی بیشتر که یکی از دلایل مهم در این بیماری است می شود. همچنین با ترکیبات مخصوص به تغذیه بهتر موها و رشد سریعتر آن نیز کمک می کند. این ماده در بیشتر مواقع برای درمان قطعی شوره سر استفاده می شود و معمولا شامپوهای حاوی این ماده سبب متوقف شدن شوره سر می گردد. دیگر فواید اسید سالیسیلیک ( درمان زگیل،میخچه و آکنه) است.

-ماده سلنیوم سولفاید

این ماده خاصیت ضدقارچ و ضد عفونی کننده دارد. در موارد ابتلا به شوره سر، اگزما ، قارچ مالاسزیا می‌تواند بسیار موثر عمل کند. این ترکیب در شامپوهای تخصصی و دارویی یافت می شود و برای افرادی که مبتلا به بیماری پسوریازیس، عفونت های شدت یافته ناشی از قارچ که سبب کچلی در قسمتی از سر می شود نیز مفید واقع شده است.

-کتوکونازول

رشد و ازدیاد مالاسزیا سبب تحریک بیشتر غدد چربی سر می شوند.  کتوکونازول یک ترکیب ملایم برای از بین بردن شوره سر است در افرادی که از چربی بیش از حد کف سر رنج می برند و در نتیجه دچار شوره سر می شوند مناسب است.

اغلب مواقع این ماده برای پوست سر خشک هم مفید است چرا که خشکی پیش از حد پوست سبب تحریک غدد چربی می شود و در نتیجه کف سر سریع چرب شده و دچار شوره می گردد. همچنین این ماده در درمان ( کچلی های یک منطقه از بدن، سر، ریش، کاندیدیاز جلدی، درماتیت سبورئیک و قارچ ناخن) موثر است.

-و ترکیبات دارویی مشابه مواد نامبرده نظیر:

سولفور یا گوگرد/ سیکولوپیروکس اولامین/ کلیمبازول که موارد مصرف مشابه با نمونه های معرفی شده دارند. همچنین از فرمولهای گیاهی مثل: عصاره درخت چای/ سرم چای سبز/رزماری / گل همیشه بهار در شامپوهای ضد شوره استفاده می گردد که همگی نقش ضد التهابی و ضد قارچ را ایفا می کنند.

شناخت و بررسی انواع شوره سر

با بررسی بسیاری از مطالب در رابطه با بیماری متداول پوست سر، موسوم به شوره دریافتیم که در وحله اول باید نوع پوست سر خود را بررسی کنیم یعنی در چه دسته بندی از پوست قرار دارد؟ خشک است یا چرب؟ و علت به وجود آمدن این بیماری شوره چرب است یا شوره خشک یا بیماریهای پوستی دیگر. با مطالعه این قسمت از این مطلب در آنلاین دارو سعی داریم تا انواع شوره سر را بررسی کنیم تا به شناخت بهتر مشکل بوجود آمده در پوست سر گردد.

شناخت و بررسی انواع شوره سر
-شوره خشک

این یک نوع رایج شوره سر است. معمولاً در ماه‌های زمستان بیشتر اتفاق می‌افتد، زیرا هوای سرد و گرمای داخل خانه می‌تواند پوست را  از جمله پوست سر را خشک کند. علت دیگر شستن مکرر موها با شامپوهای نامناسب و استفاده زیاد از آب داغ برای استحمام است این عوامل باعث تحریک شدن پوست سر می شود که پس از خشک شدن موها و کف سر شوره ها بروز پیدا می کنند.

معمولا شوره خشک  دانه های ریز سفید رنگی را به وجود می آورد که با ریزش آن ها متوجه بروز این اختلال می شوید. استفاده از شامپوی ضد شوره مناسب می تواند خشکی پوست سررا  تا حد زیادی التیام ببخشد و رطوبت این قسمت را حفظ کند. شامپوهای ضد شوره مخصوص شوره خشک از ترکیبات شیمیایی و گیاهی سرم ها و روغن های مرطوب کننده بهره می گیرند.

-شوره چرب

در قسمت علت به وجود آمدن شوره سر گفتیم که  عواملی نظیر سن و هورمونهای در چرب شدن پوست سر تاثیر گذار هستند علاوه بر آن و بدون در نظر گرفت این گزینه ها برهم خوردن سطح چربی یا سبوم پوست سر سبب می شود که میکرو ارگانیسم این ناحیه برهم خورده و شوره هایی با علت چربی پیش از حد تولید شوند.

این شوره ها معمولا با تکه های درشت تر پوست همرا هستند معمولا باعث خارش می شوند. این شوره های چرب می توانند به میزان چربی به وجود آمده از کمی روغنی تا خیلی چرب و خمیری شکل و زرد رنگ باشند. استحمام مرتب  روزانه تا مقدار زیادی می تواند از به وجود آمدن این نوع از مشکل پوست سر جلوگیری کند.

در بررسی انواع شوره سر به نوع ظاهری آن پرداخته شد که می توانند بستر شکل گیری انواع مختلف بیماریهای پوستی ازجمله پوست سر باشند که پیشتر از آنها نام بردیم. تمامی گونه های شناخته شده و علمی این بیماری که مسبب آن می تواند  بیماریهای زمینه ای، استفاده از شوینده نامناسب، به وجود آمدن انواع  قارچها و مخمرها  باشند.

روش صحیح استفاده از شامپوی ضد شوره

برای پی بردن به روش استفاده هر ترکیبی بهتر است به کاتالوگ پیوست محصول مراجعه نمود اما در این متن به استفاده صحیح و متداول این شامپو ها اشاره می کنیم. بسته به نوع شوره سر و نوع شامپو روش استفاده از این شوینده ها متفاوت است. اما میانگین ترکیبات ملایم آن تا شامپوهای تخصصی و دارویی تعداد دفعات استفاده به 2 تا 3 بار در هفته محدود می شود. ممکن است پزشک شما در کنار شامپوی ضد شوره برای استحمام روزانه یک شامپوی ملایم هم پیشنهاد کند.

برای اثر بخشی بیشتر بهتر است پس از مرطوب کردن پوست مقداری از شامپو را خیلی ملایم روی پوست سر به آرامی ماساژ دهید پس از 5 دقیقه به خوبی آبکشی کنید. فرمولاسیون به کار برده شده در این شوینده ها معمولا ساقه موها را خشک می کند پس نیازی نیست تمامی موها را به مواد آغشته کنید. فقط موضع مورد نظر کافی است. برای موهای خود می توانید از شامپویی غیر از این ترکیبات استفاده کنید.

دقت کنید محکم شستن موها و یا کف سر سبب بثورات پوستی و اگزما می گردد و رطوبت پوست سر را از بین می برد.

معرفی بهترین شامپو های ضد شوره و ریزش مو ایرانی و خارجی

در کثرت تولید انواع شامپوها و شوینده های آرایشی و بهداشتی و مهمترین گزینه آنها نوع درمانی، انتخاب درست یک محصول حرف اول را می زند. برای نتیجه مطلوب تر در این متن از آنلاین دارو به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

✔ شامپو ضد شوره جهت مصرف روزانه فولیکا ۲۰۰ میلی لیتر

شامپو ضد شوره جهت مصرف روزانه فولیکا به واسطه دارا بودن مواد مغذی و ترکیبات موثر ضد قارچ محصولی مناسب برای استفاده منظم و مداوم است.

✔ شامپو اکتوپیروکس ۱٪ ضد شوره ایروکس مناسب انواع مو 200 mL

شامپو ضد شوره مناسب انواع مو ایروکس دارای عصاره‌های گیاهی آنتی سپتیک است که برای بیشتر شدن اثر ضد شوره این شامپو و کنترل چربی در پوست سر به آن اضافه شده‌اند. در کل شامپو اکتوپیروکس ضد شوره مناسب انواع مو ایروکس از برترین شامپوها برای درمان شوره سر است.

✔ شامپو پیروکتون اولامین ضد شوره هگور 150 mL

شامپو پیروکتون اولامین ضد شوره علاوه بر خواص ضد شوره دارای خواص ضد قارچ و ضد خارش است. این شامپو PH پوست سر را تنظیم کرده و آن را در حالت نرمال نگه می دارد.

✔ شامپو اکتوزینک ضد شوره انواع شوره سر روزانه اویدرم ۲۵۰ میل

شامپوهای حاوی روی پیریتیون مانند این شامپور قارچ‌های مالاسزیا را از بین می‌برند، در حالی که اسید سالیسیلیک به نرم شدن و از بین رفتن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند و سولفید سلنیوم تولید سلول‌های پوست را کند می‌کند و قارچ‌ها را نیز از بین می‌برد

معرفی شامپو ضد شوره برای پوست و موی خشک سر

شامپو ضد شوره مناسب موهای خشک سریتا ۲۰۰ میلی لیتر

شامپو ضد شوره مناسب موهای خشک سریتا یک محصول پروبیوتیک محسوب می شود که در فرمولاسیون آن از مواد لایه بردار آنزیماتیک، ترکیبات پروبیوتیکی، پروتئین شیر، زینک اومادین، پانتنول، آلانین، عصاره آلوئه ورا و … استفاده شده است.

✔ شامپو ضد شوره‌ پوست سر خشک پریم مدل D2

شامپو ضد شوره‌ پوست سر خشک (مدل D2) حاوی عصاره پوست عناب است. این ماده ارگانیک کمپلکسی سرشار از ویتامین C، ویتامین A، ویتامین B بوده و ترکیبی ارزشمند برای رشد و تقویت موها محسوب می شود. مواد مغذی این شامپو با بهبود گردش خون در پوست سر، باعث افزایش ضخامت و رشد موها میگردند.

شامپو ضد شوره پوست سر خشک فولیکا 200 mL

با داشتن پیروکتون اولامین که یک  ترکیب ضد قارچ است از مبتلا شدن مجدد به شوره سر جلوگیری می‌کند. شامپو فولیکا ضد شوره حاوی عصاره آویشن نیز است که  امکان ابتلای مجدد به شوره را کم می‌کند و از خشک شدن مو و پوست سر جلوگیری می‌کند.

معرفی شامپو ضد شوره برای پوست و موی چرب سر

شامپو ضد شوره مخصوص شوره و پوست سر چرب فولیکا 200 mL

شامپو ضد شوره مخصوص شوره و پوست سر چرب فولیکا باعث کنترل فعالیت غدد سباسه و کاهش ترشحات چربی پوست سر خواهد شد.

✔ شامپو ضد شوره مناسب موهای چرب وچه

شامپو ضد شوره مناسب موهای چرب وچه نقش موثری در کنترل ترشحات سبوم داشته و باعث حذف فوری شوره های مقاوم در سر می شود.

مواد غذایی مناسب برای شوره سر

مثل همیشه تغذیه مناسب بر بسیاری از بیماریها و جلوگیری از آنها تاثیردارد. برای بهبود شوره سر بهتر است از رژیم غذایی پر فیبر استفاده کنیم. محدود کردن مواد قندی نیز می تواند حساسیت و اگزمای پوستی را کاهش دهد. استفاده از پروبیوتیک ها در مواد غذایی می تواند سبب شود تا میکرو ارگانیسم طبیعی پوست نیز حفظ شود. مصرف خوراکی های حاوی روی و زینک و ویتامین B نیز موثر است.

مواد غذایی مناسب برای شوره سر

مواد دارویی طبیعی و بهبود شوره سر

روغنهایی نظیر روغن نارگیل، روغن درخت چای، روغن جوجوبا، روغن آووکادو می تواند در کنار درمانهای شیمیایی موثر واقع گردد. با ماساژ این مواد طبیعی تا حدی می توان از شدت بروز شوره های سر جلوگیری کرد.

آنلاین دارو  فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره نادیا غفاری

زنی معمولی به شکلی بسیار غیرمعمولی. نوشتن برای من عادتی جنون‌آمیز است. من حتی وقتی نمی‌نویسم، در حال نوشتن‌ام. اما اینجا می‌نویسم تا از شما و با شما یاد بگیرم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید