مراقبت از مو

چگونه شامپوی مناسب موهایمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب شامپو مناسب

خرید محصولات بهداشتی و مراقبتی همواره برای افراد گیج کننده بوده است. قبل از خرید، به دست آوردن اطلاعاتی از قبیل نحوه عملکرد شامپو، نحوه استفاده از آن و در آخر ارتباط آن با پوست و مو باعث خواهد شد که خرید و انتخاب شامپو مناسب برایتان به کاری راحت تبدیل شود. اگر در هنگام خریدن شامپو فقط به این گزینه فکر می‌ کنید که این محصول برای شستشوی موهایتان خوب است یا نه؟ باید به شما بگوییم که اگر به پوست سرتان توجه نکنید باعث آسیب رسیدن به پوست و در نتیجه موهایتان خواهید شد.

در انتخاب شامپوی مناسب می‌توانید اینطور به قضیه نگاه کنید، شامپویی که خریداری می کنید هم برای پوست سرتان است و هم موهای آن، پس اگر پوست سر شما بسیار چرب بوده و انتهای آن خشک است انتخاب یک شامپوی مناسب برای پوست سر چرب می ‌تواند برای شما مناسب باشد چرا که این قبیل شامپو با تنظیم چربی و خشکی موهای شما می ‌تواند به خوش حالت شدن آن کمک کند و در دراز مدت از آسیب‌ به موهای شما جلوگیری کند.

اگر بدانید که از شامپوی خود چه انتظاراتی دارید قطعاً در انتخاب و خرید شامپو موفق‌تر عمل خواهید کرد و به چیزی که انتظارش را دارید بدون شک خواهید رسید. در این متن از داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو مطالبی را بررسی خواهیم کرد که به انتخاب شامپوی مناسب موهایمان کمک خواهد کرد.

چگونه شامپوی مناسب انتخاب کنیم؟

 ابتدا باید بدانید که پوست سر شما از کدام نوع است؟ انتخاب شامپوی مناسب برای  موهای چرب، خشک، معمولی و یا دارای شوره و خارش؟ اگر در تشخیص این موارد برای پوست سر خودتان دچار مشکل هستید  برای انتخاب شامپوی مناسب می توانید از مشاور پوست و مو یا پزشک متخصص کمک بگیرید.

مو از حساس‌ ترین بخش ‌های بدن است که در زیبایی فرد تأثیر زیادی دارد. زیبا و خوش‌حالت بودن موها به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این عوامل شامپو است. انتخاب شامپوی مناسب از مهم‌ترین محصولات بهداشتی مورد نیاز افراد هستند که روی سلامت و ظاهر مو تأثیر فراوانی دارند. اولین قدم برای خرید و انتخاب شامپو مناسب، شناخت جنس مو و نیاز مو است.

چگونه شامپوی مناسب انتخاب کنیم؟

بررسی و تشخیص جنس مو، نوع پوست سر و آسیب‌هایی که به موها وارد شده به شما کمک می‌کند که در خرید شامپو، انتخابی درست انجام دهید. استفاده نادرست و نابجا از هریک از این محصولات، هرچند اگر یک شوینده ملایم نیز باشند ممکن است آسیب ‌های بیشتری را برای شما به همراه داشته باشند و برعکس در صورت انتخاب شامپوی مناسب می ‌توانید نیازهای مو خود را برآورده کرده و سلامت و زیبایی را در هر تار مو مشاهده کنید.

غده چربی نقش مهمی در تعیین مو و پوست سر ایفا می ‌کند. تولید سبوم یا چربی طبیعی پوست فرآیندی طبیعی است که باعث تقویت قدرت و درخشندگی در رشته مو می شود. با این وجود دلایل زیادی مانند ژنتیک، رژیم غذایی، گردش خون، استرس، مصرف دارو و حتی فرآیند پیری همه می توانند در شکل گیری پوست سر شما تاثیر بگذارند. خبر خوب این است که در واقع انواع مختلفی از محصولات مو وجود دارد که به طور خاص برای تکمیل نیازهای فردی و صرف نظر از انواع پوست سر با هدف افزایش قدرت، سلامت و زیبایی به طور طبیعی برای همه طراحی شده اند.

پوست سر چرب

بخش زیادی از چربی موجود در پوست سر، به رطوبت پوست کمک می کند و موجب می شود که پوست سر و موها خشک نشود. در حقیقت می توان گفت که چربی سر عاملی برای محافظت از پوست و موی سر است، اما مشکل از آنجایی آغاز می شود که غدد تولید کننده چربی، بیش از حد معمول در پوست سر چربی تولید می کنند. در پوست سر، غدد سباسه یا چربی، روغن طبیعی به نام سبوم را تولید می‌کنند.

این روغن به مرطوب نگه‌داشتن پوست سر کمک می‌ کند. اگر عملکرد این غدد دچار اختلال شود و تولید این روغن افزایش یابد، منجر به موی چرب می‌ شود. موی چرب می‌تواند باعث خارش ‌های ناراحت‌ کننده و درماتیت سبوره‌ای، ضایعات پوستی قرمز و ملتهب شود که شوره سر، شکل خفیف آن است. این چربی اضافه حتی می‌تواند شرایطی مناسب برای رشد قارچ‌هایی که منجر به شوره‌ سر می‌شوند ایجاد کند.

اگر این شرایط به خوبی کنترل نشود می‌تواند موجب مشکلات بیشتری شود. مشکلات و یا عوارض مرتبط با آن، شامل شوره سر و انواع آکنه و جوش ، سفیدی موی سر و غیره هستند. همه این موارد ممکن است با شرایطی مانند ریزش مو همراه باشد. موهای چرب معمولاً ریشه سستی دارند و چربی مو از نزدیکی ریشه شروع می‌شود و به سمت ساقه پیش می ‌رود؛ یعنی ممکن است فردی که موی بلندی دارد، در نوک موها چربی یا براق بودن را شاهد نباشد؛ اما ملاک در این مواقع قسمت‌ های نزدیک ‌تر به ریشه است.

ضمن اینکه موی چرب ممکن است در مراحل پیشرفته یا ابتدایی باشد که در شدت چربی مو مؤثر است. وقتی این مشکل شدت بیشتری پیدا کند و درمان و پیشگیری‌ های لازم برای آن در نظر گرفته نشود، می‌تواند شوره و ریزش موی چرب را با شدت نگران ‌کننده، به ‌دنبال داشته باشد. با انتخاب شامپوی مناسب موها از این مشکل جلوگیری کنید.

✅ بیشتر بدانید: آیا بیوتین برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو مفید است؟

پوست سر خشک

شما زمانی دچار خشکی پوست سر می شوید که رطوبت پوستتان کم باشد. بنابراین پوست سر شما، تحریک و پوست پوست شده و در نهایت می ریزد. اگر پوست سرتان خشک است، پس سایر نقاط بدنتان نیز مانند آرنج یا پاها، ممکن است خشک باشد. التهاب یا ورم پوست سر که می تواند ناشی از تماس برخی مواد و عدم انتخاب شامپوی مناسب و محصولات، مانند: شامپو، ژل ها یا اسپری حالت دهنده مو، به پوست سرتان باشد. خشکی پوست سر نتیجه غدد چربی مسدود شده و یا کم کار در پوست سر است، که قادر به تولید مقدار لازم روغن طبیعی در پوست شما نیستند.

شوره سر

خشکی پوست سر، بیشتر با احساس خارش غیر قابل کنترل می باشد. خارش پوست سر نشان دهنده شوره سر، خشکی پوست و یا حتی ریزش مو است. بسیاری از اوقات، تغییر در آب و هوا یا استفاده از محصولات شیمیایی سخت می تواند پوست سر شما را خشک کند. با عدم انتخاب شامپوی مناسب با شست بیش از حد پوست سر خود و عدم رعایت بهداشت احتمال خشکی پوست سر شما بیشتر هم می شود.

دلایل دیگر خشکی پوست سر می تواند شامل بیماری هایی مانند پسوریازیس یا اگزما باشد. برای اطلاعات تکمیلی در خصوص شوینده های مخصوص شوره سر می توانید مطلب مناسب ترین شامپو و شوینده ها برای شوره سر را مطالعه کنید. یک راه که می توانید تفاوت شوره و خشکی پوست سر را (که هر دو منجر به ایجاد پوسته می شوند) تشخیص دهید، از طریق ظاهرشان است. دانه های شوره، بزرگتر و چرب تر هستند. اما هر دو حالت چه پوست سر خشک، چه شوره، می تواند باعث خارش پوست سر شود.

پوست سر مختلط

موها در نزدیکی پوست سر چرب هستند اما در انتهای ساقه‌های مو خشکی و موخوره دیده می‌شود. این حالت مو بیشتر در خانم ‌هایی که دارای موهای بلند هستند دیده می ‌شود. نگهداری و مراقبت از این موها نسبت به گروه ‌های دیگر بسیار دشوار است چرا که چربی زیاد در پوست سر را باید با شست وشوی زیاد کنترل کنیم و از طرف دیگر این شستن ممکن است اوضاع قسمت‌های انتهایی موها را بدتر از قبل کند. برای جلوگیری از این اتفاق باید با انتخاب شامپوی مناسب به گونه‌ای کف سر را بشوییم که قسمت ‌های انتهایی مو زیاد شسته نشوند و شامپو مدت زیادی روی آن‌ها باقی نماند. هم چنین باید برای قسمت ‌های خشک مو از نرم کننده های مخصوص استفاده کنیم.

پوست سر معمولی

در موهای سالم به علت میزان متعادل ترشح چربی، موها چربی را به خود جذب کرده و زیباتر جلوه می‌کنند. پوست سر این گروه از افراد هیچگونه قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن ندارد و موها هنگام لمس نرم و انعطاف پذیرند. حفظ این حالت نرمال و فعالیت غدد چربی موها اصولا بستگی به انتخاب شامپوی مناسب و رعایت بهداشت روزانه و رژیم غذایی فرد دارد.

شامپوی انتخابیتان برای چه کاری ساخته شده است؟

وظیفه اصلی یک شامپو مناسب، تمیزکردن مو و علاوه بر آن از بین بردن چربی پوست سر و مو‌هایتان است، همچنین با انتخاب شامپوی مناسب باید بتوان باقیمانده محصولات آرایشی و بهداشتی‌ مو را که قبلا استفاه کرده‌اید از روی موهایتان کاملا پاک کند. بیشتر افراد بر این باورند که وظیفه اصلی شامپو فقط تمیز کردن موی سر است در صورتی که باید بدانید هنگام انتخاب شامپوی مناسب، حتما باید به نوع پوست سرتان نیز توجه داشته باشید.

طبق یک قاعده کلی می‌توان بدین صورت گفت که: انتخاب شامپوی مناسب برای شما باید با توجه به وضعیت پوست سر شما انتخاب شود و برای درمان موهایتان نیز باید از نرم‌ کننده‌ای مناسب استفاده کنید. به این ترتیب، اگر پوست سر شما چرب باشد و موهایتان خشک باشد (که این امر مشکلی کاملا رایج است) شامپویی را انتخاب کنید که با پوست خشک سر شما بیشترین سازگاری را داشته باشد.

همچنین نرم ‌کننده‌ای را انتخاب کنید که بتواند مو‌هایتان را آبرسانی کند، زیرا همانند پوست صورت، درمان کردن چربی پوست سرتان، چه پوست سرتان خشک باشد و چه چرب و چه حدی مابین این دو حالت، باید با پاکسازی صحیح آن شروع شود. همچنین تامین رطوبت کامل و مناسب برای موهایتان، با انتخاب یک نرم کننده مناسب، نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

آیا نوع پوست سر بر روی انتخاب شامپو موثر است؟

حتماً نوع پوست خود را بشناسید و بدانید که شامپو را برای کدام مورد یا مشکل موهایتان خریداری می ‌کنید. به توضیحات روی بسته ‌بندی شامپو دقت کنید. بدانید که شامپو تقویت کننده است یا متعادل کننده، حجم دهنده است یا مرطوب کننده، نوع صاف کننده نیز هست که باید مد نظر قرار دهید. بهتر است هیچ کدام از انواع شامپو را در جای دیگری به کار نبرید. در صورت داشتن مشکلات حاد حتماً برای تجویز انتخاب شامپوی مناسب به پزشک مراجعه کنید.

آیا نوع پوست سر بر روی انتخاب شامپو موثر است؟

باید بدانید که انتخاب شامپوی مناسب برای قسمت پوست سر و تمیز کردن بخش‌های نزدیک به ریشه مو مناسب بوده ولی مرطوب کننده‌ها برای قسمت‌های میانی مو مناسب‌اند و نباید در استفاده از آن‌ها نزدیک ریشه و پوست سر زیاده روی کنید. از ادغام چند نوع مختلف شامپو با هم خودداری کنید، چرا که هر کدام فرمولاسیون متفاوتی دارند و همین امر ممکن است مشکل را تشدید کند.

به تاریخ انقضای محصول دقت کنید چرا که ممکن است در صورت استفاده از محصول تاریخ گذشته، مشکلات پوست و موی سر افزایش یابد. همچنین در کنار استفاده از شامپوی مناسب، در صورت چرب نبودن موها، از یک مدل مرطوب کننده یا سرم مو هم استفاده کنید تا سریع‌تر نتیجه بگیرید و از زیاده روی در استفاده از شامپو خودداری کنید چرا که ممکن است باعث آسیب‌های بیشتر شود.

ویژگی یک شامپوی خوب چیست؟

شامپوها در چند نوع موجودند که عمده آن‌ها برای بدن یا برای سر است که در این مقاله منظور ما از انتخاب شامپوی مناسب آنهایی است که مناسب موی سر است. همان طور که قبل ‌تر هم گفتیم تعریف شامپوی خوب برای هر کسی متفاوت است چرا که نیازهای مو و پوست افراد با هم فرق دارد.

1. قدرت پاک کنندگی آلودگی ها

انتخاب شامپوی مناسب با توجه به میزان چربی پوست کف سر شما باید بتواند آلودگی و چربی های اضافی مو را شستشو داده و تمیز کند تا از به وجود آمدن قارچ و ریزش مو جلوگیری شود.

2. تثبیت کننده باشد

برای افرادی که موهای خود را رنگ می کنند خیلی مهم است تا شامپوهای سر رنگ مو را تغییر ندهند یا رنگ مو را از بین نبرند بنابراین برای افرادی که موهای رنگ شده دانرد تثبیت شدن رنگ مو با شامپو مهم است.

3. آبرسان و نرم کننده

با استفاده از مواد شیمیایی موها مثل رنگ مو یا نوع و روش زندگی و آب و هوا ممکن است موها خشک و بی آب شوند. انتخاب شامپوی مناسب موهای خشک و یا آبرسان می تواند رطوبت لازم را به موها بازگرداند.

اهمیت تشخیص جنس مو در انتخاب شامپوی مناسب

علاوه بر موارد بالا که جنس کف سر را مشخص کردیم باید بگوییم جنس خود موها نیز به 3 نوع تقسیم می شوند: صاف،مجعد،فر.

در ادامه به اهمیت نوع مو و جنس کف سر در انتخاب شامپوی مناسب می پردازیم:

انتخاب شامپو مناسب برای موهای چرب

اگر پوست و موی چربی دارید احتمالا تا حالا ده‌ ها نوع شامپو را امتحان کرده ‌اید و با توجه به چربی افراطی پوست سر و موی شما، مجبور شده ‌اید هر روز یا یک روز در میان موهایتان را بشویید زیرا اینگونه مو ها خیلی سریع چرب شده و نامناسب پیدا می‌ کنند. در انتخاب شامپوی مناسب برای پوست و موی چرب باید دقت داشته باشید که آن دسته از شامپوهایی را که خاصیت مرطوب کنندگی یا صاف کنندگی دارند را انتخاب نکنید.

زیرا این دسته از شامپو‌ها را متناسب با پوست سر خشک و موهای مجعد می ‌سازند و استفاده از آن‌ها برای شما یک گزینه بسیار اشتباه است چرا که به چربی پوست و موی شما افزوده شده و باعث بد حالتی موهایتان می ‌شود. برای این گروه از پوست و مو باید به دنبال شامپوهایی باشید که در قسمت راهنمای آن دو ویژگی تقویت و متعادل کردن را ذکر کرده باشد زیرا که این دسته از شامپو‌ها با تنظیم کردن میزان چربی پوست باعث زیبایی هرچه بیشتر آن خواهد شد.

شامپو آرژیل دوس کنترل کننده‌ چربی هگور 150 mL

شامپو آرژیل دوس کنترل‌کننده‌ی چربی هگور، چربی پوست سر را کنترل و تنظیم کرده و به تقویت و احیای ساختار مو کمک می کنند. برای اطلاع بیشتر از شامپوی مناسب موی چرب شاید لازم باشد این مقاله را مطالعه کنید: چگونه بهترین شامپو ضد ریزش موی چرب را انتخاب کنیم؟

انتخاب شامپو مناسب برای موهای خشک

اگر پوست سر شما خشک است احتمالا با خارش‌ های اذیت کننده و پوسته پوسته شدن پوست سر آشنا هستید و با این وضعیت ناراحت کننده و گاه شرم ‌آور آشنایی دارید. با انتخاب یک شامپوی مناسب برای خود می‌ توانید از شر این حالت ناراحت کننده راحت شوید استفاده زیاد از شامپو های تقویت کننده باعث نرسیدن رطوبت مناسب به پوست سر شما می ‌شود به همین خاطر از این گروه هرگز استفاده نکنید.

زیرا باعث خشک تر شدن پوست و موی شما خواهد شد و حالت پوسته پوسته شدن را تشدید کرده و باعث خارش هرچه بیشتر می شود اما اگر پوست سر شما کمی خشک است و خیلی پوسته پوسته نمی‌شود و خارش کمی هم دارد می‌توانید از با انتخاب شامپوی مناسب دارای نرم‌کننده و رطوبت رسان استفاده کنید. شامپو‌هایی با این ویژگی باعث حفظ رطوبت پوست و موی شما می ‌شوند و به زیبایی هرچه بیشتر آن کمک می‌ کنند.

شامپو روزانه مخصوص موهای خشک اریکه ۲۰۰ میلی لیتر

شامپو روزانه مخصوص موهای خشک اریکه ۲۰۰ میلی لیتر علاوه بر از بین بردن خارش یا حساسیت های ایجاد شده در کف سر، به کنترل التهابات شدید آن نیز کمک می کند.

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

شامپو نوعي محلول است كه براي تميز كردن بخش خارجي موها مورد مصرف قرار مي ‌گيرد. مواد تشكيل‌دهنده آن به كف سر مي ‌رسند و از آنجا به ريشه موها نيز رسوخ مي‌كنند. بهتر است هيچگاه شامپوهاي مختلف را روي سر خود امتحان نكنيد؛ زيرا مواد شيميايي خاص كه در انواع شامپو ها وجود دارند، ممكن است با هم وارد واكنش شوند. دليل واقعي ريزش موهايتان را بيابيد و به فكر تغيير شامپو باشید.

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نحوه انتخاب شامپو آبرسان و مرطوب کننده

شامپو مرطوب کننده و آبرسان علاوه بر ترکیبات شوینده درفرمولاسیون پیشرفته خود از عصاره های گیاهی نیز بهره مند می باشد. انتخاب شامپوی مناسب و آبرسان مو ها را با ملایمت شستشو داده و موجب لطافت و نرمی آن می شود. همچنین این شامپوها  pH مو را تنظیم نموده و از گره خوردگی آن جلوگیری می نماید و با وجود ویتامین های A،B و C از موها در برابر رادیکال های آزاد محافظت کرده و موجب رطوبت رسانی فوق العاده و درخشندگی موها می شود. شامپو های مرطوب کننده و آبرسان با فرمولاسیون پیشرفته خود و با بهره گیری از عصاره گیاهان موها را احیا و تغذیه می نمایند. این نوع از شامپو موها را به طورملایمی تمیز و در عین حال، نرم و لطیف می کند و فاقد پارابن هستند.

نحوه انتخاب بهترین شامپو برای ریزش مو

این شامپوها با افزایش حرکت خون در پوست سر باعث افزایش رشد موها شده و ضخامت موهای شما را افزایش داده و با استحکام ضخامت موها باعث از بین رفتن شکنندگی موهایتان می شود. این شامپوهای مخصوص ریزش مو حاوی ویتامین B6 و B7 و انواع عصاره گیاهانی هستند که باعث استحکام بخشیدن هرچه بیشتر به موهای شما می ‌شود.

شامپو ضد ریزش اسید سالیسیلیک هگور 150 mL

شامپو ضد ریزش اسید سالیسیلیک هگور مانع از ریزش موها شده و پس از استفاده از آن، موها تقویت و شاداب خواهند شد.

نحوه انتخاب شامپو تقویت کننده

تغذیه پوست سر یکی از بهترین ویژگی های این محصولات است که هر نوع پوستی به آن احتیاج دارد. استحکام موها، افزایش گردش خون در پوست کف سر و اطراف ریشه مو و محافظت در برابر آسیب های محیطی از دیگر نتایج استفاده از این مدل شامپو است. با انتخای شامپوی مناسب و شامپو تقویت کننده که انواع مختلفی دارد مخصوص موهای چرب، خشک، معمولی، حساس و آسیب دیده و … کافی است بر اساس نوع پوست و موهایتان محصول مدنظرتان را انتخاب کنید.

نحوه انتخاب شامپو صاف کننده و نرم کننده

ترکیبات استفاده شده در این نوع شامپو شامل عصاره‌ ی گیاهان و پروتئین کراتین بوده که یک ترکیب بسیار مفید برای ترمیم و بازسازی بافت مو بوده و موها را صاف، نرم و براق می‌ کنند. از مزیت‌های خوب این شامپوی صاف کننده، آبرسانی به ساختمان مو است که از خشکی مو جلوگیری کرده و برای سلامت موها بسیار مفید است.

نحوه انتخاب شامپوی مناسب بعد از کاشت مو

بعد از عمل کاشت مو فولیکول‌ ها حساسیت بالایی دارند و تا چند هفته اول بعد از عمل هنوز در شرایط پایداری قرار نگرفته ‌اند، بنابراین باید برای شستن سر از شامپوهای ملایم که بدون ترکیبات شیمیایی قوی هستند استفاده کنید. این مدل شامپوها فرمولاسیون ساده‌ای دارند و آسیبی به فولیکول‌های موهای تازه کاشته شده شما نمی‌رساند. بنابراین توجه به ترکیبات شیمیایی شامپو و PH پایین آن از مواردی است که باید هنگام خرید شامپو آن‌ها را در نظر داشت. شامپوهایی که دارای روی، مس، کتوکونازول و اسیدهای آمینه هستند، می‌توانند شامپوهای مناسبی در محافظت از موها در برابر خطرات باشند. این شامپوها هم باعث تمیز شدن موها می‌شوند و هم سلامتی آن‌ها را حفظ می‌کنند.

نحوه انتخاب شامپو مناسب برای خارش سر

 این نوع از شامپو برای خارش سر حاوی ترکیبات ضد قارچی برای از بین بردن قارچ ها، حاوی عصاره های گیاهی مثل گل لادن جهت رفع خشکی پوست سر، حاوی روغن کالاندولا جهت رفع التهاب و خارش پوست سر، کمک به تقویت موهای آسیب دیده، میزان نرم کنندگی مناسب، کیفیت ساخت بالا، میزان تأثیر گذاری بسیار خوب، درمان پوسته پوسته شدن سر، بافت نرم و بسیار ملایم، عطر و رایحه مناسب هستند.

نحوه انتخاب شامپو مناسب برای خارش سر

نحوه انتخاب شامپو مناسب برای موهای خشک و فر

اگر موی فر دارید شامپو مخصوص موهای خشک و فر یک ترکیب گیاهی فاقد سولفات و پارابن است. این محصول حاوی پروتئین‌های هیدرولیز شده مثل ابریشم، پروتئین‌های هیدرولیز شده گندم، عصاره گیاه دم اسب، آلوئه ورا، گزنه، سدر، حنا و آویشن هستند. تمام ترکیبات گیاهی به کار رفته در این محصولات سبب ترمیم بافت موهای آسیب دیده، محافظت از رنگ مو، افزایش حالت پذیری و درخشندگی مو می ‌شوند. رفع وز بودن و خشکی موها مهم‌ترین خاصیت شامپو مخصوص موهای فر است.

همان طور که می ‌دانید ساقه موهای فر در اثر حرارت مکانیکی دچار موخوره می‌ شود و همواره در معرض ریزش مو خواهد بود. بنابراین شامپو مخصوص موهای فر به تقویت موهای رنگ شده و آسیب دیده نیز کمک می‌ کند.

شامپو ملایم مرطوب کننده سیلیسیم ارگانیک هگور 150 mL

شامپو ملایم مرطوب‌کننده سیلیسیم ارگانیک هگور سلامت و زیبایی موها را تضمین کرده و مانع از اثرگذاری عوامل محیطی نامناسب روی موها می گردد مناسب برای موهای خشک و فر.

نحوه انتخاب شامپو مناسب موهای معمولی

شامپوهای معمولی بر اساس نیازهای موهای معمولی فرموله شده‌اند، اگر شما موهای معمولی دارید احتمالاً متوجه شده‌اید که پیدا کردن یک شامپو مناسب برای موهای معمولی کار دشواری است، و شما نمی ‌توانید از هر شامپویی که دم دست شماست برای شستشوی موهای خود استفاده کنید، چرا که ممکن است به بافت موهای شما آسیب بزند و یا به خوبی آلودگی‌های مو و پوست سر را تمیز نکند.

نحوه انتخاب شامپو مخصوص موهای رنگ شده

شامپو برای موهای رنگ شده عناصر فعال و در عین حال شستشوی ملایم‌تری نسبت به شامپوی معمولی دارد. در این شامپو استفاده از ترکیبات طبیعی و گیاهی نسبت به ترکیبات شیمیایی اولویت دارد؛ چون موها در وضعیت ویژه‌ای قرار دارند. خشکی مو فقط یک تغییر حالت نیست؛ بلکه فرصت را برای شکنندگی و آسیب دیدگی مو فراهم می‌ کنند.

شامپو موهای رنگ شده و آسیب دیده اریکه ۲۰۰ میلی لیتر

شامپو موهای رنگ شده و آسیب دیده اریکه با تغذیه فولیکول های مو به ثبات رنگ مو کمک کرده و رطوبت مورد نیاز آن را تامین می کند.

نحوه انتخاب شامپو ضد شوره

شامپو ضد شوره معمولا حاوی اسید سالیسیک است که با لایه برداری ملایم، سلول‌های مرده را از پوست کف سر برداشته و از رشد باکتری‌ ها و قارچ ‌ها جلوگیری می‌ کند. همچنین کاهش التهاب و خارش کف سر، پاک کننده عمقی پوست سر، ضد گره و ضد الکتریسیته ساکن می شود.

نکات مهم در خرید شامپو خوب و انتخاب شامپو

شامپو پر مصرف ترین محصول جهان برای تمیز کردن موهاست و بیش از یک قرن از استفاده آن می گذرد. اگرچه همچنان مهم ترین کاربرد آن شستشوی موها و تمیزی آن هاست، اما امروزه این محصولات در تنوع گسترده ای تولید می شوند و می توانند برای مصارف گوناگون به کار گرفته شوند. این تنوع تا جایی پیش رفت که انتخاب محصولی مناسب برای موهای خودمان و دریافت بهترین نتیجه کمی گیج کننده است. برای انتخاب شامپوی مناسب باید نوع موهایمان و مشکل فعلی آن را به درستی شناسایی کنیم و سپس به دنبال خرید بهترین شامپو مناسب باشیم.

داروخانه آنلاین شبانه روزی آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

author-avatar

درباره الناز فتحی

وقتی نوشتن را آغاز می‌کنم، نه می‌دانم به کجا خواهم رفت و نه می‌دانم در مسیر چه چیزهایی کشف خواهم کرد. پژوهش، نمای بیرونی فکرکردن است و سفر میان دریچه های کشف نشده "من میان این دریچه ها سفر می کنم"

دیدگاهتان را بنویسید