مراقبت از پوست

بهترین محصولات کرم ضد چروک و ضد پیری برای پوست پس از 30 سالگی

بهترین کرم ضد چروک زیر ۳۰ سال

شاید بتوان گفت ۳۰ سالگی اولین بزنگاه سنی است که باعث بحران‌های جدی برای بسیاری از افراد می‌شود. با این حال این همه‌ی ماجرا نیست. تغییرات جسمی هم _اگرچه کند و آرام آرام_ اما بالآخره از راه می‌رسند. شاید تغییراتی که در درون جسم ما رخ می‌دهند اساسی‌تر باشند، با این حال تغییرات ظاهری بیشتر به چشم می‌آیند و مرکز توجه می‌شوند. پوست تغییراتی را تجربه می‌کند و حتی تعداد زیادی از آن‌هایی که پیش از این به مراقبت از پوست اعتقادی نداشته‌اند هم به فکر خرید بهترین کرم ضد چروک زیر ۳۰ سال می‌افتند. اما این تغییرات دقیقاً چه هستند؟ چه تغییراتی در پوست ما اتفاق می‌افتد؟ و مهم‌تر از همه، در مقابل این تغییرات ما باید چه کنیم و چه رویه‌ای پیش بگیریم؟

پوست ما پس از ۳۰ سالگی چه تغییراتی را تجربه می‌کند؟

بله، احتمالاً صبح روز اول ۳۰ سالگی به نظر مثل همه‌ی روزهای دیگر بزرگسالی شما به نظر خواهد رسید، اما این حقیقت دارد که فصل جدیدی از زندگی فرا رسیده است. اما این فصل جدید نه غم‌انگیز است و نه ترسناک. شرایط تغییر می‌کنند و متناسب با آن، رفتار، عادات و مراقبت‌های ما نیز باید تغییر کنند.

۱. ممکن است پوست شما کمی کدر به نظر برسد.

در دوران کودکی، سلول‌ها هر ۱۴ روز یک بار جایگزین می‌شدند. روند جایگزینی و نو شدن سلول‌های پوست در اوایل ۲۰ سالگی کمی کند می‌شود و زمانی که به ۳۰ سالگی می‌رسیم، سلول‌های جدید ۲۸ تا ۳۵ روز یک‌ بار با سلول‌های قدیمی جایگزین می‌شوند. این به این معنی است که سلول های مرده روی سطح پوست روی هم جمع می‌شوند، نمی‌گذارند نور از روی پوست شما انعکاس کند و پوست‌تان مثل سابق درخشان و شاداب به نظر نمی‌رسد.

راه حل مقابله با این مشکل ساده است؛ هفته ای دو بار لایه‌برداری کنید. سیستم خودکار بدن شما کمی کندتر از سابق کار می‌کند، پس شاید فکر بدی نباشید که به صورت دستی (manual) خود را از شر این سلول‌های مرده خلاص کنید تا سلول‌های پوستی تازه‌تر و درخشان‌تری که آن زیر پنهان شده‌اند، آشکار شوند. این کار دو مزیت بزرگ دارد، اپل آن که نه تنها پوست شما را درخشان‌تر می‌کند، بلکه در وهله‌ی بعد کمک می‌کند محصولاتی مراقبتی‌ای که استفاده می‌کنید، بهتر، بیشتر و عمیق‌تر جذب شوند.

برای لایه‌برداری پوست، در ابتدا صبور باشید و با احتیاط عمل کنید. یک لایه‌بردار ملایم (چه فیزیکی و چه شیمیایی) انتخاب و تهیه کنید. از این محصول طبق برنامه، هفته‌ای یک بار استفاده کنید. پس از چند هفته می‌توانید دفعات لایه‌برداری را بیشتر کنید و در صورت نبود مشکل و تحمل داشتن پوست‌تان دفعات را بیشتر کنید. اما فراموش نکنید که لایه‌برداری بیش از دو بار در هفته حتی به پوست‌های چرب هم آسیب می‌زند و پیشنهاد نمی‌شود.

۲. متوجه لکه‌هایی ناز می‌شوید که مثل سابق به سرعت محو نمی‌شوند.

این لکه‌ها در اثر سال‌ها قرار گرفتن در معرض نور خورشید به وجود می‌آیند که سلول‌های تولیدکننده رنگ‌دانه را تحریک می‌کند تا بیش از حد فعالیت کنند. حتی ممکن است متوجه شوید که جای زخم‌ و لک آکنه هم با سرعت کمتری محو می‌شوند (بله، بله، این هم تقصیر آن سیستم نوسازی سلولی است!). کسانی که پوست تیره‌تری دارند، اغلب این تغییرات در رنگدانه‌ها را بیشتر متوجه می‌شوند.

هایپرپیگمانتاسیون (فعالیت بیش از حد رنگ‌دانه‌های پوستی) معمولاً با تغییرات هورمونی، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، و مصرف بعضی داروها شدیدتر می‌شود. برای حل این مشکل یک محصول روشن‌کننده به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید. هیدروکینون در ۵۰ سال گذشته یکی از پرمصرف‌ترین ترکیبات برای خلاصی از شر لک‌های تیره بوده است. بسیاری از محصولات حاوی هیدروکینون با غلظت پایین (کمتر از ۲ درصد)، در دسترس هستند.

کرم روشن کننده هیدروکینون حاوی AHA مدیلن را ترجیحاً شب‌ها مصرف کنید و در طول روز حتماً از یک ضدآفتاب با فاکتور محافظتی بالا استفاده کنید. اگر بعد از گذشت ۸ هفته هیچ تغییری در لک‌ها مشاهده نکردید، ممکن است به یک محصول قوی‌تر نیاز داشته باشید. به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و برای ادامه‌ی درمان از او راهنمایی بگیرید.

 

خرید کرم ضدآفتاب سی گل SPF 100 مناسب انواع پوست 40 mL

کرم ضدآفتاب سی گل SPF 100 مناسب انواع پوست 40 mL

۳. پوست‌تان بیش از پیش خشک و کم‌آب می‌شود.

یکی دیگر از پیامدهای آزاردهنده‌ی کاهش و کندی چرخه‌ی نو شدن سلول‌های پوستی، این است که لایه بالایی پوست نمی‌تواند مثل گذشته به طور طبیعی و به مدت طولانی مرطوب باقی بماند.  علاوه بر این، تولید عوامل آبرسان در پوست مثل اسید هیالورونیک کند می‌شود و تجزیه‌ی آن افزایش می‌یابد. این گره با یک لایه‌بردار حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) و یک کرم مرطوب‌کننده، باز خواهد شد. در دهه‌ی ۳۰ زندگی استفاده از یک محصول لایه‌بردار حاوی آلفا هیدروکسی اسید (مثلاً گلیکولیک اسید، لاکتیک اسید، یا مالیک اسید) به صورت هفتگی به روند جایگزینی سلول‌های پوستی کمک کند.

پوست‌تان بیش از پیش خشک و کم‌آب می‌شود.

برای انتخاب مرطوب‌کننده نیز به سراغ آن‌هایی بروید که با سرامیدها و اسیدهای چرب غنی شده باشد. به این ترتیب از آسیب به سد لیپیدی پوست نیز جلوگیری خواهید کرد. فراموش نکنید که زیاده‌روی در لایه‌برداری خود می‌تواند از عوامل خشکی پوست باشد.

*توجه: اگر از اسکراب یا لایه‌بردار دیگری استفاده می‌کنید، نیازی به افزودن AHA نیست و بالعکس.

۴. روند پیری پوست آهسته آهسته آغاز می‌شود.

پیری پوست در دهه‌ی ۳۰ یکی از طبیعی‌ترین مشکلات پوستی است. تولید کمتر استروژن و کند شدن روند جایگزینی سلول‌های پوستی (می‌بینید؟ باز هم پای این لعنتی در میان است) مهم‌ترین عوامل این اتفاق هستند. از دست دادن استروژن باعث می شود پوست در بعضی از نواحی مانند خط فک و گونه‌ها کمتر پر شود، به همین دلیل است که ما شروع به جست‌وجوی راه‌هایی برای سفت‌تر شدن پوست می کنیم. خطوط ریز، خطوط خنده و چین و چروک در بعضی نواحی مانند پیشانی خود را نشان می‌دهند.

همان طور که پیش‌تر نیز گفته شد، لایه‌برداری می‌تواند روند تجدید سلول‌های پوستی را تسریع و تقویت کند که با پیری پوست مبارزه می‌کند. برای غلبه بر این مشکل، از محصولاتی استفاده کنید که تولید کلاژن را تحریک می‌کنند. در بین این مواد هیچ کدام به اندازه‌ی رتینول اثرگذار نیست. اگر تا به حال استفاده از کرم دور چشم را شروع نکرده‌اید، باید یک کرم دور چشم انتخاب، تهیه و استفاده کنید. محافظت در برابر نور خورشید درست به اندازه‌ی خواب و خوراک برای شما ضروری هستند. فراموش نکنید که از همه‌ی محصولات مراقبت از پوست، علاوه بر صورت، بر روی گردن و دکلته نیز استفاده کنید. هر چه قدر هم با مراقبت پوست صورت را جوان نگه دارید، رسیدگی نکردن به پوست گردن و دکلته می‌تواند همه چیز را خراب کند.

۵. جوش‌های قدیمی با دوستان جدیدشان همراه می‌شوند.

ممکن است خیال کنید تنها مزیت بالا رفتن سن برای پوست این است که دیگر خبری از مثل گذشته جوش زدن نیست، اما متأسفانه با پیدا شدن سر و کله‌ی جوش‌های کیستیک ناامید می‌شوید. احتمال این که بعد از ۳۰ سالگی برای اولین بار جوش کیستیک زده باشید بسیار زیاد است. شاید جالب باشد که بدانید جوش‌های هورمونی زنان در طول دهه‌ی ۳۰ به دلیل تغییر سطوح هورمونی، سرعت بیشتری پیدا می‌کنند.

فاکتورهای زیادی ممکن است هورمون‌ها را به هم بریزند، از قطع قرص‌های ضد بارداری و خود بارداری، تا تنش‌های معمولی که انسان در زندگی مدرن تجربه می‌کند. خبر بد این است که شما نمی‌توانید جوش‌های این دوره‌تان را مانند جوش‌های دوران نوجوانی درمان کنید. پوست بزرگسالان نسبت به پوست نوجوانان انعطاف‌پذیری بسیار کمتری دارد و سلول‌های آن با سرعت کمتری جایگزین می‌شوند. بنابراین دیدن نتیجه از یک محصول ضد جوش موضعی بسیار بیشتر از پوست نوجوان طول می‌کشد.

برای مقابله و پیشگیری از این مشکل، یک محصول ضد جوش ملایم (مناسب کل صورت) را به برنامه‌ی روزانه‌ی مراقبت از پوست‌تان اضافه کنید. در این دوره پوست خشک‌تر و حساس‌تر است و التهاب آن سخت‌تر بهبود می‌یابد. به همین دلیل استفاده از محصولات ضدجوشی که در نوجوانی جواب می‌داده، مناسب نیست. در عوض، یک پاک‌کننده ملایم با خاصیت مرطوب‌کنندگی، یک ضدجوش موضعی قدرتمند، یک مرطوب کننده و ضد آفتاب به شدت توصیه می‌شوند. اگر می‌خواهید چیز‌های دیگری به روتین مراقبت پوست خود اضافه کنید، تا زمانی که پوست تحریک نشده است، هر بار یک محصول جدید اضافه کنید.

شاید تا این جا منتظر بوده‌اید تا درباره‌ی چین و چروک صورت صحبت کنیم، اما از آن جایی که عنوان مقاله نیز به این پدیده اختصاص دارد، در بخشی جداگانه و در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

چین و چروک چیست؟ چه عواملی باعث بروز آن می‌شود؟

اگرچه ۳۰ سالگی معمولاً برای جدی‌تر بروز کردن چین و چروک صورت زود به نظر می‌رسد، اما شروع چاره اندیشیدن برای آن در اواخر دهه‌ی ۲۰ نه تنها زود نیست، بلکه یک اقدام هوشمندانه است. چین و چروک بخشی طبیعی از روند پیری است. با افزایش سن، پوست ما نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود و خاصیت کشسانی آن کاهش می‌یابد و قدرت کمتری برای محافظت از خود در برابر آسیب دارد. به همین دلیل است که چین و چروک و خطوط، خود را روی صورت نشان می‌دهند.

حالات گوناگون صورت، مانند لبخند زدن، اخم کردن، یا خیره شدن، منجر به ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک در سنین پایین‌تر می‌شود. این خطوط با افزایش سن عمیق‌تر می‌شوند. هنگامی که پوست ما جوان است، می‌تواند به سرعت به حالت عادی خود برگردد. اما با افزایش سن، پوست انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد و برگشتن به حالت اولیه برای پوست دشوارتر می‌شود. نتیجه؟ خطوط و چروک‌ها ماندگار می‌شوند. چین و چروک ها به دلیل تفاوت های ساختاری و عملکردی پوست در نژادهای مختلف و با رنگ‌های پوست مختلف، اثر و بروز متفاوتی دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که لایه‌ی میانی پوست در افراد سیاه‌پوست و آسیایی ضخیم‌تر است، که احتمالاً از چین و چروک صورت محافظت می‌کند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن، مصرف نوشیدنی‌های الکلی، کم‌آبی بدن، مصرف برخی از داروها، عوامل محیطی، وراث از مهم‌ترین عوامل افزایش چین و چروک هستند. تابش اشعه‌ی ماوراء بنفش رشته‌های کلاژن و الاستین پوست را که باعث خاصیت کشسانی و سفت بودن پوست هستند، تجزیه می‌کند.

در واقع این رشته‌ها بافت همبند را تشکیل می‌دهند که از پوست حمایت می‌کند و کمک میکند پوست شکل خود را حفظ کند. با شکسته شدن این لایه، پوست ضعیف‌تر و انعطاف‌پذیرتر می شود، شروع به افتادگی می‌کند و چین و چروک ظاهر می‌شوند. پوست تیره حاوی ملانین بیشتری است و از بسیاری از اثرات مضر اشعه‌ی ماوراء بنفش پیشگیری می‌کند. افرادی که زیر نور خورشید کار می کنند، شانس بیشتری برای ایجاد چین و چروک زودرس دارند. پوشیدن لباس هایی که پوست را می پوشانند، مانند کلاه یا پیراهن آستین بلند، ممکن است ایجاد چین و چروک را به تأخیر بیاندازد.

سیگار کشیدن دائمی روند پیری پوست را تسریع می کند، زیرا خون‌رسانی به پوست را کاهش می‌دهد. الکل نیز پوست را کم‌آب می‌کند و پوست هر چه خشک‌تر باشد، بیشتر در معرض چین و چروک است.

راهکارهای ساده برای جلوگیری از بروز چین و چروک

شاید این جمله کلیشه‌ای به نظر برسد، اما تجربه بارها به ما نشان داده که «پیشگیری بهتر از درمان است». در ادامه چند راهکار ساده و اثرگذار برای پیشگیری از پیدا شدن چین و چروک و خطوط پوستی خواهیم گفت:

راهکارهای ساده برای جلوگیری از بروز چین و چروک

۱. از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

از ضدآفتاب هر معجزه‌ای برای زیبایی و سلامت انسان، ممکن است. خورشید انرژی را به شکل اشعه‌هایی به نام UVA و UVB منتشر می‌کند. قرار گرفتن در معرض این اشعه‌ها و همین طور استفاده از تخت‌های برنزه‌کننده مهم‌ترین عامل به وجود آمدن تغییرات پوستی مرتبط با افزایش سن است، خواه لک‌های پوستی و تغییر رنگ باشد یا، چین و چروک و افتادگی پوست. محافظت از پوست صورت و بدن با استفاده از ضدآفتاب _حتی در روزهای ابری، بارانی یا زمستانی_ نه تنها برای جلوگیری از چین و چروک بسیار مفید است، بلکه احتمال مبتلا شدن به سرطان پوست را نیز کاهش می‌دهد. هنگام انتخاب ضدآفتاب محصولی را انتخاب کنید که دارای SPF (فاکتور محافظ در برابر نور خورشید) بیشتر از ۳۰ باشد و محافظت از پوست در برابر هر دو اشعه‌‌ی UVA و UVB را پوشش دهد.

۲. مصرف سیگار را کاهش دهید یا آن را ترک کنید.

بعضی مطالعات نشان می‌دهد کسانی که سیگار می‌کشند، در مقایسه با کسانی که سیگار نمی‌کشند، تقریباً پنج برابر بیشتر در معرض چین و چروک هستند. سیگار با افزایش سطح مونوکسید کربن در بدن که باعث تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود، می‌تواند به پوست آسیب برساند و روند پیری آن را تسریع می‌کند. همچنین مشخص شده است که سیگار باعث کاهش سطح ویتامین C در بدن می‌شود که یک آنتی‌اکسیدان شناخته شده است و به سنتز کلاژن (واحد تشکیل‌دهنده‌ی ساختار پوست) کمک می‌کند.

۳. پوست خود را از درون و بیرون، تغذیه و آبرسانی کنید.

 تحقیقات نشان داده است افرادی که سبزیجات، ماهی و غذاهای غنی‌شده با آنتی‌اکسیدان و امگا ۳ بیشتری مصرف می‌کنند، چین و چروک کمتری خواهند داشت. آب کافی بنوشید تا عملکردهای بدن به درستی انجام شوند، سموم را دفع کنند و به رساندن مواد مغذی به سلول‌های پوست و در نتیجه به جوان و سالم ماندن پوست کمک کنند.

مواد مؤثر در بهترین کرم ضد چروک زیر ۳۰ سال 

وقتی تصمیم بگیرید از پوست خود مراقبت کنید، حتی یک مرطوب‌کننده‌ی مناسب نیاز پوست‌تان به هم به تنهایی می‌تواند ظاهر پوست شما را بهبود ببخشد، تا خدی پوست را حجیم کند و به این ترتیب خطوط و چین و چروک را کمتر نمایان کند. مرطوب‌کننده‌ها، لوسیون‌ها، کرم‌ها، ژل‌ها و سرم‌هایی هستند که از ترکیب آب، روغن‌ها و سایر مواد مانند پروتئین، موم، گلیسیرین، لاکتات و اوره ساخته می‌شوند. اما کرم‌های ضد چین و چروک اغلب مرطوب‌کننده‌هایی با مواد فعال (active ingredients) هستند که مزایای بیشتری ارائه می‌دهند. این مواد به بهبود رنگ، بافت، خطوط ریز و چین و چروک کمک می‌کنند. میزان اثربخشی این محصولات تا حدی به ژنتیک، نوع پوست شما و ماده یا ترکیبات فعال محصولی که استفاده می‌کنید، بستگی دارد. ترکیبات متداولی وجود دارد که می‌تواند در روند پیری پوست وقفه بیاندازد و باعث بهبود سلامت و زیبایی پوست شما شود.

 -رتینوئیدها:

 این اصطلاح برای ترکیبات ویتامین A مانند رتینول و رتینوئیک اسید استفاده می‌شود. این مواد مدت‌هاست که به صورت موضعی برای کمک به ترمیم پوست آسیب‌دیده از نور خورشید و همین طور کاهش خطوط و چین و چروک استفاده می‌شوند.

– ویتامین C:

همان اسید اسکوربیک اسید، یک آنتی‌اکسیدان قوی است، به این معنی که از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. رادیکال‌های آزاد مولکول‌های اکسیژن ناپایداری هستند که سلول‌های پوست را می‌شکنند و باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند. مصرف ویتامین C همراه با ضدآفتاب اثر هر دو را بیشتر می‌کند و منفعت بیشتری به پوست می‌رساند، همچنین به کاهش خطوط و چین و چروک هم کمک کند. فراموش نکنید که کرم‌های ضد چروک حاوی ویتامین ث و به طور کلی همه‌ی محصولات حاوی این ویتامین باید به گونه‌ای نگهداری شوند که در معرض هوا هوا و نور خورشید قرار نگیرند.

– هیدروکسی اسیدها:

آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs) مثل اسید گلیکولیک، سیتریک و لاکتیک، برای حذف سلول‌های مرده‌ی پوست (لایه‌برداری) استفاده می‌شوند. استفاده‌ی منظم از یک محصول حاوی AHA پوست شما را برای جذب بهتر محصولات دیگر آماده می‌کند و جایگزین شدن سلول‌های پوست جدید، صاف و یکنواخت (چه از نظر رنگ‌دانه و چه از نظر بافت) را تحریک می‌کند. علاوه بر AHAها، اسیدهای بتا هیدروکسیل (BHAs) و شکل جدیدتری از آن‌ها به نام پلی هیدروکسی اسیدها (PHAs)، که برای پوست‌های حساس مناسب‌تر هستند، نیز در کاهش خطوط ریز و چین و چروک اثرگذارند.

مواد مؤثر در بهترین کرم ضد چروک زیر ۳۰ سال 

-کوآنزیم Q10:

این ترکیب می‌تواند به کاهش چین و چروک ریز اطراف چشم کمک کند و از پوست در برابر آسیب‌های خورشید محافظت کند. برخی پپتیدها قادر به تحریک تولید کلاژن هستند و نشان داده شده است که بافت و چین و چروک پوست را بهبود می بخشند. پپتیدها موجود در مولکول‌های Q10 به طور طبیعی در موجودات زنده وجود دارند.

– عصاره‌‌های چای سبز، سیاه و اولانگ:

این سه ترکیب دارای خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی خوبی هستند. استفاده از این عصاره‌ها خصوصاً در کرم‌های ضد چین و چروک دور چشم بسیار معمول است.

-عصاره‌ی هسته‌ی انگور:

این عصاره علاوه بر خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد‌ التهابی، محرک تولید کلاژن نیز هست.

– نیاسینامید:

یک آنتی‌اکسیدان قوی و یکی از فرم‌های ویتامین B3 (نیاسین) است. استفاده از این ترکیب به کاهش تبخیر آب در پوست کمک می‌کند و در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست را نیز بهبود می‌بخشد.

مزایای استفاده از محصولات ضد چروک پوست

۱. در بلند مدت هزینه‌های خود را کاهش می‌دهید.

استفاده از این محصولات، آن هم وقتی که هنوز عوارض پیری پوست به سراغ شما نیامده است، شما را از روش‌های پرهزینه و بعضاً دردناک و پرخطر پوستی در آینده نجات می‌دهد. وقتی به طور مرتب از محصولات ضد پیری و ضد چروک استفاده کنید، در نهایت تمام مزایای احتمالی آن را به دست خواهید آورد و با افزایش سن، با مشکلات پوستی بسیار کمتری مواجه خواهید شد. شما به جایی خواهید رسید که نیازی به انجام روش های پوستی برای خدمات صورت ندارید.

۲. بر روحیه و سلامت روان شما اثر مثبت می‌گذارد.

باور کنید یا نه، استفاده از محصولات ضد پیری و ضد چروک و به طور کلی مراقبت از خود، اعتماد‌به‌نفس شما را تقویت می‌کند. این اثر مثبت دومینووار بر روی سلامتی کلی شما تأثیر می‌گذارد. وقتی از خود مراقبت می‌کنید و همزمان شروع به پذیرش ظاهرتان می‌کنید، روابط بهتری با دیگران نیز خواهید داشت و از نظر اجتماعی هم فعال‌تر شوید. ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم و ارتباط مثبت و سازنده با دیگر انسان‌ها می‌تواند کیفیت زندگی‌مان را به شدت تغییر دهد.

۳. بیش از پیش خواهید درخشید.

از مهم‌ترین مواردی که باعث پیری پوست می‌شود، از دست دادن درخشش و شادابی است. شادابی‌ای که وقتی سن کمتری داریم، معمولاً به طور طبیعی در پوست ما دیدنی‌ست. با سرم‌های مصرف محصولات ضد چروک و ضد پیری مناسب، خطوط ریز و چروک‌ها قابل کنترل هستند. هنگام خرید، مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید. به طور کلی محصولاتی که شامل مشتقات ویتامین A (ترتینوئیدها)، ویتامین C و اسیدهای هیدروکسی برای این هدف بسیار مناسب‌اند. فراموش نکنید حین مصرف این محصولات، خود در برابر اشعه‌های خورشید محافظت کنید. بله، با تحریک رشد پوست تازه و سالم، چین و چروک کاهش می‌یابد و جوان‌تر باقی می‌ماند.

مزایای استفاده از محصولات ضد چروک پوست

نکاتی برای افزایش اثرگذاری محصولات ضد چروک

رعایت این توصیه‌ها باعث می‌شود، استفاده از بهترین کرم ضد چروک زیر ۳۰ سال، برای پوست شما ثمربخش‌تر باشد:

۱. زیبای خفته شوید!

خواب کافی و باکیفیت در شب _دست کم ۷ ساعت_ برای سلامت پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک ضروری است، زیرا در طول شب توانایی پوست شما برای ترمیم خود در مقایسه با روز بسیار بیشتر است.

۲. مصرف شکر را کنترل کنید.

مصرف زیاد مواد قندی می‌تواند کلاژن پوست شما را تخریب کند و در نتیجه منجر به ایجاد چین و چروک و خطوط ریز شود. در هنگام هوس خوردن مواد قندی، گزینه‌های مفید و خوشمزه‌ای مثل میوه و سبزیجات را جایگزین کنید.

۳. برای پوست‌تان مراقبت غیر قابل خریدن تهیه کنید.

بله، بله، ما هم می‌دانیم که گفتن «استرست را کنترل کن» از کنترل کردن استرس آسان‌تر است. با این حال بیایید از این به بعد جور دیگری نگاه کنید؛ کاهش استرس به معنای کاهش احتمال ایجاد خطوط و چین و چروک است. تا جایی که در اختیار شما است، آسان بگیرید و آرامش داشته باشید.

پیشنهادهایی برای خرید کرم ضد چروک

۱. ژل دور چشم مغذی و ضد چروک درماسیف

این محصول بافتی ژلی و بسیار سبک دارد. در تولید آن از مواد مصرفی مثل پارابن، الکل و روغن‌های معدنی استفاده نشده است. هیالورونیک اسید به آب‌رسانی پوست دور چشم کمک بزرگی می‌کند و همین جلوگیری از خشکی اثر مهمی در چروک نشدن پوست دور چشم دارد. رتینیل پالمیتات (نوعی از ویتامین A) موجود در این ژل نیز برای بهبود رنگ و یکدست شدن پوست اطراف چشم کارگر است.

ژل دور چشم مغذی، ضد چروک و مرطوب کننده درماسیف 20 mL

ژل دور چشم مغذی، ضد چروک و مرطوب کننده درماسیف 20 mL

ژل دور چشم مغذی و ضد چروک درماسیف، رطوبت کافی را برای پوست شما تامین نموده و از آن در برابر رادیکالهای آزاد، عوامل و استرس های محیطی محافظت نمایند.

۲. کرم ضد چروک و بازسازی کننده روز لایسل

این محصول با بافتی غنی و در عین حال سبک، پوست شما را در طول روز به خوبی تغذیه و ترمیم می‌کند. فسفولیپید موجود در این کرم روز، پوست را قویاً آب‌رسانی و از بروز چروک جلوگیری می‌کند. پانتوتنیک اسید یا همان ویتامین B5 نیز نوعی آنتی‌اکسیدان فوق‌العاده کارآ است که از قرمزی و التهاب پوست جلوگیری خواهد کرد.

 کرم بازسازی کننده و ضد چروک روز لایسل ۳۰ میلی گرم

کرم بازسازی کننده و ضد چروک روز لایسل ۳۰ میلی گرم

کرم بازسازی کننده و ضد چروک روز لایسل علاوه بر احیای بافت های آسیب دیده پوست، به تغذیه لایه های پوستی کمک کرده و باعث روشن شدن پوست می شود.

۳. کرم AHA ۱۰٪ سی گل

این کرم برای انواع پوست‌ها، چه خانم و چه آقا، قابل استفاده است. همان طور که بالاتر گفته شد AHAها یکی از پرفایده‌ترین ترکیبات برای جلوگیری از پیری و چروک شدن پوست هستند. این محصول علاوه بر داشتن AHA، با داشتن گلیسریل مونو استئارات، نه تنها از تبخیر آب پوست جلوگیری می‌کند، بلکه احتمال حساسیت را نیز کاهش می‌دهد.

 

کرم ضد چروک A.H.A 10% سی گل مناسب انواع پوست 40 mL

کرم ضد چروک A.H.A 10% سی‌گل چرخه نوسازی پوست را فعال کرده و قابلیت ارتجاعی پوست را بالاتر می برد. این کرم سلولهای مرده پوست را از بین برده و در صورت استفاده منظم، باعث کاهش چین و چروک های سطحی می شود.

کرم ضد چروک  A.H.A 10% سی‌گل چرخه نوسازی پوست را فعال کرده و قابلیت ارتجاعی پوست را بالاتر می برد. این کرم سلولهای مرده پوست را از بین برده و در صورت استفاده منظم، باعث کاهش چین و چروک های سطحی می شود.

 

آنلاین دارو فروشگاهی است که فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. فروش تنوع وسیعی از محصولات بهداشتی، آرایشی و مکمل‌ها، ارسال سریع و مشاوره‌ی رایگان و دلسوزانه مهم‌ترین مزیت‌های این فروشگاه است. گروه جوان آنلاین دارو تلاش می‌کند، تجربه‌ی خریدی شیرین و متمایز به شما تقدیم کند.

 

 

author-avatar

درباره نادیا غفاری

زنی معمولی به شکلی بسیار غیرمعمولی. نوشتن برای من عادتی جنون‌آمیز است. من حتی وقتی نمی‌نویسم، در حال نوشتن‌ام. اما اینجا می‌نویسم تا از شما و با شما یاد بگیرم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید